طراحی نما و حیاط ویلا

۲۰ دی ۱۳۹۸
۰۱:۴۳:۴۶
دانشجوی معماری
نظرات (0)

چنانچه از سیمان جهت پشت زیرسازی نمای ترمووود استفاده شود، ضخامت آن باید حداقل 4 سانتی متر باشد. دارای یک سقف شیروانی ساده و نمای ساده چوبی. همیشه در انتهای طراحی نما به ساده خواهیم رسید.هر چه نما ساده و گویا تر طراحی شود، عناصر به کار رفته تاثیر بیشتری بر ذهنیت و دید افراد خواهند گذاشت. این مجموعه دارای 14 دسته بندی مختلف شامل مدل سه بعدی مورد استفاده در طراحی نما و دکوراسیون کلاسیک برای تری دی مکس است. این نما از اتصال سه لایه مختلف اعم از دو لایه ورق آلومینیومی تشکیل شده است که یک لایه عایق پلی اورتان را که خصوصیات غیرقابل اشتعال دارد را در وسط خود جای داده است. مواد کامپوزیت (چند سازه یا مرکب) محصولات مهندسی شدهای هستند که از دو یا چند ماده مختلف ساخته شدهاند. نهایتاً ورق های آلومینیوم کامپوزیت بوسیله اتصالاتی آلومینیومی U شکل (موسوم به بچه ناودانی) که در داخل لامل های آلومینیومی قرار می گیرند ، بر روی لامل ها نصب می گردند. سپس چارچوب با اسکلت نگهدارند که از جنس چوب، فولاد یا آلومینیوم میباشد به ساختمان متصل شده تا نمای خشک با رعایت فاصله از عایق حرارتی بر روی چارچوب نگهدارنده قرار گیرد. هر گونه مصالحی که قابلیت استفاده در نمای داخلی و خارجی ساختمان را داشته باشد و با هر ابعادی ( البته متعارف ) از ضخامت ۵ میلیمتر تا ۵۰ میلیمتر به روش نمای خشک قابل نصب است. این گونه گیاهان هزینه های شما را برای نگهداری از گیاهان بسیار پایین می آورد.

طراحی نما کاشی

 

برای رفع این مشکل با پیچ آنها را محکم می کنند که باعث کم شدن جلوه ی بصری نما می شود. در اجرای نما بهصورت خشک، امکان تعویض و تعمیر المانها در صورت صدمه دیدن (مثل شکستن براثر ضربهی شدید) وجود دارد. اجرای این نوع نما، هم به صورت VISIBLE و هم به صورت INVISIBLE امکان پذیر می باشد. به دلیل نوع مراحل اجرای نمای آلومینومی این امکان فراهمشده است که پس از گذر زمان در صورت بروز مشکلی در ظاهر نما و یا اعمال تغییراتی در بدنه، ورقهای آلومینیومی از نما خارجشده و با ورقهای جدیدی جایگزین شوند. کامپوزیت آلومینیوم برای استفاده در نمای ساختمان های مسکونی چندان مناسب نیست چرا که شخصیتی اداری به ساختمان می بخشد. در این روش جهت جلوگیری از خوردگی بین آهن و آلومینیوم ، از لاستیک های دی الکتریکال PVC بین براکت آلومینیومی و نبشی آهنی استفاده می گردد. در اکثر مواقع از آلومینیوم برای زیر سازی استفاده می شود زیرا هم طول عمر بیشتری دارد و هم باعث سبکتر شدن نما می شود. به دلیل اینکه چوب مقاومت کافی در برابر شرایط محیطی را ندارد، به همین دلیل بایستی از چوبی که با روش های مختلف فرآوری شده و در مقابل شرایط مقاوم سازی شده است، استفاده شود. البته ایمنی در طراحی نمای ساختمان مدرن حرف اول را می زند و به همین دلیل است که به شما توصیه کردیم حتما در اجرای پروژه های جدی تر، با شرکت های خوشنام و معتبر همکاری کنید. برای طراحی اصولی نمای ساختمان بهتر است ابتدا بافت و فرهنگ منطقه مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید و از هنر معماری برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب بهره ببرید.

 • 4 روش نمایان
 • توجه به نورپردازی بخش های مختلف ویلا
 • دوربین مدار بسته و سیستم های امنیتی
 • فایبرسمنت طرح چوب
 • سنگ کاری،
 • 1- توجه به هماهنگی و یکپارچگی بصری
 • Normal body
 • با توجه به کاربری ساختمان

در بناهای قدیمی و سنتی شیشهها از طریق یک قاب یا یک فریم در نما و در ساختمان قرار میگرفتند، اما امروزه با پیشرفت فنآوری دیگر نیازی به فریم و قاب نیست. این نما سرشار از ابهت و شکوه است و امروزه برای بسیاری از ساختمان ها به کار برده می شود. آیا می دانید که امروزه برای داشتن زیباترین نما از چه متریال ها و مصالحی استفاده می شود؟ تمامی عکس ها کاملا جدید و به روز می باشد و سعی شده که زیباترین نماهای اجرا شده در شهرهای بزرگ را جمع آوری نماییم. البته اخیرا در شهرهای بزرگ مانند تهران و اصفهان ساختمان های چند طبقه نیز به این روش ساخته و نما شده است. تصور کنید گلدان های رنگی چه منظره زیبایی را به نمای ساختمان شما می دهند که شما در گذشته در طراحی نما از آن غافل بودید. سعی شد از دو سبک کلاسیک و مدرن برای انتخاب نماها استفاده شود که در این میان طراحی نمای ساختمان های مسکونی و تجاری به تصویر کشیده شده است. ازآنجاکه ورقهای کامپوزیت آلومینیومی بر روی یکلایه زیر سازd (آهنی یا چکمهای) نصب میشوند، یکلایه هوا بین بدنه اصلی ساختمان و نما قرار میگیرد که همین مسئله باعث میشود ساختمان با هزینه کمی عایق صوتی شود. برخی از مزایای نمای کامپوزیت به دلیل مراحل نصب آن هست که در ادامه بهتفصیل به آنها میپردازیم. مالک جدید پس از بازسازی ساختمان برخی عرصه های داخلی تصمیم داشت تا نمای پروژه را تغییر دهد. البته استفاده این متریال برای برخی نماها ممنوع شده بعلت مشکلی که در آتشسوزی پیدا می کند.

در ادامه مراحل ساخت این نما را خواهیم دید.

 

این از دست دادگی جلا باعث میگردد که زیبایی و جلوه کار افت پیدا کند. آّب مصرفی برای ساخت ملات ها نیز باید در طی کار دمای نسبتا ثابتی داشته باشد تا ملات به دست آمده یکنواخت باشد . در ادامه مراحل ساخت این نما را خواهیم دید. پروژه های اجرا شده فروشنده چوب ترمو را بررسی کنید و ببینید وضعیت فعلی پروژه ها به چه صورت است و چه کسانی قبلا از این شرکت خریداری کرده اند ؟ آیا می دانید که یکی از مهم ترین و بهترین راه و روش های خریداری کردن انواع ایزوگام های مختلف از بازار های خرید و فروش چه می باشد؟ و می توانید با مراجعه به بازارهای خرید و فروش انواع سرامیک از قیمت های به روز مطلع شوید. همچنین میتوانید از طریق پیامک از دوره های تخفیفی ما مطلع شوید ! اگر قصد طراحی نمای کامپوزیت دارید همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. این موارد به عنوان مثال یاد شد تا کارفرمایان هم با چند مورد به صورت اجمالی در رابطه با طراحی نمای ساختمان، آشنایی پیدا کنند و فارغ از بحث سلیقه، این آگاهی را داشته باشند که ضوابط هم مطرح هستند. به عنوان مثال برای چوب با ضخامت 30 میلی متر نیاز به میخی با طول سه برابر ضخامت چوب داریم تا بتواند نفوذی 60 میلی متری در چوب زیرسازی به وجود بیاورد. متخصصین ما انواع نمای ساختمان ویلایی, مسکونی، یک طبقه نمای ساختمان دوطبقه، سه طبقه رومی و شیشه ای را با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت بدون هیچ خطایی در کترین زمان ممک برای شما انجام می دهند.

ساختمان هایی که از این نما استفاده می کنند به علت استفاده از مصالح زیبا و نحوه اجرای شان بسیار زیبا و منحصر به فرد هستند. بدون شک، نمای کامپوزیت سبکی زیبا، مدرن و متفاوت است و به نمای ساختمان ظاهری منحصربه فرد میبخشد. برگرفتن از راه کار های طبیعت در طراحی نمای ساختمان بسیار به جذابیت نمای آن اضافه می کند و چون ذاتا انسان به طبیعت علاقه دارد، به شدت جذب این نوع نمای ساختمان می شود. یک الگوی اورگانیک دیگر نیز در طراحی نمای فلزی این ساختمان در مرکز ویکتوریا، بخارست به کار رفته است. همچنین تمامی جوش های صورت گرفته در زیرسازی نمای کرتین وال مانند هر قسمت دیگری باید بر اساس استاندارد های شرکت ملی ساختمان صورت بپذیرد و توسط مامور کنترل جوش مورد بررسی قرار بگیرد. با مراجعه به اتوماسیون داخلی یا اتوماسیون اداری شرکت می توان تعدد مشتریانی که ازین خدمات استفاده کرده اند را مشاهده کرد. با مشاهده نماهای ساختمانهای شهرهای مختلف میتوان به این مهم پی برد. مثلاً در شهرهای بزرگی مانند تهران بهتر است به طور تقریبی 25% از مساحت فضای سبز مورد نظر به ساخت آب نما ها اختصاص داده شود. همچنین به علت عدم تغییر نما پس از ساخت و تعمیرات حد اقل 30 سال پس از عمر اولیه و مفید ساختمان باید در طراحی اولیه نما ساختمان دقت بسیار نمود.

اگر هر نوع سؤالی در مورد مکان و بهترین راههای استفاده از قیمت اجرا نما کامپوزیت دارید ، می توانید با ما در سایت اینترنتی ما تماس بگیرید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

نمای اسپایدر و بررسی مزایا و معایب شیشه اسپایدر در طراحی نما

۲۰ دی ۱۳۹۸
۱۲:۵۰:۳۳
دانشجوی معماری
نظرات (0)

با توجه به نوع کاربری ساختمان اگر به عنوان مثال ساختمان اداری طراحی شده است نمای کامپوزیت مناسبتر است و تاثیر بسیاری در دیده شدن ساختمان شما دارد. برای مثال در شهر های استان مرکزی از قبیل خمین و محلات و استان هایی چون اصفهان و لرستان ، استفاده از نمای سنگ پیشنهاد می شود . برای مثال توجه به مسکونی یا اداری بودن ساختمان از نکات تاثیر گذار در چگونگی طراحی نمای آن میباشد. مزیت حالت دوم نسبت به حالت اول عدم دیده شدن پیچ در نمای چوبی بوده و از معایب آن قیمت بالاتر نسبت به حالت اول میباشد . نمای ساختمان که شامل منظره خارجی بنا میباشد متشکل از تراس،دیوار،پنجره های بیرونی و….میباشد. پیش از این که خاک را در آب قرار دهند، آن را با کاه به خوبی میآمیزند و به شکل تپه در میآورند. یکی از خدماتی که اکثر شرکت های طراحی معماری و شرکت های مهندسین مشاور ارائه می دهند، خدمات طراحی و اجرای نما می باشد. به همان نسبت که آپارتمان نشینی در شهرها گسترش یافته، ساخت ساختمان های ویلایی نیز در ییلاق ها و مناطق خوش آب و هوا افزایش یافته است. از قرن های پیش تاکنون شهرهای قدیمی ایران در معماری خود از کاهگل به عنوان یکی از مهمترین اجزای ساخت ساختمان و خانه های خود استفاده می کردند. پس از آنکه یک فرد با توجه به نما و تابلوی مغازه به سمت فروشگاهتان می آید، به دنبال اجناس مد نظر خود در ویترین مغازه می گردد. مهارت ، خلاقیت و تجربه مهمترین عامل در منحصر به فرد بودن سیستم های نما خشک هورسازه می باشد.

طراحی نما طبق ضوابط شهرداری

نما اسپایدر در واقع جدا کننده ی محیط خارج و داخل مکان مورد نظر شما می باشد و به جای محافظ دیواری استفاده می شود تا علاوه بر کاربردی بودن نمای ظاهری زیبایی را به مکان مورد نظر شما ببخشد. نمای شیشه ای کرتین وال گفتیم که زیبایی خاص خود را دارد و می تواند امروزه جایگزین نما های سنگی و آجری شود. از متریال هایی مانند چوب، آجر و سنگ به روش های ساده استفاده می شود ;که منعکس کننده زیبایی شناسی مدرن است. طراحی مغازه از قسمت های مختلفی مانند طراحی نمای مغازه، دکوراسیون ویترین مغازه، طراحی داخلی مغازه و دکوراسیون داخلی مغازه و دکورهای داخلی تشکیل می شود. طراحی نمای ساختمان سنگی به سبک ها و ایده های متفاوتی قابل انجام است . از آن جا که سبک مدرن، سبکی بی آلایش و ساده است، متریال های به کار رفته در شکل گیری آن نیز تا حد امکان ساده و یکدست انتخاب می شوند. پس باید به این نکته توجه کرد که برای فروش بیشتر باید به طراحی مغازه دکوراسیون داخلی آن توجه زیادی داشت. البته اخیرا در شهرهای بزرگ مانند تهران و اصفهان ساختمان های چند طبقه نیز به این روش ساخته و نما شده است.

مسکن به عنوان یکی از نیازهای نخستین بشر، ابتدایی ترین سوالی بوده که انسان سعی در یافتن پاسخی مناسب و معقول برای آن بوده است، اما همیشه در برنامه ریزیهای ملی به مسکن نه به عنوان محلی برای آسایش ساکنان در ابعاد عینی و ذهنی، بلکه به عنوان یک مشکل اقتصادی و فقط از این بعد بر خورد شده است. سازندگان و تولیدکنندگان مسکن آزاد بهدلیل اینکه بهدنبال فروش سریع و بازگشت سرمایه خود هستند، سعی در هر چه بیشتر مطرح کردن خود در محله مسکونی و نمایشی متمایز از بنای خود دارند و به همین دلیل یکی از دلایل عمده ناهماهنگی نمای ساختمانها در سطح شهر هستند. در رابطه با مسکن تعاونی شرایط بدتری وجود دارد. به دلیل وضعیت مالی ضعیف سازندگان و اینکه ساکنان و مالکان بهدنبال فروش ساختمان نیستند، بدون انجام عملیات پایانی نظیر نماسازی مورد استفاده قرار می گیرند و یا با کمترین هزینه و بدون طراحی نما، حجم و کالبد ساختمان رها میشود. البته در سالهای اخیر در شهر تهران هیچ ساختمانی بدون نماسازی نبوده است، لیکن این مساله در شهرستانها همچنان طراحی نما جلو انجام میشود. چگونه به موضوع نما در معماری بیندیشیم؟ طراحی ویلا مدرن یکی دیگر از انواع طراحی نمای ساختمان های ویلایی است که امروزه حتی در شهر هایی مثل تهران نیز طرفداران زیادی دارد.  • انجام نورپردازی طبیعی  • طراحی نمای بیرونی امیر ویلا، کاری از علیرضا تغابنی  • آبنما پرده ای  • آشنایی با تنظیمات structure  • 3- طراحی نمای ویلایی ساحلی  • طراحی رستوران سنتی و مدرن  • متناسب با آب و هوای منطقه باشد
بعد از زمان حدود ۲۰ دقیقه که سیمان گیرش اولیه پیدا کرد با فرچه یا ابر خیس روی کار را شسته تا سیمان روی سنگ دانه ها پاک شود و سنگ دانه ها نمایان شوند. اولین بارانی که بعد از آلودگی هوا شروع به باریدن کند، باران اسیدی نام دارد. رابیتس کاری در چند مرحله انجام می شود که بعد کسب اطلاعات از اجزای تشکیل دهنده سقف رابیتس در این مطلب می خواهیم با مراحل اجرای سقف رابیتس آشنا شویم. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه نکات مهم در طراحی نما و ضوابط اجرایی آن در شهر اصفهان می باشد. به طور کلی ضوابط مربوط به ساخت نمای ساختمان در استان اصفهان در دو دسته محدوده مصوب تاریخی و خارج از محدوده مصوب تاریخی جای می گیرند. در طراحی نمای بیرونی خانه های دوبلکس اکثرا از دو متریال استفاده می شود اما برای زیباتر شدن نمای ساختمان معمولا طراحان سعی میکنند از یک متریال که رنگ آن با رنگ متریال اصلی متضاد است استفاده می کنند. چنانچه عوامل جوی و حوادث پیش بینی نشده و یا هر حادثه ای که به هر نحوی مانع از انجام کار شود که موجب اتمام بموقع طرح نشود هیچگونه مسئولیتی متوجه نماکار نخواهد بود.

اجرای نماشویی

در صورتی که این مقاله را دوست داشته باشید و می خواهید جزئیات بیشتری را در رابطه با طراحی نمای ساختمان گرد اطمینان کسب کنید به سایت اینترنتی ما بروید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

ملزومات طراحی و اجرای نمای آجری

۲۰ دی ۱۳۹۸
۱۱:۳۰:۳۳
دانشجوی معماری
نظرات (0)

سازه انتخاب شده برای این آپارتمان هم سازه بتنی است .این نقشه را به همراه دو طرف نما در اینجا دریافت کنید. در این پلان دسترسی از سمت شمال (وردی از سمت ساختمان)بوده و در سه طبقه طراحی گردیده است .لازم به ذکر است که این نقشه دارای فایل دکوراسیون و نما نیز می باشد. نرم افزار مهندسی Artlantis Studio با ارائه امکانات فراوان برای نقشه کشی و طراحی ساختمان، میتواند یکی از نرم افزار های کاربردی در این رشته به حساب بیاید. که معرف شخصیت بصری و وزن ساختمان شما در طراحی است. و معماری در هنگام طراحی ساختمان های نوین، برای استفاده از سبک های مدرن تری انتخاب شده اند. طبیعی است که این هماهنگی، با انتخاب صحیح متریال ایجاد می شود. تنوع طرح و رنگ چوب های مورد استفاده در طراحی نما از ویژگی های مثبت این متریال به شمار می رود. طراحی نما هم باید با توجه به محصولی که فروشگاه ارائه میکند باشد. از آنجا که دیوار پرده ای مستقیماً به قاب سازه ای متصل است، بار باد را به قاب و درنتیجه به تیر و ستون منتقل کرده و لذا در برابر بار باد مقاومت میکند. همچنین استفاده از شیشه های 2 یا 3 جداره یک لایه عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسب را ایجاد میکند. توجه داشته باشید که هر نوع چوبی را نمی توان به ترمووود تبدیل کرد، زیرا کیفیت الوارهای استفاده شده بسیار بسیار مهم است که باید همیشه به آن توجه کرد.

در ادامه شما را با برخی از این موارد آشنا خواهیم کرد.

چگونه دیوار تاکیدی و رنگ آن را در اتاق خواب تعیین کنیم ؟ از فایبر سمنت برد در ویلا سازی در شمال نیز می توان استفاده کرد. می توان آنها را از راه دور کنترل کرد و به صورت پیچی تولید شده اند. فقط کافی است یک تحقیق در مورد کرتین وال یا شیشه های اسپایدر صورت پذیرد تا با پیچیدگی ها و مشخصات فنی آنها آشنا شد. در ادامه شما را با برخی از این موارد آشنا خواهیم کرد. البته برخی از شرکت های همکار برای گرفتن موافقت شهرداری با اجرای طرحی که خودشان زده اند نیز هزینه های جداگانه ای را فاکتور می کنند. بهعنوان مثال سازنده از استفاده از اشکال ناموزون، جانمایی برخی مجسمهها که به فرهنگ ما تعلق ندارد یا استفاده از برخی الگوها و سبکهای غیرمتعارف منع شده است. در انتخاب مصلح و مدل طراحی نمای ساختمان عوامل زیادی می توانند تاثیرگذار باشد که یکی از مهم ترین عوامل توجه به شرایط اقلیمی و فرهنگ شهری است که در آن زندگی می کنید. در مرحله بعد ، چوب را آرام آرام سرد می کنند تا دمای آن به 100 درجه سانتی گراد برسد و سپس با پاشیدن آب و بخار آب دمای آن را به دمای محیط می رسانند .  • سازنده : CG Blog  • تنوع شکلی و رنگی  • اجرای زمان بر  • دارای وزن کم سازه و قطعات  • 4- استفاده از یک سبک معماری مشخص
منتخب وب : استخر، برکه و آبنما: به جرأت می توان گفت آب زیباترین، حیات بخش ترین، آرامش دهنده ترین و مهم ترین عنصر روی زمین است، عنصری که در جای جای زندگی ما حضور دارد. ای کاش استادان دانشگاهی که از بزرگان عرصه معماری ایران و صاحب سبک می باشند، در این کمیته ها حضور داشتند، آن موقع، طراحان به دید احترام نظرات این اساتید را روی چشم می گذارند. همانطور که می دانیم، در طراحی نمای اسپایدر تماماً از شیشه استفاده می شود و از چارچوب های فلزی در آن ها استفاده نمی شود. به همین دلیل آموزش طراحی نمای خارجی به صورت گام به گام را در این مطلب از سایت خودتان تهیه و آماده دریافت نموده ایم تا از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید. نوع مصالح و سبک نمای یک ساختمان نشان دهنده شخصیت و هم چنین کاربری آن می باشد. اصلح این است به نماهای شاخص ساختمان های همسایه استناد شود نه ساختمانهائی که هیچ گونه ارزش معماری ندارند. در نظر گرفته شده است که در طراحی آن از درخت های فرفورژه و آهنی استفاده شده است. استفاده از نمای کامپوزیت نیز پس از بررسی نوع ساختمان و بر اساس نوع کاربری و استفاده از آن توسط ما ارزیابی و پیشنهاد داده می شود. مشاوره،طراحی،مجری و اجرای و تعرفه قیمت شیشه های فریملس نمای ساختمان درتهران و کرج. نمای نئوکلاسیک: طراحی نئوکلاسیک همان طور که از معنای لغوی آن پیداست یعنی کلاسیک جدید. طراحی و اجرای فضاهای مسکونی اداری و تجاری در کرج پیکره و روح هر فضایی در دنیا ، به نوع چینش و ترکیب بندی اجزاء آن وابستگی مطلق دارد.

در هر منطقه شهرداری تهران، کمیته ای به نام کمیته نما شکل گرفته است. سنگ دارای تنوع بی نظیری در جنس، طرح، بافت و رنگ است. حین طراحی طرح، کارفرما در نظر داشت تا انواع مختلفی از واحدهای اداری با متراژ 50 مترمربع و 120 مترمربع داشته باشد. را نتوان حرکت داد و هر جز از طرح، جزء جدا ناپذیر طرح باشد. نکته ای که بایستی در هنگام نصب هر دو روش، میخ زنی و پیچ، دقت کرد این است که تعداد پیچ یا میخ در هر ردیف نصب به پهنای چوب بستگی دارد. از مزایای نمای اسپایدر می توان به سبکی، شفافیت، سهولت و سرعت بسیار بالای اجرای آن، اجرا سطوح پیچیده، تنوع دتایل در یراق آلات و همچنین تحمل بهتر در برابر زلزله، اشاره کرد. ۶- با توجه به چگالی بالای سنگ های گرانیت، خلل و فرج در آنها بسیار کم است، در نتیجه چسبندگی خوبی ندارند و برای استفاده در نمای ساختمان باید از تمهیدات ویژهای استفاده گردد. 11. نما به عنوان رابط: نمای ساختمان باید به شکلی طراحی شود که علیرغم حفاظت محیط داخل از بیرون، ارتباط فضای بیرون را با محیط داخل ساختمان به خوبی برقرار کند. چهارمین نقد به شهرداری، اجبار به طرح که از 5 ساختمان راست و 5 ساختمان چپ تبعیت در خط آسمان و مصالح مصرفی آنها نماید.

طراحی نما پست مدرن

و مرغشان یک پا دارد و تکلیف می نمایند که طراح حتماً باید در انتخاب مصالح و خط آسمان از آنها تبعیت نماید. هر شخص باتوجه به سلیقه خود، سبکی را انتخاب می نماید. WORKac، J. Mayer. H، Clavel Arquitectos، Nicolas Buffe برای ساخت نماهای گاراژ همراه با شرکت معماری Riley K / R (Keenen / Riley) Exxesite Corpse انتخاب شدند. 5/2 متر دهد و 0.5 متر اضافه طول بنا را جهت نماسازی نه فضاسازی به طراح ارائه دهد.البته به شرطی که باعث در آمدزایی شهرداری در حین ساخت نشود! جالب اینجاست که نماهای ساختمانهای اداری و تجاری بزرگی که به واسطه بانکها و ارگانهای دولتی و شبه دولتی در حال ساخت است، اصلاً بوئی از روح معماری ایرانی و اسلامی نبرده اند. و این محدودیت یعنی کشتن روح خلاقیت معمار. طراحان برای ساختمانهای اداری و تجاری دچار محدودیت می باشند. اگر مجموعه شهرداری به تکنولوژی های شیشه در ارتباط با سیر کولاسیون هوا و نور و حتی زلزله واقف بودند، قطعاً محدودیت های ایجاد شده در بخش طراحی را مرتفع می نمود. 14. نمای ساختمان و شرایط محیطی: نمای هر واحد مسکونی بسته به شرایط محیطی از جمله آب و هوا، باد و طوفان، زلزله و میزان آلایندههای هوا در مناطق مختلف، متفاوت میباشند. دیدن ساختمان های زیبا که تا حدودی دل هر بیننده ای را قلقلک می دهد و برای لحظه ای هم که شده شما را در جای خود میخکوب می کند.

نرم افزار طراحی نمای سنگ ساختمان

البته هر کدام از این سه سبک، گونه های مختلف خود را در بر می گیرندکه در این مقاله از بیان آنها صرف نظر شده است. هشتمین نقد به شهرداری استخدام یک سری خانم در هر منطقه که طراح ابتدا باید طرح خود را از فیلتر ایشان بگذراند. از آنجایی که در دنیای مدرن امروز تنوع این محصول بسیار زیاد است باید به شما بگویم بر اساس دکوراسیون های مدرن و کلاسیک خود می توانید از شومینه ای هم راستا با آن سبک بهره بگیرید. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: چرا چند نفر محدود نسخه ای را نوشته اند که نقایص زیادی دارد و در آن از ظرفیت های دیگر کارشناسی کشور در حوزه اقتصادی استفاده نشده است. در این حالت فشار اقتصادی کمتری به سازنده یا مجری طرح وارد میشود. نقدی که به شهرداری تهران وارد است این است که شهرداری تهران در حال پیاده سازی نما های دیکته شده به شهروندان تهرانی است و چهره شهر تهران را در آینده نه چندان دور مثل کشور های کمونیستی خواهد نمود. در حالیکه آن ساختمان 40 ساله به زودی در آینده نه چندان دور، قرار است تخریب و نوسازی شود. باید بدانید که یکی از مهم ترین مواردی که در این زمینه موجود است نصب کردن آن ها می باشد و کیفیت ایزوگام ها است.

1 ــ محمولههای دارای ثبت سفارش که تأمین و انتقال ارز آنها انجام شده است. این سبک بین المللی، از سال 1820 میلادی پایه گذاری گردید و نماهای رومی یا یونانی با حذف تزئینات، ساده سازی گردیدند و تناسبات کاخ گونه آنها جهت استفاده انسان امروزی، اشل انسانی پیدا نمود. قابل ذکر است که این نما با وجود مزیت های فراوان دارای معایبی نیز می باشد، عایقی ضعیف در مقابل حرارت و وزن بالا که جهت اجرا نیاز به یک پایه مقاوم دارد. نمای ساختمان سنگ در برابر نور آفتاب و شرایط جوی تغییر رنگ نمی دهد و این مدل نما در برابر رطوبت مقاوم است و عایق خوبی در برابر سرما و گرما است. داشتن نمایی که عملکرد حرارتی خوبی داشته باشد مستقیماً مصرف انرژی را تحت تأثیر قرار میدهد لذا در نمای ساختمان، استفاده از مصالحی که ضریب انتقال حرارتی کمتری دارند، باید مورد توجه قرار گیرد. این وسیله دکوری علاوه بر کارایی در فصل های سرد سال در سایر فصول نقش بسیار تأثیر گذاری در روند چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل شما دارد. طراحی و اجرای نمای ساختمان نه تنها از نظر زیبایی حائز اهمیت می باشد، بلکه از نظر ایمنی نیز بسیار مهم است. ترکیب کامپوزیت، شیشه و سنگ بسیار دارای حساسیت است.

فرقی نمی کند که ساختمان شما چند ساله است مهم این است که استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی روح زندگی و سبزی را در شما و بیننده ساختمان شما ایجاد می کند. طراحی دکوراسیون و معماری داخلی شور و اشتیاق و آرامش را با استفاده از تکنیک ها و سبک های متعدد و طراحی های خلاقانه به کوچکترین و بی روح ترین فضاها باز می گرداند. به همین دلیل است که مراجع قانونگذار شهری نیز برای طراحی نمای ساختمان قوانین دقیق و پیچیدهای را تعریف کردهاند. هدف از تعریف ابتدایی این سه سبک طراحی این بود که این سه نوع طراحی، در معماری پذیرفته شده است و ضد معماری نمی باشد. این شرکت با چندین سال سابقه درخشان در حوزه طراحی و اجرای نمای چوب ترمو از بهترین شرکت های اجرایی نمای چوب در کرج شناخته می شود. رزومه ی ما شامل دستاوردهای حاصل از تلاش چندین ساله و هم چنین متشکل از بهترین اجراهای ما در کرج و سایر شهرهای ایران می باشد. برای اثبات این ادعا کافی است چند سوال فنی در مورد دیتیل های اجرائی نما یا مبادی سواد بصری از ایشان بپرسید! و نظرات ایشان بیشتر اعمال سلیقه شخصی است تا تابع سواد بصری و قوانین زیبا شناختی و حتی در بعضی از کمیته های نمای مناطق، مهندسین عمران هم مشارکت دارند!

اگر در مورد مکان و نحوه استفاده از طراحی نمای ساختمان قدیمی (اینجا) سؤالی دارید ، می توانید در وب سایت با ما تماس بگیرید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

نصب و اجرای نمای کامپوزیت

۲۰ دی ۱۳۹۸
۱۱:۰۵:۵۵
دانشجوی معماری
نظرات (0)

اهمیت تناسب بین محوطه سازی و طراحی نمای ساختمان، در ساختمان های مسکونی و ساختمان ویلاها بیش از پیش باید مورد توجه قرار بگیرد. مطلب پیشنهادی : طراحی فضا سبز و محوطه با نگاهی مدرن. معمولا نمای ساختمان های گذر خیابان و ساختمان های اداری بصورت نمای مدرن انتخاب و طراحی می شود. نمای آجری ساختمان با الهام از میراث فرهنگی شهر طراحی شده و مولفی از هویت شهری به شمار می رود. نابودی آن یعنی نابودی هویت فرهنگی . فرسایش خاک در قرآن فرسایش (به انگلیسی: Erosion) فرایند نابودی تدریجی رویهٔ یک مادهاست. نماهای سبز سنتی یا نماهای سبز مستقیم- که بیواسطه به دیوار متصل میگردند- شامل گیاهان بالاورندهای هستند که مستقیما و بدون حائل در طول دیوار بالا میروند. علاوه بر آن، به متریال مورد استفاده در ساخت نما اشاره کردیم که امیدواریم برایتان مفید باشد. نمای ساختمان بر ارزش مادی ساختمان نیز تاثیر گذار است و در ضمن می تواند یک دید کلی از آنچه در درون فضا رخ خواهد داد برای بیننده به تصویر بکشد . تصویری که مشاهده میکنید تصویر نمای سیمان شسته برج می باشد که بصورت چند رنگ کار شده و بسیار زیبا و مقاوم می باشد . موقع اجرای آجر با ملات شاهد ریخته شدن دوغاب سیمان روی آجر هستیم، که بعدش باید پس از گذشتن یه روز بیایم سطح آجر رو پاکش کنیم که برجستگی ملات رو آجر نمونه . در نمای سطح شیشه ای دوجداره دو شیشه در کنار هم و با فاصله در قابی ازجنس آلومینیوم قرار می گیرند و حاصل کاریک Curtain Wall می شود.  • عکاس پروژه: Yuchen Zhao  • عایق رطوبتی  • عدم توسعه دسترسی سواره و پیاده به خارج از حریم ملک  • با توجه به کاربری ساختمان  • 1 طراحی سطوح اصلی و جانبی  • یک لایه فضای خالی
با سلام خدمت تمامی معماران و دنبال کنندگان رشته معماری و عمران , قیمت اجرای نمای بایرامیکس در این بخش از مقالات و مطالب مربوط به دکوراسیون خارجی در وب سایت معماری ایران به بررسی موضوع طراحی نمای ساختمان می پردازیم . گروه طراحان معماران بوم آور با بهره گیری از تیمی خلاق و دانش آموخته های طراحی و دکوراسیون داخلی آماده ارائه خدمات تخصصی طراحی نمای ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری (از صفر تا صد پروژه) می باشد. نانو نمای ساختمان ،یک عایق محافظ بهره گرفته از فناوری نانو می باشد که بسته به نوع خود می توانند نما را از باران و رطوبت جرم و زنگ آب ،شوره،گردو غبار و فضولات پرندگان محافظت نماید. کنیتکس توانسته که در تست های آب و هوای بد، باران های تند و اسپری نمک را به خوبی تحمل کند. استفاده از فضای سبز، آلاچیق، آب نما، استخر و …. قیمت سقف متحرک استخر برا اساس مساحت استخر حساب می شود. قیمت شیشه فریم لس از هرمترمربع 3/000/000ریال تا 8/000/000ریال میباشد. روش کار هر کدام از نما سازی سیمانی متفاوت است .که در ادامه مقاله کمب به آن اشاره میکنیم همچنین قیمت سیمانکاری با توجه به نوع بنا ویا پیچیدگی آن تعیین میشود . ممکن است یک تکنیک خاص برای نورپردازی یک ساختمان با نمای رومی بسیار زیبا باشد ، اما برای نورپردازی نمای ساختمان مینیمال اصلا مناسب به نظر نرسد . نمای بیرونی ساختمان از عناصر اصلی در ساختمان سازی است. همانطور که در طراحی و اجرای سقف کاذب، رابیتسکاری جای خود را به کنافکاری داد، برای اجرای نمای ساختمانها نیز نصب نمای ساختمان با ملات در بسیاری از موارد جای خود را به نصب نمای خشک ساختمان داده است.

اجرای نمای شسته

استفاده از چوب در نمای ساختمان علاوه بر زیبایی و ایجاد احساس خوب در بیننده، دارای نکات مثبت بسیاری است. میزان رطوبت در یک چوب به وسیله اصطلاح «رطوبت چوب» و یا «نسبت رطوبت بیان می شود. باید توجه نمود در محل های بهم رسیدن توری های رابیتس یک اورلب 7 تا 10 سانتی متری در نظر گرفته شود و توری ها به وسیله سیم رابیتس بندی بهم متصل گردد. در کنار ساختمان اصلی، یک استودیو عکاسی واقع شده که سقف آن به وسیله سیمان سیاه و ورق گالوانیزه پوشانده شده است. ترمو وود متریالی است که به تازگی در حال فراگیر شدن در طراحی نمای ساختمان است . طراحی نمای بیرونی خانه های دوبلکس. ازطرفی ، پوشش عایق نمای بیرونی ساختمانبا مانع شدن از ورود نم به داخل ساختمان باعث می شود تا برای همیشه از وجود رطوبت در داخل ساختمان خلاص بشوید. نمای بیرونی برای ساختمان آنها طراحی کنید . به وضعیت وخیم افتادن داخل و نمای بیرونی ساختمان توسط عوامل فوق ، از بزرگترین مشکلات کنونی خیلی از صاحبان ملک ها می باشد. به گونه ای که با توجه به شرایط جغرافیایی معماری خارجی ساختمان و به طبع نمای بیرونی ساختمان دارای تنوع بسیاری می باشد. با این حال، جالب است در نظر داشته باشید که اگرچه اجرای نمای اسپایدر با استفاده از شیشه انجام می شود، ولی این سبک تمام استاندارد های امنیتی را داشته و تقریباً هیچ ضعفی از لحاظ ایمنی و مقاومت ندارد.

هزینه اجرای نمای خشک ساختمان چقدر است؟

اولین سازندگان این دیوارها، متخصصان آلمانی بودند که هدف اصلی شان محافظت از محیط زیست بوده است. 2 - گروه اجرایی : که این گروه با استفاده از دستگاه های مدرن روز ، با توجه به نقشه های اجرایی ، کار را شروع و به نحو احسن به اتمام می رسانند. نمای اسپایدر به عنوان یک نمای ثابت نقطه ای (point fixed glass) امروزه از پر کاربردترین نماهای مدرن شیشه در مقایسه با سیستمهای مشابه مانند کرتین وال می باشد. در نمای ساختمان باید تناسب خوبی بین پنجره ها و سایبان و محدوده سقف ها و عناصر تزیینی و … برقرار باشد. به بیان دیگر می توان گفت، مغازه ها با توجه به نوع کالا و اجناسی که دارند، نیازمند به یک طراحی داخلی خاصی می باشند. همچنین می توان به ضد آب و قابل شستشو بودن آن نیز اشاره کرد. همچنین یک نمای خارجی جذاب، مشتریان زیادی برای شما جذب خواهد کرد. در ادامه توضیحاتی در مورد نمای مدرن ، نما کلاسیک و مینیمال توضیحاتی ارایه خواهیم کرد . طراحی نمای خارجی ساختمان کار بسیار پیچیده ای است و نیازمند به خلاقیت و مهارت بسیاری می باشد . هزینه اجرای نمای خشک ساختمان چقدر است؟ از مهم ترین ویزگی هایی که باید در طراحی نما ساختمان در نظر گرفته می شود زیبایی و جذابیت آن است چرا که طراحی نمای ساختمان است که نظر ها را به سوی خود جلب می کند . سادگی با استفاده از نرده های شیشه ای سکوریت برای بالکن ها و پنجره ها بیشتر شده است.

عکس طراحی نما رومی

در واقع در این نوع طراحی، ستون ها به شکل دوریک، یونیک و یا قرنتی ساخته میشن. با توجه به نوع ستون ها (پایپ، فین گلس، نیم فین، قوطی و …) زیرسازی مناسب انجام می گردد. حال آنکه استفاده از روش های سنتی در شبیه سازی انرژی به علت ترکیبات زیاد متغیر ها امری دشوار و پیچیده است و نیاز به صرف مدت زمان زیادی دارد. بازی با طرح جعبه ی گل از ظرافت هایی است که طراحان مختلف به عنوان ابزار از آنها استفاده می کنند. اینکار را میتوانید با خریداری منابع نور نما و نصب آن در نقاط مختلف نما انجام دهید. پس در نتیجه با توجه به اهمیت آن لازم است دقت و توجه لازم را به این کار اختصاص داد تا اصطلاحا لباس خوبی برای ساختمان در نظر گرفته شود . لازم به ذکر است کلیه محصولات این شرگت دارای ضمانت نامه 5 ساله بیمه ایران می باشد. کتاب متریک خانه مورد استفاده برای طراحی معماری در کتاب "متریک خانه" شما تمام مراحلی را که برای طراحی یک خانه لازم است را گام به گام خواهید دید. که نتیجه آن کمبود روشنایی لازم برای کار و نور دراماتیک است . اگر در جلوی پنجره ها از پرده های پارچه ای استفاده می کنید بهتر است رنگ آن ها نیز روشن انتخاب شود.

مراحل ریخته گری بسیار مشکل بود و می بایست شیشه ها به آهستگی خنک شده و تنش و فشار، پسماند و رسوبات آن حذف شود. بنابراین گزینهی ایدهآلی برای شما خواهد بود. دتایل اجرایی کرتین وال dwg کمک بزرگی برای امر بود. مزیت این روش کاهش خطاهای انسانی در تولید پنل های فلزی و پیش بینی دقیق تمام مسائل مربوط به آب بندی و هوابندی نمای ساختمان پیش از شروع عملیات اجرایی می باشد. 1 - گروه طراحی : که از نرم افزارهایی همچون AutoCad استفاده کرده و با توجه به ابعاد استاندارد آن، نقشه های اجرایی را بصورت دقیق ارائه می دهد. یکی از پرکاربردترین نماهای ساختمان، نماهای فریم لس می باشد که زیبایی، آب بندی مناسب، نصب ساده و بارگذاری مناسب را به صورت یکجا ارائه می دهد. آنها با یک نگاه ساده می توانند به هویت ساختمان و بسیاری از اطلاعات دیگر پی ببرند. همراه با تورمی که هر ماه افزایش می یابد ، افزایش هزینه های مصرف انرژی وافزایش تلاش جهت گرم شدن درخانه ای که پوشش عایقی ندارد ساده ترین نمونه های قابل ارائه برای اینها می باشد. وجود هوا در بین این دو جداره باعث می شود که گرما و سرما به میزان نیاز کاربر تعیین شوند و به نوعی به محیط زیست و کاهش مصرف انرژی کمک می کنند.

پوشش نمای عایق ضمن تغییر در وضعیت استاتیک ساختمان ، می تواند باعث حفظ انرژی بین 30% الی 60%( بستگی به نوع پوشش عایق نما )بشود. نمای ساختمان سنگی و آجری از قدیمی ترین انواع نماهای ساختمانی می باشد که هنوز هم مورد توجه طراحان ساختمان می باشد. نصب نرده های یو چنل هم به دو صورت روکار و توکار که به آن دفنی گفته می شود، انجام می گیرد. در این صورت هم توصیه می کنیم که خودتان اقدام به این کار نکنید و در این زمینه کار های خود را به افراد کاردان واگذار کنید. به طور کلی، بسیاری از ضوابط در شهرهای مختلف کشور در سه سطح الزام، توصیه و پرهیز تدوین می شوند. یکی از مزیت های نمای اسپایدر استفاده از سیستم های نگهدارنده متنوع می باشد ، به عنوان نمونه می توان از سازه های فلزی با مقاطع مختلف لوله ای و مربعی ، کابل ها ، خرپاها و رادها نام برد. در این مقاله با برخی از ایدههای طراحی نمای ساختمان در رستورانها و کافیشاپها آشنا شدیم. نصب و اجرای چوب نما و روش نصب بر روی دیوار بتنی,نصب ترمووود نما نصب چوب روسی در شکل زیر یکی از بهترین روش های استفاده از سقف کاذب چوبی را در دکوراسیون اتاق مشاهده می کنید. هر دو نوع ، شامل یک جعبه هستند که از انواع تخته های چوب مانند تخته سه لا، تخته خرده ، MDF، ملامین و غیره ساخته شده اند. سیستم ها یا روش های اجرای نرده های شیشه ای انواع متنوعی دارند که هر کدام از آن ها با توجه به نوع کاربرد نرده و محل نصب آن مورد استفاده قرار می گیرد.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

اجرای نماهای مدرن ساختمان

۲۰ دی ۱۳۹۸
۱۰:۳۹:۲۸
دانشجوی معماری
نظرات (0)

عناصر زینتی (خوشنویسی) و مواد سنتی متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه ای (آجر و کاشی) پس از انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ بازگشتند. این دستورالعمل به استناد ماده ۲۳ قانون برنامه و بودجه و مواد ۶ و ۷ آیین نامه استانداردهای اجرایی طرح های عمرانی و در چارچوب نظام فنی و اجرایی کشور تهیه و ابلاغ شده است. در ادامه روند تکمیل پروژه، کمیته داوری فنی با عضویت اساتید مطرح کشور از دانشگاه های تربیت مدرس، صنعتی شریف و تهران و کارشناسان سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی تشکیل شد. زیر سازی دیوار های خارجی همراه با پروفیل گالوانیزه استاد و رانر که به سقف و کف ساختمان متصل می گردد. به همین خاطر نماهای ساختمان انواع مختلفی دارد و یکی از بخش های مهم برای زیبا سازی یک ساختمان محسوب می شود. با توجه به این مزایا و موارد بسیار دیگر می توان گفت ورق های اچ پی ال (HPL) گزینه مناسبی برای طراحی نما می باشند. جایگزین مناسبی که بهجای سنگ میتوان بهکار برد سرامیکها هستند. امروزه با پیشرفت علم، مصالح نوین در بسیاری از مواقع می تواند جایگزین مناسبی برای شیشه ها باشد که یکی از آنها، ETFE می باشد. کروم ، به قطعه نشان گچی یا گلی ویا سیمانی که برای منظم نمودن اضلاع ودستور شمشه گیری گذارده وسر مرکز نما سازی دیوار وکف می باشد کروم می گویند . به همین دلیل است که باید به زیباسازی آن اهمیت داد چون اگر این نما مخاطب را جذب نکند ممکن است او حتی میلی به پا گذاشتن درون ساختمان از خود نشان ندهد.

برنامه ی طراحی نمای بیرونی ساختمان

ازاینرو مهم است که نمای ساختمان هم زیبا باشد و هم نمودی از کاربری ساختمان را در خود نشان دهد. کامپوزیتها را میتوانید در هر شرایط آب و هوایی بهراحتی استفاده کنید و ساختمان را در عین سادگی، شیک و زیبا جلوه داده و مخاطبتان را جذب کنید. نیز می باشد که با توجه به میزان مصرف آن از حدود متری 4000 تومان تا متری 10000 تومان در هر متر مصالح ریز مصرف می گردد. تا شستشوی کف و تنظیم گچ کاری دیوار ها آسان گردد.که در بیشتر ساختمان ها این قرنیز حدود ۱۰ سانتیمتر استفاده می شود که در این جا هم به همین صورت است. آن وقت است که دستگاه های اجرایی باید با نظارتی ارشادی وارد عمل بشوند. آنچه ممکن است تا حدّی متظاهرانه به نظر رسد، ولی باید اذعان داشت که کژفهمی ها و سوء تعابیری که در کاراست که اینگونه روشنگریها را به چیزی ضروری بدل میسازد. بهدلیل وجود ذرات فلزی، این متریال به مرور زمان، زیبایی اولیهی خود را از دست میدهد و ممکن است نیاز به تعویض قطعات آن باشد. ۶- استفاده از الگو و بافت و ترکیب آن ها: به جای دور انداختن مبلمان قدیمی، می توانید تنها با تعویض پارچه و پولیش کردن آن ها، مبلمانی جدید و به ظاهر گران قیمت داشته باشید. با توجه به اهمیت نمای ساختمان ها، رعایت الزامات این دستورالعمل موجب پایداری نما می شود و تا زمانی که دیوار پشتیبان نما پابرجاست، نما نیز دچار آسیب و فروریزش نخواهد شد. رنگ مصالح به کار گرفته شده در نمای ساختمان ها، از ویژگی های بارز و جذاب یک نما به شمار می آید و کیفیت و مرغوبیت آجرنماهای به کار رفته را به صورت صحیح و مؤثر به نمایش می گذارد.

 1. 2- کنترل کننده صدا
 2. 2-3-2-استاد و رانر
 3. عایق بودن در برابر گرما و سرما در مناطق کوهستانی
 4. نمای کامپوزیت
 5. زیبایی و تنوع در انتخاب
 6. 3mm * 0.3mm, 0.21mm * 0.21mm
 7. بام بنا

در ابتدا فایل کد را با import وارد محیط مکس می کنیم که نقش زیر کار را برای ما خواهد داشت و ما طبق اندازه های آن شروع به طراحی خواهیم کرد. آجر از گذشته تا امروز یکی از محبوبترین مصالح برای نمای ساختمان مسکونی بوده است. در عصر پهلوی نیز به نوبه خود، برای ایجاد تزیینات بر روی نمای ساختمان مسکونی، تلاش زیادی انجام شده است. امروزه کامپوزیت طرفداران زیادی برای بهکارگیری در نمای بیرونی ساختمان مسکونی و تجاری دارد. نمای ساختمان مسکونی، حکم چهره برای انسان را دارد. استودیو معماری Ardete نمای این ساختمان را با استفاده از یک لایه بتن 3 اینچی و هندسه شش ضلعی لانه زنبوری ساخته اند که به عنوان لایه ایی برای ایجاد سایه عمل می نماید. در نهایت یک تجربه تنفسی با کاربرد هندسه ایی جسورانه نمای ساختمان را کامل نموده است. بدین صورت که ابتدا از بخش های مختلف فایل عکس گرفته شده ، سپس تمام تصاویر وارد فایل پاورپوینت شده و تیترها نوشته شده و دسته بندی شده است . قوس نیم دایره: ساده ترین ورایج ترین انواع قوسها قوس نیم دایره کامل می باشدعلت رواج آن بدین علت است که در این قوسها نیروها سریع تر وبهتر به طور عمودی به دیوارهای همال منتقل میگردنند .

این فایل توسط تیم تخصصی معمار طراحی گردیده است و با سایرفایل های موجود در فروشگاه های اینترنتی متفاوت است و به صورت انحصاری در فایل سازه به فروش می رسد. مدل های کابلی هم از لحاظ نصب و هم از لحاظ ظاهری، پیچیده ترین مدل هستند و به همین خاطر آن ها را می توان پرهزینه ترین و گران قیمت ترین مدل دانست. آبنما در معماری حوضچه ای کوچک و پر آب بود که به رودخانه یا قنات ها متصل بوده و آب مورد نیاز مردم را تامین می کرد. عمدهی تزیینات، درون خانهها و نهایتاً در حیاط مرکزی بود. برای شروع، خانهها از حیاط مرکزی خارج شده و به حاشیهی خیابانها آورده شدند. برای نصب آجر بر روی نمای ساختمان راهکار های متفاوتی پیش روی ماست که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد. محدوده های افقی ساختمان عبارتند از نقطه اتصال به آسمان ( محدوده پایانی ساختمان) نقطه اتصال به زمین (محل نشستن ساختمان بر زمین) و پوشش ساختمان مثل بام و شیروانی. آلاچیق یا کلاهفرنگی یا تارَم سازهای چوبی یا فلزی است که در گوشه باغها، پارکها یا باغچهها قرار داده میشود و بهعنوان سرپناهی برای نشستن در هوای باز استفاده میشود. برای آشنایی با دیگر خدمات شهرنگ از صفحه اصلی ما دیدن فرمایید.

اگر در مورد مکان و نحوه استفاده از قیمت اجرای فلاشینگ نما - صفحه اصلی - سؤالی دارید ، می توانید در وب سایت با ما تماس بگیرید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

عکس های طراحی نمای ساختمان های مدرن و لوکس ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

۲۰ دی ۱۳۹۸
۰۹:۵۴:۱۱
دانشجوی معماری
نظرات (0)

از انواع نما های ساختمانی می توان به نوع فریم لس اشاره کرد. بنابراین شما باید با توجه به منطقه ای که در آن قرار دارید، نمای متفاوتی را برای ساختمان خود انتخاب کنید. ستون های فولادی در دیوارها دقیقا نشان داده شده اند تا تکتونیک های سازه ای را در بازی برجسته نمایند. در غیر این صورت هر چند سال یکبار می بایست مقابل نما را داربست فلزی ببندید تا تیم ترمیم نما بتواند چوب ها را احیا کند. شهرداری اجازه کار کردن هر متریالی را به شما نمی دهد. پیشنها سیتاک این است که چوب ها را به صورت مربع های منظم در بین طبقات کار کنید. حمل مصالح به طبقات به عهده پیمانکار می باشد . اول اینکه سیتاک را به لحاظ نمونه کار بررسی کنید. پس از اتمام کار پیمانکار موظف است نسبت به تهیه صورت وضعیت کارهای انجام شده اقدام و پس از تائید نماینده کارفرما با توجه به مفاد قرارداد نسبت به پرداخت مبلغ کارکرد پس از کسر کسورات قانونی اقدام خواهد شد. در هر دو سیستم از تجهیزات حمایتی و کابلهای استیل کششی استفاده میگردد و میتوان سایزها و الگوهای مختلف و متنوعی با توجه به نوع دیوار استفاده نمود. هر آیتمی را که در یک طرف نما طراحی می کنید حتماً می بایست عین آنرا در سمت دیگر نما هم طراحی کنید. طراحی نما چه با سنگ و چه با سیمان طراحی شود می بایست دارای خلاقیت باشد. استفاده از فرم های نیم دایره که با افزایش ارتفاع ساختمان در هر طبقه بزرگ تر می شوند یک خلاقیت بصری در نمای این ساختمان ایجاد کرده است .

 • قابلیت استفاده در بیرون و داخل ساختمان
 • اجرا در بالاترین سرعت و کیفیت نما با سنگ ها
 • نصب آسان
 • 2- عایق حرارتی ورطوبتی
 • کیفیت بالا
 • قابلیت افزایش سطح زیربنا با اجرای فایبر سمنت
 • عایق حرارتی، مقاومت در برابر آتش سوزی
 • پنجره و بازشوهای طولی و سراسری

سیتاک برای هر متر طراحی نما به همراه نقشه های فاز ۲ و اخذ تایید در شهرداری منطقه بین ۵ الی ۸ هزار تومان در نظر گرفته است که نسبت به همکاران بیش از ۵۰ % تخفیف لحاظ شده است. طراحی این نقشه در 5 طبقه با سازه بتنی و نما شیک و مدرن ،حس زیبایی و رضایت مندی را القا می کند. طراحی نمای ساختمان مسکونی و ویلایی ، مدرن ، رومی ، کلاسیک طراحی نمای ساختمان مسکونی و ویلایی ، مدرن ، رومی ، کلاسیک در یک پروژه ساختمانی اولین ارتباط افراد از طریق نمای خارجی آن شکل میگیرد . نمای خارجی ساختمان زیبا و جذاب می تواند توجه هر بیننده ای را به سوی منزل شما جلب کند. یادتان باشد که این مشاوره ها در اجرا رایگان بوده و هزینه ای برای شما نخواهد داشت. نمای فریم لس نیز همانند سایر نما ها دارای انواع مختلفی است، که در این بخش به این موضوع می پردازیم. با توجه به این موضوع بنابراین در مورد مباحث مختلف راجع به چگونگی طراحی نمای ساختمان توضیح داده میشود . به گفته وی، این دستور با تصویب کارگروه موضوع بند 1 دستورالعمل مدیریت صادرات و - قیمت اجرای انواع فلاشینگ ساختمان مشهد - در راستای حمایت از تولید داخل صادر شده است. زیرا همانطور که می دانید، هر چقدر از سازه های محکم تری جهت اجرای نمای فریم لس استفاده شود، قیمت آن هم افزایش خواهد یافت. فریم لس استعلام قیمت نمای فریم لس حضور محترم: با سلام و احترام پیرو مذاکرات حضوری حدود ؟

طراحی آبنما در حیاط

قیمت نمای کامپوزیت استعلام قیمت نمای کامپوزیت حضور محترم: با سلام و احترام پیرو مذاکرات حضوری و بازدید از محل حدود ؟ جهت مشخص نموندن قیمت طراحی باید به تمامی این موارد توجه کرد. که با توجه به اینکه در ایران با این مشکل مواجه هستیم توصیه می گردد این عمل انجام شود. دوم اینکه نمونه کارها به شرطی باید مورد ملاک عمل شما باشند که در عمل بتوان آنها را اجرا کرد. جواب: بله بدلیل اینکه ورق های فایبر سمنت برد قابل CNC و واترجت شدن میباشد در نتیجه انواع طرح ها و نقوش اسلیمی بر روی آن قابل اجرا است. هرچند که توجه به طراحی اغلب سلیقه ای است. نه تنها در ایران بلکه در جهان استفاده از نمای های شیشه ای در حال گسترش است. حال شما وظیفه دارید تا سنگی را که بیشترین هماهنگی با این نوع متریال دارد را انتخاب کنید. انجام تعمیرات و اصلاحات نمای ساختمان به این صورت که اگر نمای ساختمان کثیف باشد باید حتما شستشو شود یا اگر سنگ نما در حال ریزش باشد. معمولاً سنگ های سفید حاجی آباد از نوع تراورتن یا تراورتن های پرتغالی موج دار جلوه ی خاصی را در کنار چوب به نمای ساختمان شما می دهند.

طراحی نما فروشگاه

آنگاه بوسیله سنگ های تراورتن موج دار عمق کار را نیز خلق کنید. اگر بخواهید به کار کنتراست دهید نیز می توانید از سنگ های تیره ماربل یا سنگ های گرانیتی استفاده کنید. رنگ های کرم تیره، قهوه ای روشن و تیره از رنگ های پایه در متریال چوب است. هماهنگ کردن متریال های چوب و سنگ به لحاظ بصری کار دشواری است. برای این منظور می بایست چوب ها را در بخش هایی کار کنید که دسترسی به آنها ساده تر باشد. با اشاره به این تفاوت ها بین سیتاک و دیگر همکاران ۲ نکته دیگر باقی می ماند که از جانب شما می بایست به آنها دقت بیشتری شود. انتخاب رنگ مبل اختیاری است اما استفاده از رنگ هایی مثل کرم روشن و یا حتی سفید به زنده تر کردن فضا کمک بیشتری می نماید و فضا بزرگتر به نظر می آید. همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره شد، نوع ارزان فریم لس دارای پروفیل ها و یا سازه های کم استحکامی هستند. در دیزاین آبنما ها علاوه بر طرح باید به نور پردازی آن ها نیز دقت کنید. بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که علاوه بر طراحی نما، تاییدیه آن در شهرداری و اجرای نما را هم انجام دهد. کیفیت شیشه های مورد استفاده در طراحی نما، زمانی که این متریال در سطح وسیعی به کار می رود، مواردی مثل عایق بودن، مقاومت در برابر شکستن و جلوگیری از ورود اشعه های مضر را در بر می گیرد. کانکس جنگلی دارای دو متریال چوب طبیعی و ورق های طرح چوب می باشد که در ادامه به جزییات خواهیم پرداخت.

تمام زیبایی در طراحی نما بحث تقارن است.

بعد از انجام مراحل گفته شده نوبت به اجرای رنگ نما می باشد. مهندسان ناظر مسئول اجرای دقیق نقشه های مصوب نما و حجم خواهند بود. به مهندس معمار مسلط به طراحی نقشه های فاز ۲ و طراحی نما نیازمندیم . داشتن مسکن و سرپناه قسمت مهمی از نیازهای ابتدایی انسان به حساب میآید. زیبایی ساختمان شما به این قسمت وابسته است. تمام زیبایی در طراحی نما بحث تقارن است. در اعصار مختلف بازشوها به شکل مشابهی در سطحنما قرار میگیرند و تنوع در قرار گیری آنها تابع عوامل داخلی چون بزرگی ساختمان،عریض بودن آن و یا عوامل اقلیمی چون جهت قرارگیری و محل قرارگیری است. برای این منظور باید برای ثابت نگه داشتن سنگ یا هر متریال دیگری، تمهیداتی را اندیشید. در ادامه تصاویر طراحی های مدرن و زیبای نمای ساختمان ۲ طبقه مسکونی که هر ساختمان متریال خاص خود (استفاده از مصالحی مثل آجر دست ساز، سنگ، چوب، ترکیبی، کلاسیک، رومی،کامپوزیت و… می باشد) را دارد، مشاهده خواهید کرد. تولید و اجرای نمای کرتین وال با مدرن ترین طراحی ها توسط این شرکت مهندسی انجام می گیرد. ارزان ترین قیمت نمای فریم لس در تهران و سراسر کشور از طریق شرکت های مهندسی مجرب انجام می گیرد. قیمت های فوق برای زیرسازی با سیستم fixing پیشنهاد شده و در صورتیکه از روش hanging استفاده کنیم مبلغ 1.500.000 ریال به عدد فوق افزوده میگردد.

این بازه قیمت نیز بستگی به متراژ نما در ساختمان شما و نوع کاربری آن دارد. شاید هزینه اجرای بالایی داشته باشد، اما مقاومت خوبی دارد. در ایران هم پیرو تغییرات صنعتی، اجرای نمای خشک در دهه هفتاد خورشیدی در ایران رواج پیدا کرد و روزبهروز پیشرفتهای به سزایی را شاهد هستیم. کامپوزیت پانل یکی از مدرن ترین مصالحی است که استفاده از آن، این روز ها در میان معماران و طراحان نما رواج یافته است. سرامیک خشک در ایران بیش ترین میزان تولید را به همراه داشته است و محصولات خود را به صورت عمده به فروش می رساند. چیدمان زیبا و خاص آجر در نمای این پروژه یادآور تار و پود پارچه است و بافتی پارچه ای شکل را به نما داده که با کاربری های واقع در خیابان اینسادونگ مطابقت دارد. ۲- نما بر اساس بودجه ای که شما برای ساختمان خود در نظر دارید طراحی می شود . بافت و گره چوب ها را افقی در نظر بگیرید تا ساختمان شما عریض تر دیده شود. جهت اجری ارزان ترین نمای فریم لس و همچنین دریافت مشاروه در این زمینه با این مجموعه ارتباط بگیرید. سیمان در ایران یکی از ارزان ترین متریال های موجود است. گزینش و انتخاب متریال مناسب برای سردر ورودی نیز به همان اندازه دارای اهمیت و برجستگی است. ارتفاع ورودیه ساختمان شما نیز به همان اندازه اهمیت دارد. همان طور از یراق الاتی مناسب پروژه کاری استفاده می کند.

قیمت اجرای نما کامپوزیت

در صورتی که این مقاله را دوست داشته باشید و می خواهید جزئیات بیشتری را در رابطه با اجرای نمای رومی با سنگ اطمینان کسب کنید به سایت اینترنتی ما بروید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

طراحی نمای ساختمان مسکونی و ویلایی ، طراحی نمای ساختمان مدرن ، رومی ، کلاسیک

۲۰ دی ۱۳۹۸
۰۸:۵۵:۱۶
دانشجوی معماری
نظرات (0)

اسکوپ می تواند بین سنگ و سیمان و نما یک اتصال کاملا مکانیکی ایجاد کند که از افتادن سنگ جلوگیری کند. ناگفته نماند، وظیفه این کانکتورها اتصال پایههای استیل به چنگکها یا شاسیهای اسپایدر (تک شاخ، دو شاخ، سه شاخ، چهار شاخ، متحرک و موارد دیگر) است. این متریال دوست داشتنی را میتوان چه در نمای خارجی ساختمان و چه در دکوراسیون داخلی استفاده نمود. چشمانداز خارجی ساختمان که در معرض دید همگان قرار دارد، اصطلاحا نمای ساختمان نامیده میشود. 1. ضرورت طراحیت اجرا و نصب کلیه عناصر مربوط به تأسیسات ساختمان اعم از مکانیکیت الکتریکی و نظایر آن در مکان هایی که در معرض دید از معابر عمومی قرار نگیرند. خود نمای آلومینیومی به علت ساختاری که دارد و تعداد لایه هایی که در آن بکار رفته تا حدی میتواند عایق باشد. سرامیک های پرسلانی گروهColored body:در این نوع سرامیک ها رنگ سطح و بدنه مثل سرامیک های فول بادی همرنگ نبوده و با اختلاف جزئی در آن طیف قرار دارد. این گروه سرامیک ها نیز مانند سرامیک های فول بادی به دلیل نزدیکی رنگ بدنه با سطح در موارد آسیب دیدگی سرامیک و نیز در کنج های بیرونی و برگشت ها عملکرد بهتری دارند. یکی از مزیت های این نوع نما آماده سازی و خشک شدن سریع آن است.

طراحی و اجرای نما

مزیت این روش کاهش خطاهای انسانی در برش و آماده سازی متریال های نصب و پیش بینی دقیق تمام مسائل مربوط به آب بندی و هوابندی نمای ساختمان پیش از شروع عملیات اجرایی می باشد. اجرای نمای سرامیک تواند کلید حل بسیاری معماهای نشدنی کارهای اجرایی نماهای ساختمان مهندسین متخصصین محترم طراحی این روش ها، نوع سایز رنگ طراحی نما دو طبقه - https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%D9%85%D8%A7_(%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86) - استفاده نمایند. امروزه استفاده از چوب در کنار دیگر مصالح نما رو به افزایش است. طراحی نما اتوکد و این بخاطر گرما و زیبایی وافری است که اجرای چوب نما به ساختمان میدهد. به طور کلی یکی از مناسب ترین و متداول ترین مصالح ساختمانی این نوع می باشد. عایقی مناسب در برابر سرما و گرما. در لغت نامه ی دهخدا صورت ظاهری هر چیزی، آنچه که در معرض دید و برابر چشم است، منظر خارجی بنا و عمارت، فن روسازی ساختمان و ساخت نمای عمارت، تعریف شده است. نما در لغت به معنای آنچه که در معرض دید و در برابر چشم عموم است تلقی می شود . خط و خطوطی از نماهای کلی آن منطقه در طراحی آن به چشم بیاید اما متفاوت تر و شاخص تر از ساختمان های اطراف خود باشد. چرا که شرکت ایزوگام نما شیروانی، قیمت نما شیروانی ایزوگام را که برای آن ها در نظر گرفته است معمولا ارزان تر از قیمت های روز بازار های خرید و فروش می باشد.  • تحلیل هندسه سایت  • نظرات (0)  • 3⃣_سازگاری رفتار مصالح در مقابل تغییرات دمایی جوی  • استفاده از مفتول های فلزی  • 1 طراحی سطوح اصلی و جانبی  • قطر سنگ ،ابعاد سنگ و چگونگی فرآوری سنگ نما  • عدم محدودیت رنگ
با پیشرفت ماشین آلات ساخت شیشه، کاربرد شیشه در نماهای مدرن ساختمان به طور روز افزونی افزایش یافته است. به طور کل طراحی نمای ساختمان ها در این منطقه به این سمت گام بر می دارد وکمتر شاهد نماهای مدرن هستم. اگر ساختمان همسایه دارد ارتباط نمای همسایه چگونه است و اگر در فضا قطع می شود این ارتباط چگونه است. بهره گیری از شیشه و فلز در این نوع ساختمان ها با توجه به در نظر داشتن ضوابط، بسیار مرسوم است. یک نمونه از چنین ویژگی هایی ، گنجاندن سازه های صفحه نمایش مانند در نمای بسیاری از ساختمان ها است. سپس توده بدست آمده به صورت سرامیک هایی با ابعاد تعیین شده برش داده می شود. در حال حاضر و با توجه به مشکلات ارزی و اقتصادی برندهای خاص کامپوزیت مانند آلکوباند آلمان و آلکد ژاپن دیگر به داخل کشور وارد نمیشوند و برندهای غیر معتبر و متفرقه چینی نیز در داخل موجود نیست. این دستگاه در چند نقطه با یک اندازه و قطر یکسان حفره ای ایجاد میکند و سپس انکر ها به داخل حفره ها رفته و با پیچ از داخل کاملا محکم میشوند. در این روش همانند روش ثابت آلومینیومی جهت جلوگیری از خوردگی بین آهن و آلومینیوم از لاستیک دی الکتریکال بین لامل آلومینیومی و نبشی آهنی استفاده میگردد.

عکسهای طراحی نما

این سبک از طراحی نما به دلیل استفاده از سنگ در نمای خود و ایجاد حس لاکچری بودن طرفداران خاص خود را داراست. اما به طور کلی برگ برنده یک هتل منحصر بودن نمای خارجی آن در جذب مسافران است. در بیشتر ساختمان های معمولی مجری نمای خشک از سرامیک این نما استفاده می کند، استفاده از این نوع نما بیشتر برای نمای خارجی ساختمان است. ایرانیان از دوره های خیلی پیشین استفاده از آجر را مرسوم کرده بودند که گویای این موضوع بناهای تاریخی اصیل ایرانی است. امروز طراحان گروه نگین آذین پارت توانستهاند با الهام از زیباییهای طبیعی و از جمله آبشارها و جویبارها، در پارکها و باغها گوشههایی از طبیعت را تا حد امکان بیافرینند. در صورتیکه تقسیم بندی ورقها بسیار خرد باشد که منجر به زیرسازی بیشتر از حد معمول گردد، عدد تهیه مصالح نیز بیشتر میگردد. ۱- در طراحی نمای ساختمان ، به نمای بناهای مجاور ، همچنین بافت شهری تا حد امکان توجه می کنیم . کلاسیک: طراحی نما به سبک کلاسیک معمولا ترکیبی از دوره های تاریخی مختلفی است. نمای مدرن این ساختمان در سبک آرت نوو با طرح های اورگانیک و شبیه به گل و گیاه در میان دیوارها و راه پله جای گرفته است.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

هر آنچه که درباره طراحی نمای کلاسیک ساختمان باید بدانید

۲۰ دی ۱۳۹۸
۰۸:۰۹:۲۷
دانشجوی معماری
نظرات (0)

از اجزای نمای کرتین وال می توان به فریم اصلی آلومینیومی به عنوان قاب ، شیشه ، نوار درزبند و تقویت کننده فولادی اشاره نمود. سپس از شیشه فروشی ها نوار شیشه که برای نمای شسته آماده می کنند تهیه می کنیم. در ابتدا باید زیر کار پلاستر سیمان اجرا شود و زیر کار تراز باشد تا از مصرف بیش از حد مصالح نمای شسته جلوگیری شود و کار یکدست تر اجرا شود. اصل انتخاب رنگ در رابطه با متریال نما نیز مصداق دارد، یعنی هر چه متراژ زمین کوچک باشد، باید تا جای ممکن از رنگ های روشن استفاده کرد که ساختمان بزرگ تر جلوه کند. نما بدنه ای از کالبد سازه می باشد، این درست است که نما اولین جزء از ساختمان است که با مخاطب ارتباط برقرار می کند، اما می بایستی از تمامی جهات زیبایی شناختی مورد بررسی قرار گیرد. نمای این نقشه اتوکد ساختمان تلفیقی از سنگ و آجر است; تلفیق سنگ و آجر در کنار هم زیبایی چشم نوازی ایجاد کرده . نقشه یک طبقه پارکینگ و یک واحد بروی آن دارد که سه خوابه است .این ساختمان مصالح بنایی بوده و از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است. نوعی از نماهای مدرن شیشهای است که در آن شیشه به وسیلهٔ اتصالات نقطهای به سازه متصل می شود.

طراحی نما منطقه 1

در بیانی ساده نمای کرتین وال یک سازه ی جدا در جهت قائم ساختمان طراحی می شود که شیشه ها بر روی آن قرار می گیرد و سازه از طریق یسری اتصالات به سازه اصلی متصل می شود. در این روش اجرای نمای شیشهای، تمامی شیشهها به وسیله اتصالات نقطهای به سازه متصل میشوند. این نوع نماها گاهاً به نماهای حرکت پذیر در برابر عوامل لرزه ای اطلاق می شوند و دارای فناوری در تولید یراق آلات همچنین فناوری خاص در بخش طراحی و نصب بر روی انواع سازه های ساختمانی می باشند. پانل شیشهای شیشه اسپایدر، معمولاً دارای ضخامت ۱۰-۱۲ میلیمتر میباشد. شرکت رامادُر، یکی از صاحبان این سبک نمای ساختمان میباشد که شیشه اسپایدر را بهراحتی تولید و نصب مینماید. دیوار نگاری به مثابه یک رسانه است که پیامی را منتقل می کند. سپس بستهای اسپایدر به وسیله جوش آرگون به لوله ها متصل شده و پس از جوشکاری اندازه شیشه های اسپایدر بهصورت دقیق برداشت شده و بعد از ساخت جهت نصب به محل پروژه منتقل میگردد. کرتین وال یکپارچه قادر به بهره مندی از مزایای تولید و کنترل کیفیت کارخانه می باشد و نیاز به زمان کمتری برای نصب در محل دارد به همین دلیل در ساختمان های مرتفع کاربرد بیشتری دارد.

ضوابط به این موارد محدود نمی شوند و با جزئیات بیشتری هستند. شیشه های سکوریت به صورت منجسم و یکپارچه با حالتی فشرده ساخته طراحی نما قدیمی می شود. این سیستم ها سعی می کنند نماهایی که به صورت یکپارچه طراحی شده اند را بهبود بخشند. این ساختمان سه خواب ، نهارخوری و هال نشیمن را شامل میشود. اسپایدر بدون فریم و اتصال فریم پیشرفته سبب میشود تا سازههایی که از نمای شیشهای اسپایدر برخوردار هستند را از دیگر بناها، متمایز کند. سایت های بسیاری در کشور هستند، که فروش و اجرای نمای شیشه ای فریم لس را در مناطق مختلف کشور در دست دارند. اجرای نمای کرتین وال ، بر اساس درخواست کارفرما می توان از پروفیل ترمال بریک آکپا ساخت ایران و یا پروفیل ترمال بریک لورنزو ساخت کشور ترکیه استفاده نمود. استفاده از نمای شیشه ای کرتین وال دارای مزیت های بسیار زیادی است. دارای فرم های مختلف و چند شاخه ای می باشد. نماهای شیشه ای با تیغه های عمودی در قاب بندی مفید میباشد وامروزه نماهای اسپایدری به دلیل شفافیت درنماهای شیشه ای استفاده میشود. این فاصله باعث میشود در زمان افت ساختمان و یا زلزله شیشه اسپایدر به هم برخورد نکرده و دچار شکستگی نشوند. سبک طراحی کلاسیک آنها باعث شکوه و زیبایی منحصر بفرد ساختمان میشود. اهمیت نمای ساختمان بنا بر دلایل یاد شده و پیشرفت در عرصه ساختمان سازی و شهرسازی به ویژه در سال­های اخیر، باعث شده که طراحی نما، خود به یک رشته تخصصی تبدیل شود. نمای شیشه ای اسپایدر که بدون فریم و قاب می باشد باعث می شود که این نوع نما ها از دیگر نما های دیگر متمایز و متفاوت باشد.  • 6 ساعت پیش  • قیمت نسبتا مناسب  • طراحی نمای مدرن ساختمان ویلایی  • 10 اتفاق شگفت انگیزی که حین خواب رخ می دهد  • 11 ماه پیش  • در دسترس بودن یا نبودن تجهیزات  • امکان نصب انواع مدل های بازشو بر روی آن
شیشه لمینت نیز یکی دیگر از انواع شیشه های مورد استفاده در این نما می باشد. نمای ساختمان رومی یکی از مناسب ترین انتخاب ها برای افردایست که به سبک کلاسیک علاقه دارند . برخی موارد مانند عدم استفاده از نماهای تمام شیشه ای (سطح شیشه خور نما از ۶۰ درصد بیشتر نشود) یا تمام فلزی و عدم استفاده از رنگ های نامتعارف، در دسته پرهیز در ضوابط طراحی نمای ساختمان قرار می­گیرند. شرکت طرح زیبا نیز با طراحی و ساخت پروفیل های اختصاصی نما توانسته است به درخواست مشتریانی که اجرای نمای خاص شیشه ای را داشته اند پاسخی مناسب دهد . به همین دلیل می توان مدول های شیشه ای را به لامل های عمودی و یا افقی متصل نمود. در ابتدا فریم های فولادی در ساختار کرتین وال بکار می رفت ، اما امروزه تقریبا در تمامی سیستم های دیوار پرده ای از پروفیل های آلومینیومی به دلیل سبک تر بودن استفاده می شود. نمای رومی یکی از نماهای حرفه ایی در سراسر جهان به شمار می آید. یکی از مواردی که در معماری و ساختمان سای فراوان دیده می شود و خود را به صورت پسند روز در بین انبوه سازان در زمان فعلی نشان داده، استفاده از نمای شیشه ای ساختمان ها است. آپارتمان های دو تا چهار طبقه در تمام شهرهای ایران بسیار یافت می شود که طراحی نمای ساختمان های چند طبقه را بیش از پیش مهم و حیاتی نموده است.

طراحی نما کتابخانه

برای اطلاعات بیشتر در مورد طراحی نما موزه (fa.wikipedia.org) صفحه خود ما را بررسی کنید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

پروژه لینک سازی داخلی

۲۰ دی ۱۳۹۸
۰۷:۵۰:۵۳
دانشجوی معماری
نظرات (0)

پروژه لینک سازی داخلی سایت

اگر استراتژی هدفمندی برای لینک سازی داخلی سایت خود نداشته اید، متاسفانه دیر یا زود سایت شما در آخرین صفحه از نتایج گوگل خواهد بود. !

در صورتی که هر کدام از صفحات سایت شما فاقد هرگونه لینک داخلی باشند از نظر گوگل به عنوان صفحه بی هویت یا Orphan Pages شناخته می شود.

همین امروز با سرمایه گذاری در پروژه سئو لینک سازی داخلی میتوانید جریان زندگی را برای همیشه در سایت خود را مجدد فعال کنید.

 

گوگل تاکنون بیش از 250 فاکتور مهم برای رتبه بندی سایت ها در نظر گرفته است که در بین تمامی این فاکتور ها، لینک سازی یا Link Building به شدت می درخشد و جز برترین فاکتور های مهم رتبه بندی در گوگل می باشد .

لینک سازی داخلی سایت گنجینه پنهان و ستون فقرات سئو سایت می باشد چون تاکنون تحت هیچ عنوانی نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

صفحات جدید زمانی توسط ربات های گوگل بررسی می شوند که از صفحه ای ایندکس شده، میانبری بین صفحات ایجاد شده باشد.

هدف گوگل در استفاده از لینک های داخلی دسترسی راحت به محتوای جدید و درک ارزشمندی یک صفحه در سایت است مثلا سایتی محتوای تازه ای ایجاد کرده اما هیچ لینک داخلی از سایر صفحات سایت برای آن ایجاد نشده باشد ربات های خزنده گوگل هیچوقت متوجه صفحه جدید سایت نمی شوند و  هیچ اتفاق خاصی برای جایگاه و رتبه سایت رخ نمیدهد.

لینک سازی داخلی سایت نوعی سیگنال مثبت برای موتورهای جستجوست که این صفحه سایت اهمیت بالایی دارد.

منبع شیک رنک


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

بهترین نمونه های طراحی نمای ساختمان یک طبقه در مناطق مختلف ایران درسال 98

۱۹ دی ۱۳۹۸
۰۳:۵۶:۳۱
دانشجوی معماری
نظرات (0)

در بحث نمای ساختمان ها چیزی که بیشترین تأثیر را دارد سلیقه های شخصی است این سلیقه ها در سطح گسترده هم می تواند نقطه ی قوت باشد هم نقطه ی ضعف. نمای ساختمان ها به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده سیما و منظر شهر، دارای نمادها و نشانه های تعیین کننده هویتی است که از عواملی همچون اقلیم، فرهنگ و اقتصاد تأثیر میپذیرد. امروز ، ما طیف گسترده ای ازساختمان های ایجاد شده را زیر چتر معماری مدرن خواهیم دید و به طبع نمای این ساختمان ها هم از دل معماری مدرن بیرون می آیند. حال پس از بررسی وضعیت به کارگیری نمای کلاسیک و نمای رومی در ساخت و ساز امروز ، می پردازیم به مسائل کاربردی در طراحی ، مسائل شهرداری ، تهیه مصالح و اجرای این چنین نماها. درصد از کل ارزش قرارداد پس از تکمیل کامل پروژه با تأیید (نهاد منتخب نظارتی) . به طوری که اجازه حرکت به آجرهای دو طرف درز انبساط داده میشود و آب بندی دیوار نیز از بین نمیرود. از دیگر ویژگی هایی که در معماری مدرن برای نماها استفاده می شود می توان به گیاهان اشاره کرد، استفاده از گیاهان خود نمایی جلوه گرانه تر به ساختمان می افزاید.

 • 1- بالا بردن امنیت و ایمنی ساختمان
 • عایق در برابر برق
 • عمر و دوام کمتر
 • ایجاد سطح بصری یکنواخت شیشه ای

از ویژگی های طرح های کلاسیک می توان به دیوار های گچبری شده، استفاده از ستون و سرستون ها، مبلمان آنتیک و منبت کاری، سقف های بلند و غیره اشاره کرد. یک نمونه از چنین ویژگی هایی ، گنجاندن سازه های صفحه نمایش مانند در نمای بسیاری از ساختمان ها است. ۴- مصالح نما باید اتصال کافی و مناسب با بدنه و سازه داشته باشد تا از خطر ریزش جلوگیری به عمل اید. در صورت محاسبات سازه ای دارد. نمای سیمانی عمدتا ماندگاری و دوام مناسبی دارند و در صورت ترکیب خوب و انتخاب یک مجری متخصص میتواند نیازها و خواسته های کارفرما و مالکین محترم ساختمان را تامین کند. قبل از تغییر تیغه ها در ساختمان هایی که دیوار باربر دارند از یک متخصص مشورت بگیرید ، اطمینان حاصل کنید که خانه روی سرتان نمی ریزد! برای مثال برخی از کمپانی ها فقط بر روی خانه ها و ویلاهایی طراحی نما ویلایی انجام میدهند که این ویلاها در جاهای بکر و منحصر بفردی مانند صخره ها ، جزیره ها و یا در اقیانوس ها باشند. این محبوبیت اصلا اتفاقی نیست و حاصل تلاش همکاران ما در بخش طراحی نما ویلایی است که به صورت تخصصی بر روی این ویلاها انجام شده است. آبنما در محوطه به دو صورت ساخت در محل و یا پیش ساخته ساخته و اجرا میشود. در طراحی با کامپوزیت شما میتوانید برجستگی ها و فرورفتگی های زیادی را در نما خلق کنید که به زیبایی دوچندان نما کمک شایانی می کند.

اجرای نما چوب ترموود

 

نمای رومی ساختمان که به نام نمای کلاسیک هم شناخته می شود به دلیل داشتن شاخصه های زیباییی متعدد افراد زیادی را بخود جذب می کند. عوامل زیادی در بوجود آمدن این طرح های فوق العاده نقش داشته اند. ممکن است طراحانی زیردست و خبره و متخصص در این زمینه برای یک ویلای بسیار کوچک بتواند ظاهری فوق العاده تر از یک ویلای چند هزار متری تحویل دهد و بسازد. ابتدا باید کارهای بزرگ تر انجام شوند زیرا بر قسمت های کوچک تر تاثیر می گذارند. طراحی نما شهرداری (this post) بسیار دیده شده است که معماران و طراحان متخصص در یک فضای بسیار کوچک یک نما و فضای فوق العاده مدرن تحویل میدهند. علاوه بر این موارد، استفاده از نمای شیشه ای ساختمان باعث می شود که ساختمان شما دید و منظره بهتری نیز پیدا کند و فضای گسترده تری را پیش روی خود بتوانید تماشا کنید. این بخش از مجموعه آموزش های سایت معمارآپ به آموزش طراحی نما در تری دی مکس اختصاص داده شده است. تری دی مکس یا مایا ، کدام بهتر است؟ در این روش کابل بصورت کراس (متقاطع) و تور و یا خرپا و بست های مخصوص جهت نگهداری قطعات و شیشه استفاده می شود. از این رو استفاده از متریال با کیفیت که در مدت زمان طولانی استحکام و شکل ظاهری خود را حفظ کند از نکات مهمی است که باید در نظر داشت. تعمیر سقف، مقاوم سازی ، جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت ، نصب یا تعمیر پنجره ها.

نقشه ویلای شماره ۴ ( دیدن عکس در سایز بزرگتر ) کلیک کنید.

 

اینکار را میتوانید با خریداری منابع نور نما و نصب آن در نقاط مختلف نما انجام دهید. خدمات اجرای نمای ساختمانی کنیتکس در تهران و همه شهرستان ها انجام می شود. تنوع در طراحی دکوراسیون و طراحی نمای ساختمان ویلایی بسیار زیاد است و شما میتوانید با توجه به سلیقه شخصی و نظر خودتان یکی از آنها را برای نمای ویلای خود انتخاب کنید. طراحی و اجرای نقشه ویلایی از زیباترین کارهایی است که هر مهندس معماری می تواند انجام دهد. نقشه ویلای شماره ۱۰ ( دیدن عکس در سایز بزرگتر ) کلیک کنید. نقشه ویلای شماره ۱ ( دیدن عکس در سایز بزرگتر ) کلیک کنید. نقشه ویلای شماره ۹ ( دیدن عکس در سایز بزرگتر ) کلیک کنید. نقشه ویلای شماره ۳ ( دیدن عکس در سایز بزرگتر ) کلیک کنید. نقشه ویلای شماره ۸ ( دیدن عکس در سایز بزرگتر ) کلیک کنید. نقشه ویلای شماره ۶ ( دیدن عکس در سایز بزرگتر ) کلیک کنید. نقشه ویلای شماره ۴ ( دیدن عکس در سایز بزرگتر ) کلیک کنید. نقشه ویلای شماره ۵ ( دیدن عکس در سایز بزرگتر ) کلیک کنید. نقشه ویلای شماره ۲ ( دیدن عکس در سایز بزرگتر ) کلیک کنید. طراحی نقشه ویلا (پلان ,نما) برای دانلود در سایت تخصصی معماری قرار گرفت.

از تامین بودجه مورد نیاز برای اجرای پروژه مطمئن شوید. یک نمای ساده می تواند به مراتب زیباتر از نماهای نامفهوم با مصالح در هم ریخته، پراکنده و متعدد باشد. به تعبیری دیگر، نمای پیوسته نمایی است که از یک فرم کلی تبعیت کند و نه مجموعه ای از حجم های که در تمام نما پراکنده شده و هدف خاصی را دنبال نمیکند. اول اینکه از لحاظ کاهش مصرف انرژی کارایی داشته و و دوم اینکه بر روی فوم عایق امکان کاربرد انواع جزییات اجرایی به سهولت وجود دارد. سرعت اجرای بالایی دارد؛ این روش بسیار سریعتر از روش سنتی اجرا میشود و پرت مصالح را نیز به شدت کاهش میدهد. آنچه که در ساختار کلاسیک معمول بوده و هست، استفاده از مصالحی مانند گرانیت و مرمر است و نماهایی با این متریال طرفداران خاص خود را دارد. اگر در شهر هایی زندگی می کنید که دارای کارخانه های تولید سنگ هستند مانند اصفهان ، لرستان و مرکزی به شما توصیه میکنیم تا از سنگ در طراحی و اجرای نمای ساختمان استفاده کنید . اگر به نمای ساختمان واحدی، بدون در نظر گرفتن نمای دیگر ساختمانها فکر شود، همگونی نمای شهری در کلیت از بین میرود. اگر بخواهیم این روش برآورد هزینه ها در قرارداد های طراحی نما را با روش دوم مقایسه کنیم، میبینیم که تفاوت قیمت آنچنانی نخواهیم داشت. برای نصب با این روش باید سرامیک قابلیت جذب آب را داشته باشد تا شما بتوانید از ملات های قدیمی مانند دوغاب سیمان استفاده نمایید. پارک ها و مراکز تفریحی، حیاط منازل و ویلاها، لابی هتل ها و غیره مکان هایی می باشند که می توان از آبنمای کوزه ای استفاده کرد.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دیتیل طراحی و اجرای نما است.