نحوه ی اجرای نمای آجری در ساختمان

۲۱ دی ۱۳۹۸
۰۴:۲۵:۱۱
دانشجوی معماری
نظرات (0)

به گونه ای که علاوه بر زیبایی و نمایی که به ساختمان می بخشد، در مصرف بهینه انرژی های مختلف بسیار تاثیرگذار است. به همین دلایل امروزه یادگیری نرم افزار تری دی مکس یکی از اصول و مکمل های اصلی رشته معماری ، عمران و کلیه کسانی که با نقشه های معماری سروکار دارند می باشد. ضرورت طراحی، اجرا و نصب کلیه عناصر مربوط به تأسیسات ساختمان اعم از مکانیکی، الکتریکی و نظایر آن در مکان هایی که در معرض دید از معابر عمومی قرار نگیرند. از آنجا که طبقه همکف ساختمان قسمت اتصال به زمین یا کف پیاده رو است، به صورت قابل توجهی در معرض دید قرار می گیرد. صورت ظاهر ساختمان و آنچه که در برابر دید عموم قرار دارد، در واقع پر اهمیت ترین قسمت ساختمان در برابر عابران و سایر افراد غیر استفاده کننده از ساختمان است. یعنی رنگ های روشن را در کنار رنگ های گرم قرار دهید. به این شرط که متریال هایی را در کنار هم قرار دهید که رنگ آنها باعث ایجاد تضاد در سبک طراحی نما نشود. وقتی اولین شرط طراحی نما مدرن را داشتید می توانید با انتخاب طرح هایی خلاقانه کار را آغاز نمایید. بعد از تایید توسط شهرداری و پرداخت فیش نما توسط شما مرحله دوم آغاز می شود و فاز ۲ طراحی نما شروع می شود.

قیمت اجرای نمای ترکیبی

شرکت بهین نما گستر صفاهان در سال 1390 تاسیس گردید و فعالیت خود را با این عنوان در زمینه فروش و اجرای نمای ساختمان آغاز کرد. به همین دلیل اکثر مدیران سعی دارند نمای ساختمان محل کار خود را به گونه ای طراحی نمایند که نشان دهنده نوع و اهمیت فعالیت آنها باشد . این ها سوالاتی است که اصولا در ابتدای راه طراحی ساختمان ، به میان می آید. مطمئنا بهترین سایت برای تهیه پروژه کامل طراحی دانشکده معماری , پلان , نما , مقطع , جزئیات اجرای نما رندر و 3d این سایت می باشد. همچنین در نرم افزار Revit Architecture ، می توان متره و برآورد مصالح نماهای اجرایی، خروجی نما، پلان ها و دتایل ها را نیز انجام داد. در روش فیکس می توان از دو نوع زیرسازی آلومینیومی و آهنی بهره گرفت. در پودمان طراحی نمای ساختمان و طراحی منظر، می توان از نرم افزار فتوشاپ برای طراحی نمای ساختمان استفاده نمود. نورپردازی نمای خارجی ساختمان یکی از مهمترین بخش های طراحی ساختمان به شمار می رود. و باکیفیت معماری خارجی، چیدمان و طراحی های زیبا و مدرن خارجی ساختمان. توجه داشته باشید برای داشتن نما ساختمان شیک و مقاوم بهتر است از اصول کاربردی در طراحی نمای خارجی ساختمان خود استفاده کنید.  • عکاس پروژه: Yuchen Zhao  • مدل موج و ستاره  • 1-طراحی نمای ساختمان و دکوراسیون -کلاسیک(رومی) و مدرن ,  • اجرای نمای کامپوزیت پروژه آتش نشانی شهررضا  • روش نصب و مونتاژ این سیستم ساده تر است  • نسبتا وزن آن زیاد است
زیبایی نمای ساختمان تا حد زیادی به طراحی اولیه وابسته است. این مجموعه گام به گام با بخشهای مختلف تیم شما (فنی، مدیریت و بازاریابی ) در ارتباط خواهدبود تا با همکاری یکدیگر به بهترین محصول خروجی دست یابیم. از جمله که این سبک طراحی را در تضاد با فرهنگ معماری ایران می دانند. آموزش طراحی نما در مجموعه آموزش تری دی مکس ۱۵ دی وی دی مجمد است. برای اینبار فیلم آموزش طراحی نما در تری دی مکس رو برای شما عزیزان آماده دانلود کرده ایم. در طراحی نما کلاسیک می توانید از رنگ هایی مانند کرم، سفید، شکلاتی، پرتغالی، دودی، خاکستری، استفاده کنید. البته باید توجه داشته که هزینه اجرای نمای سنگی می تواند به مراتب بیشتر از اکثر گزینه ها باشد. برای طراحی نما به صورت اصولی باید به نکاتی توجه داشت که یکی از آن ها استفاده از متریال هایی متناسب است که سبب ایجاد هماهنگی در تمام بخش های ساختمان شود. در طراحی نما ترکیبی معمولاً ورودی با تقارن خاص به سبک کلاسیک طراحی می شود و نمای طبقات به صورت مدرن. نماهایی خاص که یا در ساختمان های بزرگ دیده می شوند یا در مناطقی که هنوز به اجماع بصری نرسیده اند. در اینگونه پروژه ها یا طرح بسیار خاص و خلاقانه است، یا استفاده از المان های طراحی نما کلاسیک به درستی و با دقت انجام شده است.

تاکید بسیار بر روی طراحی درست نمای بیرونی ساختمان مسکونی، تجاری، اداری و ویلا از آن جا نشات می گیرد که نمای هر ساختمان تاثیر بسزایی در تداعی کیفیت و نحوه ساخت بنا در ذهن اشخاص دارد. نما یکی از بخش های اصلی ساختمان است که می تواند سبب مستحکم شدن آن در برابر شرایط جوی و بلایای طبیعی همچون زلزله شود . در متریال های دیگر نیز تقریباً به همین صورت است. در طراحی نما مدرن نیز به همین صورت است. امروزه در تهران نماهایی را می بینیم که فقط اسمشان طراحی نما کلاسیک است و هیچ شباهتی با سبک کلاسیک اصلی ندارند. در بحث طراحی نما ، موضوع توجه به حریم شخصی و درونگرایی را در نظر بگیرید و از ایجاد نماهای برونگرا که حریم شخصی افراد در منزل را به خطر می اندازد پرهیز کنید . در طراحی نما ساخت نمای سنگی بسیار شیک و حائز اهمیت است. در سبک کلاسیک استفاده از اجزای اصلی بسیار مهم است. نمای رومی یکی از نماهای حرفه ایی در سراسر جهان به شمار می آید. ضخامت و مقاومت حرارتی کم، افزایش بیش از حد دمای داخلی ساختمان در فصول گرم و معتدل سال را سبب می شوند. آپارتمان های دو تا چهار طبقه در تمام شهرهای ایران بسیار یافت می شود که طراحی نمای ساختمان های چند طبقه را بیش از پیش مهم و حیاتی نموده است. بیش تر ساختمان هایی که در کلان شهرهایی مانند تهران و اصفهان دیده می شوند، با استفاده از روش های مشابه آجر چینی ساخته شده اند.

اجرای نمای فایبر سمنت

برای کسانی که تقریباً هرگونه سؤالی در مورد مکان و همچنین نحوه اشتغال اجرای نمای تگری شما دارند ، احتمالاً می توانید از طریق وب سایت ما به ما ایمیل دهید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

انتشار کتاب «نماهای پایدار؛ روشهای طراحی پوسته ساختمانها با عملکرد پیشرفته»

۲۱ دی ۱۳۹۸
۰۳:۳۵:۰۶
دانشجوی معماری
نظرات (0)

سنگهای ساختمانی طبیعی به دلیل زیبایی ظاهری و هزینه نگهداری پایین، یکی از رایجترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در نمای ساختمانها به شمار میروند. 1. عایق: رایجترین مواد برای عایق، فوم پلیاستایرن منبسط شده و پشم معدنی تختهای است. امکان برش و ابزار زدن سنگ تراورتن آسان است. در این روش از زیر سازی آلومینیوم استفاده می شود و همانطور که از اسمش مشخص است ورقهای کامپوزیت بعد از برش و مونتاژ , شیار خورده و روی ریل های آلومینیومی قابل ریگلاژ نصب می شوند . اگر اتاق مورد نظر شما مستطیل شکل است و عرض کمتری دارد، بهتر است روی طول اتاق مانور دهید و از دیوارهای آن بیشترین استفاده را ببرید. چرا مس به عنوان پوشش سقف و نما استفاده می شود و پاسخ اینکه خوردگی سطح بیرونی مس اکسید شده یک پوشش محافظ روی فلز زیر را فراهم می کند. 1. EIFS پایه پلیمری (PB) که EIFS با پوشش نرم نامیده میشود. نمای عایق حرارتی بیرونی و نازک کاری EIFS شامل یک لایه فوم عایق پلی استایرن، مش تسلیح از جنس الیاف شیشه، یک لایه پوشش پایه پلیمری و لایه پوشش نهایی پایه پلیمری میباشد. البته در سالیان اخیر آجرهای نما با عرض کم نیز به عنوان آجر نمای نازک (آجر پلاک) متداول شده است. در دیوارهای پرده ای غیرشفاف ممکن است به منظور فراهم کردن امکان نازک کاری دیوار داخلی، افزودن عایق حرارتی، برقکاری و عبور لوله های تاسیساتی در داخل دیوار، یک دیوار پشتیبان اضافه شود. دیوارهای سبز معمولا به دو شکل نمای سبز و دیوار زنده اجرا میشوند.

اجرای نمای اچ پی ال

 

دیوارها و نماهای سبز یکی از راه حلهایی است که به همراه سقفهای سبز برای افزایش مساحت فضای سبز شهرها اندیشیده شده است. یکی از نماهای خشک که امروزه مورد استقبال زیادی قرار گرفته است سرامیک خشک می باشد. سرامیک نام گروهی خاک های شکل گرفته ای است که ، در گرمای 900 تا 2000 درجه پخته شده و شکننده باشند. ورقهای کامپوزیت آلومینیوم متشکل از دولایه آلومینیوم به ضخامت ۳ تا ۰/۵ میلیمتر در اطراف و یک هسته از جنس پلاستیک یا یک ماده معدنی پرکننده ضدحریق (نظیر مواد پلیاتیلنی) به ضخامت ۳ الی ۵میلیمتر میباشند. به طور معمول حداقل ۵۰ میلیمتر فاصله بین دیوار پرده ای و قاب سازه ای درنظر گرفته میشود. نمای خارجی مهار شده به میان قاب (دیوار غیرباربر قرار گرفته در فضای بین تیر و ستون) در فضای خالی بین تیرهـا و ستونها قرار میگیرد و در این حالت قاب سازه ای در معرض دید قرار دارد. در سازه هایی که چنین سیستم نمایی دارند، به دلیل پائین بـودن مقـادیر مقاومـت حرارتـی قـاب سـازهای بتنـی یـا فولادی، مشکل عایق بندی حرارتی وجود داشته و انتقال حرارت از طریق تیر و ستون انجام میشود. از آنجا که دیوار پرده ای مستقیماً به قاب سازه ای متصل است، بار باد را به قاب و درنتیجه به تیر و ستون منتقل کرده و لذا در برابر بار باد مقاومت میکند. استفاده از رنگ های سفید، کرم و نقره ای بیشترین تاثیر در جذب مخاطبان را دارد و بیشتر به ماهیت یک ساختمان تجاری شبیه است. این طرح فوق العاده است و حتی می توانید برای تاکید بیشتر از مدلهای کاسه، بشقاب، قابلمه یا حتی کتاب آبی رنگ هم در فضا استفاده و همه نگاه ها را به مرکز فرماندهی خانم ها جلب کنید.

علاوه بر این نماهای آجر نیاز کمی به نگهداری و تعمیر دارند و برای ساختمانهایی با ارتفاعهای مختلف قابل استفاده اند. پانلهای بتنی پیش ساخته بطور کلی بیشتر در ساختمانهایی چون بیمارستانها با ارتفاع متوسط تا بلند، آپارتمانها، هتلها، پارکینگها و ساختمانهای تجاری به کار میروند. براساس یک روش ساده، ضریب متوسط نور طبیعی روز در اتاق های دارای روشنایی جانبی، تقریبا معادل یک پنجم نسبت درصدی شیشه به مساحت کف اتاق است. آیا نمای فایبر سمنت برد از مقاومت و دوام کافی در برابر گرما و سرمای شدید و تابش مستقیم نور خورشید برخوردار است؟ باز شو ها و پنجره ها علاوه بر تامین نور و تهویه فضای داخلی، نقش مهمی در شکل گیری نمای ساختمان بازی می کنند. ۶- طراحی نمای ساختمان با بهره گیری از سنگ تراورتن برای مناطقی که این متریال جزء متریال بومیشان است می تواند مناسب باشد. در ادامه انواع نمای ساختمان ویلایی کلاسیک و مدرن را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از مشاهده آن ها نهایت بهره را ببرید. در طراحی نمای کلاسیک یا رومی علاوه بر تمامی مواردی که در طراحی نما بهصورت کلی در نظر گرفته میشود، باید به یک سری موارد اضافهتری همچون تناسبات میان اجزای بهکاررفته در نمای کلاسیک توجه کرد.

 • اجرای آجر چینی در صورت لزوم هره چینی و سپس آجر راسته
 • 1- از نور طبیعی حداکثر بهره را ببرید
 • مراحل کار
 • مقاومت در برابر جداشدن و افتادن از نما

نمای چوبی به سادگی با سایر مصالح ترکیب میشود و امکان ساخت نماهای متنوع را فراهم میآورد. نماهای آجری به علت دوام زیاد، تطبیق پذیری، صرفه اقتصادی، مقاومت در برابر آتش و ظاهر زیبا مورد توجه اند. یکی دیگر از انواع مدل های کامپوزیت مورد استفاده در نماهای خارجی, کامپوزیت با طرح استیل می باشد که در رنگ های مختلفی یافت می شوند. شما میتوانید برای طراحی نمای خارجی مدرن ساختمان ، از این مدل نماها استفاده کنید. در طراحی دکوراسیون و چیدمان اتاق کوچک بهتر است تا حد امکان از وسایل ظریف و باریک استفاده کنید. سخت چوبها عموماً محکمتر و پایدارتر از نرم چوبها هستند. استفاده از سخت چوبها نیز به غیر از گونه های خاصی از آنها در حال افزایش است. عملیات حرارتی (نظیر ترمو چوب) و فرایندهای اصلاح چوب (نظیر Accoya) توانسته است قابلیت دوام محدوده وسیعی از نرم چوبها را بدون اصلاح در روشهای نگهداری افزایش دهد. البته به کمک روشهای نگهداری پیشرفته نمونه های کم دوام تر نیز میتوانند برای کاربردهای نمای خارجی مورد استفاده قرار گیرند. طبقه همکف این نقشه ساختمان مسکونی به صورت پیلوت است .اختلاف سطح منهای 30 سانتی متر پایین تر از سطح زمین قرار دارد.این طبقه شامل یک پارکینگ و یک سوئیت نقلی دو خوابه است. این گروه محصول به دلیل سهولت در تولید و پایین بودن قیمت توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می گردد.

اگر این مقاله را دوست دارید ، بنابراین می خواهید اطلاعات بیشتری راجع به طراحی نمای ساختمان همکف لطفا به صفحه ما مراجعه کنید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟

۲۰ دی ۱۳۹۸
۰۸:۵۵:۳۲
دانشجوی معماری
نظرات (0)

وی گفت: از کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس می خواهیم موادی که به این کمیسیون بازگشته است با تامل بیشتری بررسی کنند. در ادامه به بررسی تأثیرگذاری ۳ عامل فوق میپردازیم. طبقه همکف اهمیت ویژه ای در زندگی شهری دارد، به این علت که عابران پیاده این قسمت را بهطور مستقیم میبینند. در متن آیین نامه به این صورت آمده است که کلیه ساختمان هایی که تعداد تعداد طبقات آن ها 6 طبقه روی همکف و یا بیشتر باشند؛ موظف به دریافت مصوبه از کمیته نما و منظر شهری هستند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ماده 5 این لایحه می گوید همه قراردادها با شهادت لغو می شود و اکنون شاهد خریدنی است. اقای حاجی دلیگانی افزود: بر اساس این ماده اگر دو نفر شهادت بدهند سند شش دانگ از اعتبار می افتد. سپس پروفیل های فریم لس به همراه شیشه بر روی شبکه بندی سوار می گردند. با توجه به تجربه های متعدد اخذ تاییدیه کمیته نما در دفتر راستا، اکثر پروژه های نمای مدرن که تغییر کارفرما روی طرح ارائه شده کم باشد؛ در یک یا نهایتا دو جلسه، تاییدیه نما اخذ می گردد. سادهترین تعریفی را که بخواهیم برای آجر بگوییم آن است که آجر، سنگی است مصنوعی که پختن خاک رس به شکل آجر و با استخوان بندی رنگ به دست میآید و ابعاد آن مطابق احتیاج ما قابل تغییر میباشد. تمام واژه هایی که ذکر شد؛ اصطلاحات رایج در بحث طراحی نما است.  1. زیبا و جذاب تر کردن ظاهر ساختمان ها  1. معمار : گروه معماری Dok architects  1. اجرا در بالاترین سرعت و کیفیت نما با سنگ ها  1. قیمت نمای لوور چند است؟  1. قیمت مناسب  1. 3-افزایش کیفیت ساخت و سازهای شهری
از دیگر اصطلاحات رایج در بحث طراحی نما، نمای کلاسیک است. آب بندی نما ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. امروزه نمای کلاسیک یا به اصطلاح عام ، نمای رومی ، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده . یکی از مواردی که در طراحی نمای ساختمان رومی در بسیاری از موارد فراموش می شود ، عنصر اقلیم منطقه می باشد . باید بدانید که یکی از مهم ترین مواردی که در این زمینه موجود است نصب کردن آن ها می باشد و کیفیت ایزوگام ها است. دنبال کردن زیبایی شناسی در استفاده از مواد تولید شده توسط فرآیندهای صنعتی. این کار علاوه بر ایجاد زیبایی بیشتر در نمای یک ساختمان، باعث عایق کاری نمای ساختمان و یا ضد آب شدن آن می شود. با انتخاب مناسب منابع نوری و همچنین جای گذاری صحیح آن ها در نمای خارجی ساختمان می توان منظره و دید زیبایی از نمای خارجی ساختمان در شب ایجاد کرد. در نمای ساختمان باید با دقت زیادی نورها را استفاده کرد و آن ها را در جای مناسبی نصب کرد چرا که نحوه نورپردازی نمای خارجی ساختمان ارتباط مستقیمی با زیبایی ساختمان دارد. شرکت تولید و اجرای نمای خارجی ساختمان و طراحی نما به مدیریت افق گستر در موقعیت جغرافیایی استان تهران و شهر تهران در سایت ساخت و ساز ثبت شده است. این ایده ، تا حدی حریم خصوصی ساکنان درون ساختمان را نیز در نظر گرفته است. اگر به نمای ساختمان واحدی، بدون در نظر گرفتن نمای دیگر ساختمانها فکر شود، همگونی نمای شهری در کلیت از بین میرود.

نحوه اجرای نما آجری

از آنجایی که نمای ساختمان ها، سازنده بدنه شهری هستند؛ در بسیاری از شهرهای مطرح جهان، ضوابط و مقررات ویژه ای در ارتباط با سیما و کالبد شهر وجود دارد. بالکنها نباید حالت موقت و ناپایداری که در بیننده تصور بهراحتی جدا شدن از بدنه ساختمان القا شود را داشته باشند. آنچه در نما سازی باید مد نظر قرار گیرد پیوند صحیح واصولی نما با اسکلت ساختمان است . این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه حتما هزینه انجام کار را دریافت می کنید. ابتدا احکام سلبی یا الزامات به معنی آنچه نباید انجام شود. در ادامه احکام ایجابی یا اقدامات به معنی آنچه باید شود و در آخر توصیه ها به معنی آنچه بهتر است انجام شود؛ ولی رعایت و انجام آن الزامی نیست. ساختمان اداری پل رومی با ترکیب سنگ گندمک شیراز، آجر دودی و چوب طراحی و اجرا شده که یکی از نمونه کارهای نمای مدرن توسط دفتر راستا است. متخصصین ما انواع نمای ساختمان ویلایی, طراحی نما فروشگاه مسکونی، یک طبقه نمای ساختمان دوطبقه، سه طبقه رومی و شیشه ای را با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت بدون هیچ خطایی در کترین زمان ممک برای شما انجام می دهند. به طور کلی نمای یک ساختمان به صورت گسترده در معرض شرایط آب و هوایی مختلف است، و یکی از تهدیدهای بزرگ برای کاهش کیفیت و طول عمر آن، نفوذ آب در قسمت های مختلف آن است.

آب بندی نمای ساختمان همچنین باعث می شود ساختمان مذکور تا حدود زیادی در مقابل شرایط مختلف عایق کاری شود. استفاده همزمان از ترمووود و آجر یا سنگ و آجر در نمای ساختمان، زیبایی خاصی به نما می دهد. آب بندی نما در یک ساختمان علاوه بر حفظ زیبایی و کیفیت نمای یک ساختمان، از ایجاد پوسیدگی ها و در نتیجه کاهش طول عمر مفید ساختمان جلوگیری میکند. و نکته ی آخر در مورد انتخاب گیاهان، این است که از گیاهانی که در چهار فصل محل زندگی شما زنده و سبز هستند بیشتر استفاده کنید تا حیاط تان در چهار فصل از زیبایی لازم برخوردار باشد. ضمن اینکه هماهنگی در طراحی نما با سایر همسایگان نیز یکی دیگر از ضوابط طراحی نما است. پس از اجرای نما یکی از کارهایی که باید حتما انجام شود، آب بندی یا ضد آب سازی نما است. مصالح بومی نشان میدهد که نما مربوط به چه منطقه ای است. نه فرهنگ مشترکی برای بیان دارند، نه مصالح یکسانی بهکار گرفته اند و نه سبک مشخصی را دنبال میکنند. واژه «ریشه ها» در این مقاله اشاره به ساختارهای ماندگار (و نه زودگذر) و الگویی، و همچنین تجارب و یافتههای دورههای تاریخی مربوط به آنها دارد.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

بهترین متریال ها برای طراحی نما، کدام ها هستند

۲۰ دی ۱۳۹۸
۰۷:۴۵:۱۸
دانشجوی معماری
نظرات (0)

رنگهایی که هر کدام دارای تنالیتههایی از آرام و ملایم گرفته تا برجسته و شاداب هستند.بعد از فصل بهار شما میتوانید از رنگهای روشن فصل تابستان استفاده کنید و خانه ای به خنکی بستنی در تابستان داشته باشید. تغییرات بافت سطح متریال و تضادهای آن می تواند سایه روشن ایجاد نماید و بیننده درک عمیق تری از متریال خواهد داشت. این نوع نورپردازی منجر به روشن شدن کل بنا می شود و با استفاده از پروژکتورهایی که در اطراف بنا قرار گرفته اند اجرا می گردد. پنل ها بر روی پوشش پنجره ها نیز تعبیه شده اند، و در زمان بسته شدن نورگیر پنجره ها، پوسته یکپارچه ایی از صفحات سیمانی نمایش داده می شود. حتی جهت نور پردازی نیز در زیبا تر شدن نما بی تأثیر نیست. از مشخصات این سبک توجه به رنگ و نور درساعات مختلف روز و انعکاس رنگ های اشیاء مختلف در یکدیگر و تأثیر رنگ های پیرامونیو به کار بردن رنگ های خاص و ناب می شد. برخی از چراغ های مخصوص نما دارای قاب هستند که این قاب از انتشار نور به فضاهای اطراف جلوگیری نموده و نور چراغ را به سمت هدف مشخصی هدایت می کند. نورپردازی هدفمند یک نورپردازی ایده آل است زیرا تمرکز آن بر یک هدف مشخص است و با اشاعه آن به فضای اطراف ناهنجاری بصری ایجاد نمی کند. در این سیستم نصب مصالح نما و ریلها همه بر اساس نقشه انجام میشود که میتوان به کارگرها آموزش داد، اما بهرهگیری از نیروی کار متخصص باعث میشود سرعت و دقت اجرای نما افزایش یابد.

اجرای نمای مدرن

توان لامپهای بهکار رفته کم الی متوسط است و محل نصب عموما بر روی خود نما میباشد. این قلاب ها در قسمت فوقانی دارای یک سوراخ M8 می باشد که برای تنظیم ارتفاع قلاب به وسیله بولت و یا مهار کردن آن بر روی پروفیل مورد استفاده قرار می گیرد. اگر میخواهید بنا نقشی ماندگار در ذهن بیننده به جای بگذارد این نوع نورپردازی مهمترین نوری هست که باید از آن بهره ببرید. نوری که برای مزین نمودن نما در بیرون از ساختمان به چشم می خورد نباید وارد ساختمان شود زیرا در این صورت آرامش ساکنین را خدشه دار خواهد کرد. برای ایجاد سایه روش منبع نوری در نورپردازی نمای ساختمان بسیار اهمیت دارد و نقش اساسی بازی می کند. که شما می توانید، با روش های زیر از قیمت روز، طراحی نمای ساختمان مطلع شوید. در آن دوره کارخانه های گوناگون آجرپزی وجود داشت که آجرهایی از قبیل: سفال، سقفی، فشاری و بهمنی را تولید می کردند. طول عمر بالا: اگر از نمای اسپایدر استفاده کنید، می توانید مطمئن باشید که نمای ساختمان شما برای سال ها ظاهر خود را حفظ می کند. درصورتیکه طراحی قوی و متناسب با فضا انجام شود کافی است مصالح با کیفیت و گروه بازسازی ساختمان مجرب در اختیار داشته باشید تا ساختمانتان زیبا شود.

 • قیمت ها در تاریخ 1397/07/17 به روز شده است
 • انجام عملیات ترمو استاندارد
 • 7-طراحی نما با توجه به کاربری ساختمان
 • نمایش ۳۰ آگهی پرتوان در گروهها و صفحه اصلی سایت
 • نگهداری و تعمیر آسان
 • دیکانستراکشن: ویژه گی های سبک معماری دیکانستراکشن

اگر برای طراحی نمای ساختمان خود نیاز به راهنمایی دارید با پیمانساز در تماس باشید. همچنین فضاهایی با مدت کاربری محدود که نیاز به سرعت عمل در احداث دارند ، از این سیستم فایبر سمنت استفاده می گردد ، که بهینه ترین گزینه می باشد. در این نما پانل های پیش ساخته ای وجود دارد که باعث می شوذ بدون نیاز بستن داربست توسط کارگران انجام شود به همین دلیل امنیت و ایمنی بودن این نما متناسب تر بنظر می رسد. ساختمان قدیمی هتل یکی از بزرگ ترین هتل های شهر لو دونگ Luo Dong محسوب می شد و قدمتی 70 ساله دارد. امروزه با پیشرفت علم، مصالح نوین در بسیاری از مواقع می تواند جایگزین مناسبی برای شیشه ها باشد که یکی از آنها، ETFE می باشد. طراحی دکوراسیون و مبلمان همواره یکی از مهم ترین بخش ها می باشد و برخلاف تصور برخی، شامل بسیاری از وسایل و نه فقط مبل راحتی اتاق نشیمن یا مبل رسمی اتاق پذیرایی است. پس از تایید نهایی یکی از طرح های پیشنهادی و قطعی کردن آن نقشههای ساختمان را به طور دقیق با مقیاس ۱:۵۰ یا ۱:۱۰۰ ترسیم میکنند. بهره گیری از المان های ساختمانی که نماینده شکوه معماری نمای آن ساختمان هستند.

سبک های زیادی از این سبک معماری الهام گرفتند که می توانیم به سبک نئوکلاسیک از میانه قرن ۱۹ که منجر به بازسازی یونان قرن ۲۰ شد نام ببریم . مطالعه زیاد در مورد اقلیم های گوناگون و همچنین شناخت صحیح انواع متریال کمک بزرگی برای طراح به حساب می آید. در حال حاضر طراحی نمای ساختمان به علت در معرض دید بودن، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. ۸۰میلیون دلار واسه سر ترامپ خوش به حال چه کسانی؟ ساختمان ها عناصر مهمی در شهر هستند که نقش پر اهمیتی در ایجاد و شکل گیری حال و هوای فضا شهری دارند. بازتاب سطح ناشی از روش های نورپردازی نمای ساختمان است که می توانند ذهنیت بیننده را از متریال به کار رفته شکل دهد. مزایای کامیون الکتریکی تسلا در مقابل کامیون های دیزلی از زبان ایلان ماسک قصه حضرت یونس (ع) گوشه ای از محتوای محصول نکات طلایی دادرسی مالیاتی آموزشی | میشه به من یک نمره ارفاق کنید؟ در مقاله های آینده به بررسی تخصصی انواع سیستم های نمای کرتین وال، معایب و مزایای آنها خواهیم پرداخت. از اقداماتی که تیم طراحی در این پروژه بر عهده داشته اند شامل: تغییر ورودی و خروجی ها، سازماندهی اتاق ها، ادغام کاربری های بیرون و داخل ساختمان و ایجاد یک واحد مدولار قیمت اجرا نما کامپوزیت بوده است. به عنوان مثال، با تاکید بر روی ستونهای ساختمان، بلندی و استحکام بنا را به مخاطب القا مینمایید.

قیمت اجرای نمای سرامیک خشک

برای کسانی که تقریباً هرگونه سؤالی در مورد مکان و همچنین نحوه اشتغال طراحی نما با ضوابط شهرداری شما دارند ، احتمالاً می توانید از طریق وب سایت ما به ما ایمیل دهید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

طراحی نما و حیاط ویلا

۲۰ دی ۱۳۹۸
۰۲:۴۳:۴۶
دانشجوی معماری
نظرات (0)

چنانچه از سیمان جهت پشت زیرسازی نمای ترمووود استفاده شود، ضخامت آن باید حداقل 4 سانتی متر باشد. دارای یک سقف شیروانی ساده و نمای ساده چوبی. همیشه در انتهای طراحی نما به ساده خواهیم رسید.هر چه نما ساده و گویا تر طراحی شود، عناصر به کار رفته تاثیر بیشتری بر ذهنیت و دید افراد خواهند گذاشت. این مجموعه دارای 14 دسته بندی مختلف شامل مدل سه بعدی مورد استفاده در طراحی نما و دکوراسیون کلاسیک برای تری دی مکس است. این نما از اتصال سه لایه مختلف اعم از دو لایه ورق آلومینیومی تشکیل شده است که یک لایه عایق پلی اورتان را که خصوصیات غیرقابل اشتعال دارد را در وسط خود جای داده است. مواد کامپوزیت (چند سازه یا مرکب) محصولات مهندسی شدهای هستند که از دو یا چند ماده مختلف ساخته شدهاند. نهایتاً ورق های آلومینیوم کامپوزیت بوسیله اتصالاتی آلومینیومی U شکل (موسوم به بچه ناودانی) که در داخل لامل های آلومینیومی قرار می گیرند ، بر روی لامل ها نصب می گردند. سپس چارچوب با اسکلت نگهدارند که از جنس چوب، فولاد یا آلومینیوم میباشد به ساختمان متصل شده تا نمای خشک با رعایت فاصله از عایق حرارتی بر روی چارچوب نگهدارنده قرار گیرد. هر گونه مصالحی که قابلیت استفاده در نمای داخلی و خارجی ساختمان را داشته باشد و با هر ابعادی ( البته متعارف ) از ضخامت ۵ میلیمتر تا ۵۰ میلیمتر به روش نمای خشک قابل نصب است. این گونه گیاهان هزینه های شما را برای نگهداری از گیاهان بسیار پایین می آورد.

طراحی نما کاشی

 

برای رفع این مشکل با پیچ آنها را محکم می کنند که باعث کم شدن جلوه ی بصری نما می شود. در اجرای نما بهصورت خشک، امکان تعویض و تعمیر المانها در صورت صدمه دیدن (مثل شکستن براثر ضربهی شدید) وجود دارد. اجرای این نوع نما، هم به صورت VISIBLE و هم به صورت INVISIBLE امکان پذیر می باشد. به دلیل نوع مراحل اجرای نمای آلومینومی این امکان فراهمشده است که پس از گذر زمان در صورت بروز مشکلی در ظاهر نما و یا اعمال تغییراتی در بدنه، ورقهای آلومینیومی از نما خارجشده و با ورقهای جدیدی جایگزین شوند. کامپوزیت آلومینیوم برای استفاده در نمای ساختمان های مسکونی چندان مناسب نیست چرا که شخصیتی اداری به ساختمان می بخشد. در این روش جهت جلوگیری از خوردگی بین آهن و آلومینیوم ، از لاستیک های دی الکتریکال PVC بین براکت آلومینیومی و نبشی آهنی استفاده می گردد. در اکثر مواقع از آلومینیوم برای زیر سازی استفاده می شود زیرا هم طول عمر بیشتری دارد و هم باعث سبکتر شدن نما می شود. به دلیل اینکه چوب مقاومت کافی در برابر شرایط محیطی را ندارد، به همین دلیل بایستی از چوبی که با روش های مختلف فرآوری شده و در مقابل شرایط مقاوم سازی شده است، استفاده شود. البته ایمنی در طراحی نمای ساختمان مدرن حرف اول را می زند و به همین دلیل است که به شما توصیه کردیم حتما در اجرای پروژه های جدی تر، با شرکت های خوشنام و معتبر همکاری کنید. برای طراحی اصولی نمای ساختمان بهتر است ابتدا بافت و فرهنگ منطقه مورد نظر را مورد بررسی قرار دهید و از هنر معماری برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب بهره ببرید.

 • 4 روش نمایان
 • توجه به نورپردازی بخش های مختلف ویلا
 • دوربین مدار بسته و سیستم های امنیتی
 • فایبرسمنت طرح چوب
 • سنگ کاری،
 • 1- توجه به هماهنگی و یکپارچگی بصری
 • Normal body
 • با توجه به کاربری ساختمان

در بناهای قدیمی و سنتی شیشهها از طریق یک قاب یا یک فریم در نما و در ساختمان قرار میگرفتند، اما امروزه با پیشرفت فنآوری دیگر نیازی به فریم و قاب نیست. این نما سرشار از ابهت و شکوه است و امروزه برای بسیاری از ساختمان ها به کار برده می شود. آیا می دانید که امروزه برای داشتن زیباترین نما از چه متریال ها و مصالحی استفاده می شود؟ تمامی عکس ها کاملا جدید و به روز می باشد و سعی شده که زیباترین نماهای اجرا شده در شهرهای بزرگ را جمع آوری نماییم. البته اخیرا در شهرهای بزرگ مانند تهران و اصفهان ساختمان های چند طبقه نیز به این روش ساخته و نما شده است. تصور کنید گلدان های رنگی چه منظره زیبایی را به نمای ساختمان شما می دهند که شما در گذشته در طراحی نما از آن غافل بودید. سعی شد از دو سبک کلاسیک و مدرن برای انتخاب نماها استفاده شود که در این میان طراحی نمای ساختمان های مسکونی و تجاری به تصویر کشیده شده است. ازآنجاکه ورقهای کامپوزیت آلومینیومی بر روی یکلایه زیر سازd (آهنی یا چکمهای) نصب میشوند، یکلایه هوا بین بدنه اصلی ساختمان و نما قرار میگیرد که همین مسئله باعث میشود ساختمان با هزینه کمی عایق صوتی شود. برخی از مزایای نمای کامپوزیت به دلیل مراحل نصب آن هست که در ادامه بهتفصیل به آنها میپردازیم. مالک جدید پس از بازسازی ساختمان برخی عرصه های داخلی تصمیم داشت تا نمای پروژه را تغییر دهد. البته استفاده این متریال برای برخی نماها ممنوع شده بعلت مشکلی که در آتشسوزی پیدا می کند.

در ادامه مراحل ساخت این نما را خواهیم دید.

 

این از دست دادگی جلا باعث میگردد که زیبایی و جلوه کار افت پیدا کند. آّب مصرفی برای ساخت ملات ها نیز باید در طی کار دمای نسبتا ثابتی داشته باشد تا ملات به دست آمده یکنواخت باشد . در ادامه مراحل ساخت این نما را خواهیم دید. پروژه های اجرا شده فروشنده چوب ترمو را بررسی کنید و ببینید وضعیت فعلی پروژه ها به چه صورت است و چه کسانی قبلا از این شرکت خریداری کرده اند ؟ آیا می دانید که یکی از مهم ترین و بهترین راه و روش های خریداری کردن انواع ایزوگام های مختلف از بازار های خرید و فروش چه می باشد؟ و می توانید با مراجعه به بازارهای خرید و فروش انواع سرامیک از قیمت های به روز مطلع شوید. همچنین میتوانید از طریق پیامک از دوره های تخفیفی ما مطلع شوید ! اگر قصد طراحی نمای کامپوزیت دارید همین الان با مشاوران ما تماس بگیرید. این موارد به عنوان مثال یاد شد تا کارفرمایان هم با چند مورد به صورت اجمالی در رابطه با طراحی نمای ساختمان، آشنایی پیدا کنند و فارغ از بحث سلیقه، این آگاهی را داشته باشند که ضوابط هم مطرح هستند. به عنوان مثال برای چوب با ضخامت 30 میلی متر نیاز به میخی با طول سه برابر ضخامت چوب داریم تا بتواند نفوذی 60 میلی متری در چوب زیرسازی به وجود بیاورد. متخصصین ما انواع نمای ساختمان ویلایی, مسکونی، یک طبقه نمای ساختمان دوطبقه، سه طبقه رومی و شیشه ای را با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت بدون هیچ خطایی در کترین زمان ممک برای شما انجام می دهند.

ساختمان هایی که از این نما استفاده می کنند به علت استفاده از مصالح زیبا و نحوه اجرای شان بسیار زیبا و منحصر به فرد هستند. بدون شک، نمای کامپوزیت سبکی زیبا، مدرن و متفاوت است و به نمای ساختمان ظاهری منحصربه فرد میبخشد. برگرفتن از راه کار های طبیعت در طراحی نمای ساختمان بسیار به جذابیت نمای آن اضافه می کند و چون ذاتا انسان به طبیعت علاقه دارد، به شدت جذب این نوع نمای ساختمان می شود. یک الگوی اورگانیک دیگر نیز در طراحی نمای فلزی این ساختمان در مرکز ویکتوریا، بخارست به کار رفته است. همچنین تمامی جوش های صورت گرفته در زیرسازی نمای کرتین وال مانند هر قسمت دیگری باید بر اساس استاندارد های شرکت ملی ساختمان صورت بپذیرد و توسط مامور کنترل جوش مورد بررسی قرار بگیرد. با مراجعه به اتوماسیون داخلی یا اتوماسیون اداری شرکت می توان تعدد مشتریانی که ازین خدمات استفاده کرده اند را مشاهده کرد. با مشاهده نماهای ساختمانهای شهرهای مختلف میتوان به این مهم پی برد. مثلاً در شهرهای بزرگی مانند تهران بهتر است به طور تقریبی 25% از مساحت فضای سبز مورد نظر به ساخت آب نما ها اختصاص داده شود. همچنین به علت عدم تغییر نما پس از ساخت و تعمیرات حد اقل 30 سال پس از عمر اولیه و مفید ساختمان باید در طراحی اولیه نما ساختمان دقت بسیار نمود.

اگر هر نوع سؤالی در مورد مکان و بهترین راههای استفاده از قیمت اجرا نما کامپوزیت دارید ، می توانید با ما در سایت اینترنتی ما تماس بگیرید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

نمای اسپایدر و بررسی مزایا و معایب شیشه اسپایدر در طراحی نما

۲۰ دی ۱۳۹۸
۰۱:۵۰:۳۳
دانشجوی معماری
نظرات (0)

با توجه به نوع کاربری ساختمان اگر به عنوان مثال ساختمان اداری طراحی شده است نمای کامپوزیت مناسبتر است و تاثیر بسیاری در دیده شدن ساختمان شما دارد. برای مثال در شهر های استان مرکزی از قبیل خمین و محلات و استان هایی چون اصفهان و لرستان ، استفاده از نمای سنگ پیشنهاد می شود . برای مثال توجه به مسکونی یا اداری بودن ساختمان از نکات تاثیر گذار در چگونگی طراحی نمای آن میباشد. مزیت حالت دوم نسبت به حالت اول عدم دیده شدن پیچ در نمای چوبی بوده و از معایب آن قیمت بالاتر نسبت به حالت اول میباشد . نمای ساختمان که شامل منظره خارجی بنا میباشد متشکل از تراس،دیوار،پنجره های بیرونی و….میباشد. پیش از این که خاک را در آب قرار دهند، آن را با کاه به خوبی میآمیزند و به شکل تپه در میآورند. یکی از خدماتی که اکثر شرکت های طراحی معماری و شرکت های مهندسین مشاور ارائه می دهند، خدمات طراحی و اجرای نما می باشد. به همان نسبت که آپارتمان نشینی در شهرها گسترش یافته، ساخت ساختمان های ویلایی نیز در ییلاق ها و مناطق خوش آب و هوا افزایش یافته است. از قرن های پیش تاکنون شهرهای قدیمی ایران در معماری خود از کاهگل به عنوان یکی از مهمترین اجزای ساخت ساختمان و خانه های خود استفاده می کردند. پس از آنکه یک فرد با توجه به نما و تابلوی مغازه به سمت فروشگاهتان می آید، به دنبال اجناس مد نظر خود در ویترین مغازه می گردد. مهارت ، خلاقیت و تجربه مهمترین عامل در منحصر به فرد بودن سیستم های نما خشک هورسازه می باشد.

طراحی نما طبق ضوابط شهرداری

نما اسپایدر در واقع جدا کننده ی محیط خارج و داخل مکان مورد نظر شما می باشد و به جای محافظ دیواری استفاده می شود تا علاوه بر کاربردی بودن نمای ظاهری زیبایی را به مکان مورد نظر شما ببخشد. نمای شیشه ای کرتین وال گفتیم که زیبایی خاص خود را دارد و می تواند امروزه جایگزین نما های سنگی و آجری شود. از متریال هایی مانند چوب، آجر و سنگ به روش های ساده استفاده می شود ;که منعکس کننده زیبایی شناسی مدرن است. طراحی مغازه از قسمت های مختلفی مانند طراحی نمای مغازه، دکوراسیون ویترین مغازه، طراحی داخلی مغازه و دکوراسیون داخلی مغازه و دکورهای داخلی تشکیل می شود. طراحی نمای ساختمان سنگی به سبک ها و ایده های متفاوتی قابل انجام است . از آن جا که سبک مدرن، سبکی بی آلایش و ساده است، متریال های به کار رفته در شکل گیری آن نیز تا حد امکان ساده و یکدست انتخاب می شوند. پس باید به این نکته توجه کرد که برای فروش بیشتر باید به طراحی مغازه دکوراسیون داخلی آن توجه زیادی داشت. البته اخیرا در شهرهای بزرگ مانند تهران و اصفهان ساختمان های چند طبقه نیز به این روش ساخته و نما شده است.

مسکن به عنوان یکی از نیازهای نخستین بشر، ابتدایی ترین سوالی بوده که انسان سعی در یافتن پاسخی مناسب و معقول برای آن بوده است، اما همیشه در برنامه ریزیهای ملی به مسکن نه به عنوان محلی برای آسایش ساکنان در ابعاد عینی و ذهنی، بلکه به عنوان یک مشکل اقتصادی و فقط از این بعد بر خورد شده است. سازندگان و تولیدکنندگان مسکن آزاد بهدلیل اینکه بهدنبال فروش سریع و بازگشت سرمایه خود هستند، سعی در هر چه بیشتر مطرح کردن خود در محله مسکونی و نمایشی متمایز از بنای خود دارند و به همین دلیل یکی از دلایل عمده ناهماهنگی نمای ساختمانها در سطح شهر هستند. در رابطه با مسکن تعاونی شرایط بدتری وجود دارد. به دلیل وضعیت مالی ضعیف سازندگان و اینکه ساکنان و مالکان بهدنبال فروش ساختمان نیستند، بدون انجام عملیات پایانی نظیر نماسازی مورد استفاده قرار می گیرند و یا با کمترین هزینه و بدون طراحی نما، حجم و کالبد ساختمان رها میشود. البته در سالهای اخیر در شهر تهران هیچ ساختمانی بدون نماسازی نبوده است، لیکن این مساله در شهرستانها همچنان طراحی نما جلو انجام میشود. چگونه به موضوع نما در معماری بیندیشیم؟ طراحی ویلا مدرن یکی دیگر از انواع طراحی نمای ساختمان های ویلایی است که امروزه حتی در شهر هایی مثل تهران نیز طرفداران زیادی دارد.  • انجام نورپردازی طبیعی  • طراحی نمای بیرونی امیر ویلا، کاری از علیرضا تغابنی  • آبنما پرده ای  • آشنایی با تنظیمات structure  • 3- طراحی نمای ویلایی ساحلی  • طراحی رستوران سنتی و مدرن  • متناسب با آب و هوای منطقه باشد
بعد از زمان حدود ۲۰ دقیقه که سیمان گیرش اولیه پیدا کرد با فرچه یا ابر خیس روی کار را شسته تا سیمان روی سنگ دانه ها پاک شود و سنگ دانه ها نمایان شوند. اولین بارانی که بعد از آلودگی هوا شروع به باریدن کند، باران اسیدی نام دارد. رابیتس کاری در چند مرحله انجام می شود که بعد کسب اطلاعات از اجزای تشکیل دهنده سقف رابیتس در این مطلب می خواهیم با مراحل اجرای سقف رابیتس آشنا شویم. آن چه که در این مطلب از ساختمانچی به بیان آن می پردازیم، ارائه نکات مهم در طراحی نما و ضوابط اجرایی آن در شهر اصفهان می باشد. به طور کلی ضوابط مربوط به ساخت نمای ساختمان در استان اصفهان در دو دسته محدوده مصوب تاریخی و خارج از محدوده مصوب تاریخی جای می گیرند. در طراحی نمای بیرونی خانه های دوبلکس اکثرا از دو متریال استفاده می شود اما برای زیباتر شدن نمای ساختمان معمولا طراحان سعی میکنند از یک متریال که رنگ آن با رنگ متریال اصلی متضاد است استفاده می کنند. چنانچه عوامل جوی و حوادث پیش بینی نشده و یا هر حادثه ای که به هر نحوی مانع از انجام کار شود که موجب اتمام بموقع طرح نشود هیچگونه مسئولیتی متوجه نماکار نخواهد بود.

اجرای نماشویی

در صورتی که این مقاله را دوست داشته باشید و می خواهید جزئیات بیشتری را در رابطه با طراحی نمای ساختمان گرد اطمینان کسب کنید به سایت اینترنتی ما بروید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

ملزومات طراحی و اجرای نمای آجری

۲۰ دی ۱۳۹۸
۱۲:۳۰:۳۳
دانشجوی معماری
نظرات (0)

سازه انتخاب شده برای این آپارتمان هم سازه بتنی است .این نقشه را به همراه دو طرف نما در اینجا دریافت کنید. در این پلان دسترسی از سمت شمال (وردی از سمت ساختمان)بوده و در سه طبقه طراحی گردیده است .لازم به ذکر است که این نقشه دارای فایل دکوراسیون و نما نیز می باشد. نرم افزار مهندسی Artlantis Studio با ارائه امکانات فراوان برای نقشه کشی و طراحی ساختمان، میتواند یکی از نرم افزار های کاربردی در این رشته به حساب بیاید. که معرف شخصیت بصری و وزن ساختمان شما در طراحی است. و معماری در هنگام طراحی ساختمان های نوین، برای استفاده از سبک های مدرن تری انتخاب شده اند. طبیعی است که این هماهنگی، با انتخاب صحیح متریال ایجاد می شود. تنوع طرح و رنگ چوب های مورد استفاده در طراحی نما از ویژگی های مثبت این متریال به شمار می رود. طراحی نما هم باید با توجه به محصولی که فروشگاه ارائه میکند باشد. از آنجا که دیوار پرده ای مستقیماً به قاب سازه ای متصل است، بار باد را به قاب و درنتیجه به تیر و ستون منتقل کرده و لذا در برابر بار باد مقاومت میکند. همچنین استفاده از شیشه های 2 یا 3 جداره یک لایه عایق صوتی و حرارتی بسیار مناسب را ایجاد میکند. توجه داشته باشید که هر نوع چوبی را نمی توان به ترمووود تبدیل کرد، زیرا کیفیت الوارهای استفاده شده بسیار بسیار مهم است که باید همیشه به آن توجه کرد.

در ادامه شما را با برخی از این موارد آشنا خواهیم کرد.

چگونه دیوار تاکیدی و رنگ آن را در اتاق خواب تعیین کنیم ؟ از فایبر سمنت برد در ویلا سازی در شمال نیز می توان استفاده کرد. می توان آنها را از راه دور کنترل کرد و به صورت پیچی تولید شده اند. فقط کافی است یک تحقیق در مورد کرتین وال یا شیشه های اسپایدر صورت پذیرد تا با پیچیدگی ها و مشخصات فنی آنها آشنا شد. در ادامه شما را با برخی از این موارد آشنا خواهیم کرد. البته برخی از شرکت های همکار برای گرفتن موافقت شهرداری با اجرای طرحی که خودشان زده اند نیز هزینه های جداگانه ای را فاکتور می کنند. بهعنوان مثال سازنده از استفاده از اشکال ناموزون، جانمایی برخی مجسمهها که به فرهنگ ما تعلق ندارد یا استفاده از برخی الگوها و سبکهای غیرمتعارف منع شده است. در انتخاب مصلح و مدل طراحی نمای ساختمان عوامل زیادی می توانند تاثیرگذار باشد که یکی از مهم ترین عوامل توجه به شرایط اقلیمی و فرهنگ شهری است که در آن زندگی می کنید. در مرحله بعد ، چوب را آرام آرام سرد می کنند تا دمای آن به 100 درجه سانتی گراد برسد و سپس با پاشیدن آب و بخار آب دمای آن را به دمای محیط می رسانند .  • سازنده : CG Blog  • تنوع شکلی و رنگی  • اجرای زمان بر  • دارای وزن کم سازه و قطعات  • 4- استفاده از یک سبک معماری مشخص
منتخب وب : استخر، برکه و آبنما: به جرأت می توان گفت آب زیباترین، حیات بخش ترین، آرامش دهنده ترین و مهم ترین عنصر روی زمین است، عنصری که در جای جای زندگی ما حضور دارد. ای کاش استادان دانشگاهی که از بزرگان عرصه معماری ایران و صاحب سبک می باشند، در این کمیته ها حضور داشتند، آن موقع، طراحان به دید احترام نظرات این اساتید را روی چشم می گذارند. همانطور که می دانیم، در طراحی نمای اسپایدر تماماً از شیشه استفاده می شود و از چارچوب های فلزی در آن ها استفاده نمی شود. به همین دلیل آموزش طراحی نمای خارجی به صورت گام به گام را در این مطلب از سایت خودتان تهیه و آماده دریافت نموده ایم تا از مزایای آن نهایت استفاده را ببرید. نوع مصالح و سبک نمای یک ساختمان نشان دهنده شخصیت و هم چنین کاربری آن می باشد. اصلح این است به نماهای شاخص ساختمان های همسایه استناد شود نه ساختمانهائی که هیچ گونه ارزش معماری ندارند. در نظر گرفته شده است که در طراحی آن از درخت های فرفورژه و آهنی استفاده شده است. استفاده از نمای کامپوزیت نیز پس از بررسی نوع ساختمان و بر اساس نوع کاربری و استفاده از آن توسط ما ارزیابی و پیشنهاد داده می شود. مشاوره،طراحی،مجری و اجرای و تعرفه قیمت شیشه های فریملس نمای ساختمان درتهران و کرج. نمای نئوکلاسیک: طراحی نئوکلاسیک همان طور که از معنای لغوی آن پیداست یعنی کلاسیک جدید. طراحی و اجرای فضاهای مسکونی اداری و تجاری در کرج پیکره و روح هر فضایی در دنیا ، به نوع چینش و ترکیب بندی اجزاء آن وابستگی مطلق دارد.

در هر منطقه شهرداری تهران، کمیته ای به نام کمیته نما شکل گرفته است. سنگ دارای تنوع بی نظیری در جنس، طرح، بافت و رنگ است. حین طراحی طرح، کارفرما در نظر داشت تا انواع مختلفی از واحدهای اداری با متراژ 50 مترمربع و 120 مترمربع داشته باشد. را نتوان حرکت داد و هر جز از طرح، جزء جدا ناپذیر طرح باشد. نکته ای که بایستی در هنگام نصب هر دو روش، میخ زنی و پیچ، دقت کرد این است که تعداد پیچ یا میخ در هر ردیف نصب به پهنای چوب بستگی دارد. از مزایای نمای اسپایدر می توان به سبکی، شفافیت، سهولت و سرعت بسیار بالای اجرای آن، اجرا سطوح پیچیده، تنوع دتایل در یراق آلات و همچنین تحمل بهتر در برابر زلزله، اشاره کرد. ۶- با توجه به چگالی بالای سنگ های گرانیت، خلل و فرج در آنها بسیار کم است، در نتیجه چسبندگی خوبی ندارند و برای استفاده در نمای ساختمان باید از تمهیدات ویژهای استفاده گردد. 11. نما به عنوان رابط: نمای ساختمان باید به شکلی طراحی شود که علیرغم حفاظت محیط داخل از بیرون، ارتباط فضای بیرون را با محیط داخل ساختمان به خوبی برقرار کند. چهارمین نقد به شهرداری، اجبار به طرح که از 5 ساختمان راست و 5 ساختمان چپ تبعیت در خط آسمان و مصالح مصرفی آنها نماید.

طراحی نما پست مدرن

و مرغشان یک پا دارد و تکلیف می نمایند که طراح حتماً باید در انتخاب مصالح و خط آسمان از آنها تبعیت نماید. هر شخص باتوجه به سلیقه خود، سبکی را انتخاب می نماید. WORKac، J. Mayer. H، Clavel Arquitectos، Nicolas Buffe برای ساخت نماهای گاراژ همراه با شرکت معماری Riley K / R (Keenen / Riley) Exxesite Corpse انتخاب شدند. 5/2 متر دهد و 0.5 متر اضافه طول بنا را جهت نماسازی نه فضاسازی به طراح ارائه دهد.البته به شرطی که باعث در آمدزایی شهرداری در حین ساخت نشود! جالب اینجاست که نماهای ساختمانهای اداری و تجاری بزرگی که به واسطه بانکها و ارگانهای دولتی و شبه دولتی در حال ساخت است، اصلاً بوئی از روح معماری ایرانی و اسلامی نبرده اند. و این محدودیت یعنی کشتن روح خلاقیت معمار. طراحان برای ساختمانهای اداری و تجاری دچار محدودیت می باشند. اگر مجموعه شهرداری به تکنولوژی های شیشه در ارتباط با سیر کولاسیون هوا و نور و حتی زلزله واقف بودند، قطعاً محدودیت های ایجاد شده در بخش طراحی را مرتفع می نمود. 14. نمای ساختمان و شرایط محیطی: نمای هر واحد مسکونی بسته به شرایط محیطی از جمله آب و هوا، باد و طوفان، زلزله و میزان آلایندههای هوا در مناطق مختلف، متفاوت میباشند. دیدن ساختمان های زیبا که تا حدودی دل هر بیننده ای را قلقلک می دهد و برای لحظه ای هم که شده شما را در جای خود میخکوب می کند.

نرم افزار طراحی نمای سنگ ساختمان

البته هر کدام از این سه سبک، گونه های مختلف خود را در بر می گیرندکه در این مقاله از بیان آنها صرف نظر شده است. هشتمین نقد به شهرداری استخدام یک سری خانم در هر منطقه که طراح ابتدا باید طرح خود را از فیلتر ایشان بگذراند. از آنجایی که در دنیای مدرن امروز تنوع این محصول بسیار زیاد است باید به شما بگویم بر اساس دکوراسیون های مدرن و کلاسیک خود می توانید از شومینه ای هم راستا با آن سبک بهره بگیرید. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: چرا چند نفر محدود نسخه ای را نوشته اند که نقایص زیادی دارد و در آن از ظرفیت های دیگر کارشناسی کشور در حوزه اقتصادی استفاده نشده است. در این حالت فشار اقتصادی کمتری به سازنده یا مجری طرح وارد میشود. نقدی که به شهرداری تهران وارد است این است که شهرداری تهران در حال پیاده سازی نما های دیکته شده به شهروندان تهرانی است و چهره شهر تهران را در آینده نه چندان دور مثل کشور های کمونیستی خواهد نمود. در حالیکه آن ساختمان 40 ساله به زودی در آینده نه چندان دور، قرار است تخریب و نوسازی شود. باید بدانید که یکی از مهم ترین مواردی که در این زمینه موجود است نصب کردن آن ها می باشد و کیفیت ایزوگام ها است.

1 ــ محمولههای دارای ثبت سفارش که تأمین و انتقال ارز آنها انجام شده است. این سبک بین المللی، از سال 1820 میلادی پایه گذاری گردید و نماهای رومی یا یونانی با حذف تزئینات، ساده سازی گردیدند و تناسبات کاخ گونه آنها جهت استفاده انسان امروزی، اشل انسانی پیدا نمود. قابل ذکر است که این نما با وجود مزیت های فراوان دارای معایبی نیز می باشد، عایقی ضعیف در مقابل حرارت و وزن بالا که جهت اجرا نیاز به یک پایه مقاوم دارد. نمای ساختمان سنگ در برابر نور آفتاب و شرایط جوی تغییر رنگ نمی دهد و این مدل نما در برابر رطوبت مقاوم است و عایق خوبی در برابر سرما و گرما است. داشتن نمایی که عملکرد حرارتی خوبی داشته باشد مستقیماً مصرف انرژی را تحت تأثیر قرار میدهد لذا در نمای ساختمان، استفاده از مصالحی که ضریب انتقال حرارتی کمتری دارند، باید مورد توجه قرار گیرد. این وسیله دکوری علاوه بر کارایی در فصل های سرد سال در سایر فصول نقش بسیار تأثیر گذاری در روند چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل شما دارد. طراحی و اجرای نمای ساختمان نه تنها از نظر زیبایی حائز اهمیت می باشد، بلکه از نظر ایمنی نیز بسیار مهم است. ترکیب کامپوزیت، شیشه و سنگ بسیار دارای حساسیت است.

فرقی نمی کند که ساختمان شما چند ساله است مهم این است که استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی روح زندگی و سبزی را در شما و بیننده ساختمان شما ایجاد می کند. طراحی دکوراسیون و معماری داخلی شور و اشتیاق و آرامش را با استفاده از تکنیک ها و سبک های متعدد و طراحی های خلاقانه به کوچکترین و بی روح ترین فضاها باز می گرداند. به همین دلیل است که مراجع قانونگذار شهری نیز برای طراحی نمای ساختمان قوانین دقیق و پیچیدهای را تعریف کردهاند. هدف از تعریف ابتدایی این سه سبک طراحی این بود که این سه نوع طراحی، در معماری پذیرفته شده است و ضد معماری نمی باشد. این شرکت با چندین سال سابقه درخشان در حوزه طراحی و اجرای نمای چوب ترمو از بهترین شرکت های اجرایی نمای چوب در کرج شناخته می شود. رزومه ی ما شامل دستاوردهای حاصل از تلاش چندین ساله و هم چنین متشکل از بهترین اجراهای ما در کرج و سایر شهرهای ایران می باشد. برای اثبات این ادعا کافی است چند سوال فنی در مورد دیتیل های اجرائی نما یا مبادی سواد بصری از ایشان بپرسید! و نظرات ایشان بیشتر اعمال سلیقه شخصی است تا تابع سواد بصری و قوانین زیبا شناختی و حتی در بعضی از کمیته های نمای مناطق، مهندسین عمران هم مشارکت دارند!

اگر در مورد مکان و نحوه استفاده از طراحی نمای ساختمان قدیمی (اینجا) سؤالی دارید ، می توانید در وب سایت با ما تماس بگیرید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

نصب و اجرای نمای کامپوزیت

۲۰ دی ۱۳۹۸
۱۲:۰۵:۵۵
دانشجوی معماری
نظرات (0)

اهمیت تناسب بین محوطه سازی و طراحی نمای ساختمان، در ساختمان های مسکونی و ساختمان ویلاها بیش از پیش باید مورد توجه قرار بگیرد. مطلب پیشنهادی : طراحی فضا سبز و محوطه با نگاهی مدرن. معمولا نمای ساختمان های گذر خیابان و ساختمان های اداری بصورت نمای مدرن انتخاب و طراحی می شود. نمای آجری ساختمان با الهام از میراث فرهنگی شهر طراحی شده و مولفی از هویت شهری به شمار می رود. نابودی آن یعنی نابودی هویت فرهنگی . فرسایش خاک در قرآن فرسایش (به انگلیسی: Erosion) فرایند نابودی تدریجی رویهٔ یک مادهاست. نماهای سبز سنتی یا نماهای سبز مستقیم- که بیواسطه به دیوار متصل میگردند- شامل گیاهان بالاورندهای هستند که مستقیما و بدون حائل در طول دیوار بالا میروند. علاوه بر آن، به متریال مورد استفاده در ساخت نما اشاره کردیم که امیدواریم برایتان مفید باشد. نمای ساختمان بر ارزش مادی ساختمان نیز تاثیر گذار است و در ضمن می تواند یک دید کلی از آنچه در درون فضا رخ خواهد داد برای بیننده به تصویر بکشد . تصویری که مشاهده میکنید تصویر نمای سیمان شسته برج می باشد که بصورت چند رنگ کار شده و بسیار زیبا و مقاوم می باشد . موقع اجرای آجر با ملات شاهد ریخته شدن دوغاب سیمان روی آجر هستیم، که بعدش باید پس از گذشتن یه روز بیایم سطح آجر رو پاکش کنیم که برجستگی ملات رو آجر نمونه . در نمای سطح شیشه ای دوجداره دو شیشه در کنار هم و با فاصله در قابی ازجنس آلومینیوم قرار می گیرند و حاصل کاریک Curtain Wall می شود.  • عکاس پروژه: Yuchen Zhao  • عایق رطوبتی  • عدم توسعه دسترسی سواره و پیاده به خارج از حریم ملک  • با توجه به کاربری ساختمان  • 1 طراحی سطوح اصلی و جانبی  • یک لایه فضای خالی
با سلام خدمت تمامی معماران و دنبال کنندگان رشته معماری و عمران , قیمت اجرای نمای بایرامیکس در این بخش از مقالات و مطالب مربوط به دکوراسیون خارجی در وب سایت معماری ایران به بررسی موضوع طراحی نمای ساختمان می پردازیم . گروه طراحان معماران بوم آور با بهره گیری از تیمی خلاق و دانش آموخته های طراحی و دکوراسیون داخلی آماده ارائه خدمات تخصصی طراحی نمای ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری (از صفر تا صد پروژه) می باشد. نانو نمای ساختمان ،یک عایق محافظ بهره گرفته از فناوری نانو می باشد که بسته به نوع خود می توانند نما را از باران و رطوبت جرم و زنگ آب ،شوره،گردو غبار و فضولات پرندگان محافظت نماید. کنیتکس توانسته که در تست های آب و هوای بد، باران های تند و اسپری نمک را به خوبی تحمل کند. استفاده از فضای سبز، آلاچیق، آب نما، استخر و …. قیمت سقف متحرک استخر برا اساس مساحت استخر حساب می شود. قیمت شیشه فریم لس از هرمترمربع 3/000/000ریال تا 8/000/000ریال میباشد. روش کار هر کدام از نما سازی سیمانی متفاوت است .که در ادامه مقاله کمب به آن اشاره میکنیم همچنین قیمت سیمانکاری با توجه به نوع بنا ویا پیچیدگی آن تعیین میشود . ممکن است یک تکنیک خاص برای نورپردازی یک ساختمان با نمای رومی بسیار زیبا باشد ، اما برای نورپردازی نمای ساختمان مینیمال اصلا مناسب به نظر نرسد . نمای بیرونی ساختمان از عناصر اصلی در ساختمان سازی است. همانطور که در طراحی و اجرای سقف کاذب، رابیتسکاری جای خود را به کنافکاری داد، برای اجرای نمای ساختمانها نیز نصب نمای ساختمان با ملات در بسیاری از موارد جای خود را به نصب نمای خشک ساختمان داده است.

اجرای نمای شسته

استفاده از چوب در نمای ساختمان علاوه بر زیبایی و ایجاد احساس خوب در بیننده، دارای نکات مثبت بسیاری است. میزان رطوبت در یک چوب به وسیله اصطلاح «رطوبت چوب» و یا «نسبت رطوبت بیان می شود. باید توجه نمود در محل های بهم رسیدن توری های رابیتس یک اورلب 7 تا 10 سانتی متری در نظر گرفته شود و توری ها به وسیله سیم رابیتس بندی بهم متصل گردد. در کنار ساختمان اصلی، یک استودیو عکاسی واقع شده که سقف آن به وسیله سیمان سیاه و ورق گالوانیزه پوشانده شده است. ترمو وود متریالی است که به تازگی در حال فراگیر شدن در طراحی نمای ساختمان است . طراحی نمای بیرونی خانه های دوبلکس. ازطرفی ، پوشش عایق نمای بیرونی ساختمانبا مانع شدن از ورود نم به داخل ساختمان باعث می شود تا برای همیشه از وجود رطوبت در داخل ساختمان خلاص بشوید. نمای بیرونی برای ساختمان آنها طراحی کنید . به وضعیت وخیم افتادن داخل و نمای بیرونی ساختمان توسط عوامل فوق ، از بزرگترین مشکلات کنونی خیلی از صاحبان ملک ها می باشد. به گونه ای که با توجه به شرایط جغرافیایی معماری خارجی ساختمان و به طبع نمای بیرونی ساختمان دارای تنوع بسیاری می باشد. با این حال، جالب است در نظر داشته باشید که اگرچه اجرای نمای اسپایدر با استفاده از شیشه انجام می شود، ولی این سبک تمام استاندارد های امنیتی را داشته و تقریباً هیچ ضعفی از لحاظ ایمنی و مقاومت ندارد.

هزینه اجرای نمای خشک ساختمان چقدر است؟

اولین سازندگان این دیوارها، متخصصان آلمانی بودند که هدف اصلی شان محافظت از محیط زیست بوده است. 2 - گروه اجرایی : که این گروه با استفاده از دستگاه های مدرن روز ، با توجه به نقشه های اجرایی ، کار را شروع و به نحو احسن به اتمام می رسانند. نمای اسپایدر به عنوان یک نمای ثابت نقطه ای (point fixed glass) امروزه از پر کاربردترین نماهای مدرن شیشه در مقایسه با سیستمهای مشابه مانند کرتین وال می باشد. در نمای ساختمان باید تناسب خوبی بین پنجره ها و سایبان و محدوده سقف ها و عناصر تزیینی و … برقرار باشد. به بیان دیگر می توان گفت، مغازه ها با توجه به نوع کالا و اجناسی که دارند، نیازمند به یک طراحی داخلی خاصی می باشند. همچنین می توان به ضد آب و قابل شستشو بودن آن نیز اشاره کرد. همچنین یک نمای خارجی جذاب، مشتریان زیادی برای شما جذب خواهد کرد. در ادامه توضیحاتی در مورد نمای مدرن ، نما کلاسیک و مینیمال توضیحاتی ارایه خواهیم کرد . طراحی نمای خارجی ساختمان کار بسیار پیچیده ای است و نیازمند به خلاقیت و مهارت بسیاری می باشد . هزینه اجرای نمای خشک ساختمان چقدر است؟ از مهم ترین ویزگی هایی که باید در طراحی نما ساختمان در نظر گرفته می شود زیبایی و جذابیت آن است چرا که طراحی نمای ساختمان است که نظر ها را به سوی خود جلب می کند . سادگی با استفاده از نرده های شیشه ای سکوریت برای بالکن ها و پنجره ها بیشتر شده است.

عکس طراحی نما رومی

در واقع در این نوع طراحی، ستون ها به شکل دوریک، یونیک و یا قرنتی ساخته میشن. با توجه به نوع ستون ها (پایپ، فین گلس، نیم فین، قوطی و …) زیرسازی مناسب انجام می گردد. حال آنکه استفاده از روش های سنتی در شبیه سازی انرژی به علت ترکیبات زیاد متغیر ها امری دشوار و پیچیده است و نیاز به صرف مدت زمان زیادی دارد. بازی با طرح جعبه ی گل از ظرافت هایی است که طراحان مختلف به عنوان ابزار از آنها استفاده می کنند. اینکار را میتوانید با خریداری منابع نور نما و نصب آن در نقاط مختلف نما انجام دهید. پس در نتیجه با توجه به اهمیت آن لازم است دقت و توجه لازم را به این کار اختصاص داد تا اصطلاحا لباس خوبی برای ساختمان در نظر گرفته شود . لازم به ذکر است کلیه محصولات این شرگت دارای ضمانت نامه 5 ساله بیمه ایران می باشد. کتاب متریک خانه مورد استفاده برای طراحی معماری در کتاب "متریک خانه" شما تمام مراحلی را که برای طراحی یک خانه لازم است را گام به گام خواهید دید. که نتیجه آن کمبود روشنایی لازم برای کار و نور دراماتیک است . اگر در جلوی پنجره ها از پرده های پارچه ای استفاده می کنید بهتر است رنگ آن ها نیز روشن انتخاب شود.

مراحل ریخته گری بسیار مشکل بود و می بایست شیشه ها به آهستگی خنک شده و تنش و فشار، پسماند و رسوبات آن حذف شود. بنابراین گزینهی ایدهآلی برای شما خواهد بود. دتایل اجرایی کرتین وال dwg کمک بزرگی برای امر بود. مزیت این روش کاهش خطاهای انسانی در تولید پنل های فلزی و پیش بینی دقیق تمام مسائل مربوط به آب بندی و هوابندی نمای ساختمان پیش از شروع عملیات اجرایی می باشد. 1 - گروه طراحی : که از نرم افزارهایی همچون AutoCad استفاده کرده و با توجه به ابعاد استاندارد آن، نقشه های اجرایی را بصورت دقیق ارائه می دهد. یکی از پرکاربردترین نماهای ساختمان، نماهای فریم لس می باشد که زیبایی، آب بندی مناسب، نصب ساده و بارگذاری مناسب را به صورت یکجا ارائه می دهد. آنها با یک نگاه ساده می توانند به هویت ساختمان و بسیاری از اطلاعات دیگر پی ببرند. همراه با تورمی که هر ماه افزایش می یابد ، افزایش هزینه های مصرف انرژی وافزایش تلاش جهت گرم شدن درخانه ای که پوشش عایقی ندارد ساده ترین نمونه های قابل ارائه برای اینها می باشد. وجود هوا در بین این دو جداره باعث می شود که گرما و سرما به میزان نیاز کاربر تعیین شوند و به نوعی به محیط زیست و کاهش مصرف انرژی کمک می کنند.

پوشش نمای عایق ضمن تغییر در وضعیت استاتیک ساختمان ، می تواند باعث حفظ انرژی بین 30% الی 60%( بستگی به نوع پوشش عایق نما )بشود. نمای ساختمان سنگی و آجری از قدیمی ترین انواع نماهای ساختمانی می باشد که هنوز هم مورد توجه طراحان ساختمان می باشد. نصب نرده های یو چنل هم به دو صورت روکار و توکار که به آن دفنی گفته می شود، انجام می گیرد. در این صورت هم توصیه می کنیم که خودتان اقدام به این کار نکنید و در این زمینه کار های خود را به افراد کاردان واگذار کنید. به طور کلی، بسیاری از ضوابط در شهرهای مختلف کشور در سه سطح الزام، توصیه و پرهیز تدوین می شوند. یکی از مزیت های نمای اسپایدر استفاده از سیستم های نگهدارنده متنوع می باشد ، به عنوان نمونه می توان از سازه های فلزی با مقاطع مختلف لوله ای و مربعی ، کابل ها ، خرپاها و رادها نام برد. در این مقاله با برخی از ایدههای طراحی نمای ساختمان در رستورانها و کافیشاپها آشنا شدیم. نصب و اجرای چوب نما و روش نصب بر روی دیوار بتنی,نصب ترمووود نما نصب چوب روسی در شکل زیر یکی از بهترین روش های استفاده از سقف کاذب چوبی را در دکوراسیون اتاق مشاهده می کنید. هر دو نوع ، شامل یک جعبه هستند که از انواع تخته های چوب مانند تخته سه لا، تخته خرده ، MDF، ملامین و غیره ساخته شده اند. سیستم ها یا روش های اجرای نرده های شیشه ای انواع متنوعی دارند که هر کدام از آن ها با توجه به نوع کاربرد نرده و محل نصب آن مورد استفاده قرار می گیرد.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

اجرای نماهای مدرن ساختمان

۲۰ دی ۱۳۹۸
۱۱:۳۹:۲۸
دانشجوی معماری
نظرات (0)

عناصر زینتی (خوشنویسی) و مواد سنتی متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه ای (آجر و کاشی) پس از انقلاب اسلامی ۱۹۷۹ بازگشتند. این دستورالعمل به استناد ماده ۲۳ قانون برنامه و بودجه و مواد ۶ و ۷ آیین نامه استانداردهای اجرایی طرح های عمرانی و در چارچوب نظام فنی و اجرایی کشور تهیه و ابلاغ شده است. در ادامه روند تکمیل پروژه، کمیته داوری فنی با عضویت اساتید مطرح کشور از دانشگاه های تربیت مدرس، صنعتی شریف و تهران و کارشناسان سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی تشکیل شد. زیر سازی دیوار های خارجی همراه با پروفیل گالوانیزه استاد و رانر که به سقف و کف ساختمان متصل می گردد. به همین خاطر نماهای ساختمان انواع مختلفی دارد و یکی از بخش های مهم برای زیبا سازی یک ساختمان محسوب می شود. با توجه به این مزایا و موارد بسیار دیگر می توان گفت ورق های اچ پی ال (HPL) گزینه مناسبی برای طراحی نما می باشند. جایگزین مناسبی که بهجای سنگ میتوان بهکار برد سرامیکها هستند. امروزه با پیشرفت علم، مصالح نوین در بسیاری از مواقع می تواند جایگزین مناسبی برای شیشه ها باشد که یکی از آنها، ETFE می باشد. کروم ، به قطعه نشان گچی یا گلی ویا سیمانی که برای منظم نمودن اضلاع ودستور شمشه گیری گذارده وسر مرکز نما سازی دیوار وکف می باشد کروم می گویند . به همین دلیل است که باید به زیباسازی آن اهمیت داد چون اگر این نما مخاطب را جذب نکند ممکن است او حتی میلی به پا گذاشتن درون ساختمان از خود نشان ندهد.

برنامه ی طراحی نمای بیرونی ساختمان

ازاینرو مهم است که نمای ساختمان هم زیبا باشد و هم نمودی از کاربری ساختمان را در خود نشان دهد. کامپوزیتها را میتوانید در هر شرایط آب و هوایی بهراحتی استفاده کنید و ساختمان را در عین سادگی، شیک و زیبا جلوه داده و مخاطبتان را جذب کنید. نیز می باشد که با توجه به میزان مصرف آن از حدود متری 4000 تومان تا متری 10000 تومان در هر متر مصالح ریز مصرف می گردد. تا شستشوی کف و تنظیم گچ کاری دیوار ها آسان گردد.که در بیشتر ساختمان ها این قرنیز حدود ۱۰ سانتیمتر استفاده می شود که در این جا هم به همین صورت است. آن وقت است که دستگاه های اجرایی باید با نظارتی ارشادی وارد عمل بشوند. آنچه ممکن است تا حدّی متظاهرانه به نظر رسد، ولی باید اذعان داشت که کژفهمی ها و سوء تعابیری که در کاراست که اینگونه روشنگریها را به چیزی ضروری بدل میسازد. بهدلیل وجود ذرات فلزی، این متریال به مرور زمان، زیبایی اولیهی خود را از دست میدهد و ممکن است نیاز به تعویض قطعات آن باشد. ۶- استفاده از الگو و بافت و ترکیب آن ها: به جای دور انداختن مبلمان قدیمی، می توانید تنها با تعویض پارچه و پولیش کردن آن ها، مبلمانی جدید و به ظاهر گران قیمت داشته باشید. با توجه به اهمیت نمای ساختمان ها، رعایت الزامات این دستورالعمل موجب پایداری نما می شود و تا زمانی که دیوار پشتیبان نما پابرجاست، نما نیز دچار آسیب و فروریزش نخواهد شد. رنگ مصالح به کار گرفته شده در نمای ساختمان ها، از ویژگی های بارز و جذاب یک نما به شمار می آید و کیفیت و مرغوبیت آجرنماهای به کار رفته را به صورت صحیح و مؤثر به نمایش می گذارد.

 1. 2- کنترل کننده صدا
 2. 2-3-2-استاد و رانر
 3. عایق بودن در برابر گرما و سرما در مناطق کوهستانی
 4. نمای کامپوزیت
 5. زیبایی و تنوع در انتخاب
 6. 3mm * 0.3mm, 0.21mm * 0.21mm
 7. بام بنا

در ابتدا فایل کد را با import وارد محیط مکس می کنیم که نقش زیر کار را برای ما خواهد داشت و ما طبق اندازه های آن شروع به طراحی خواهیم کرد. آجر از گذشته تا امروز یکی از محبوبترین مصالح برای نمای ساختمان مسکونی بوده است. در عصر پهلوی نیز به نوبه خود، برای ایجاد تزیینات بر روی نمای ساختمان مسکونی، تلاش زیادی انجام شده است. امروزه کامپوزیت طرفداران زیادی برای بهکارگیری در نمای بیرونی ساختمان مسکونی و تجاری دارد. نمای ساختمان مسکونی، حکم چهره برای انسان را دارد. استودیو معماری Ardete نمای این ساختمان را با استفاده از یک لایه بتن 3 اینچی و هندسه شش ضلعی لانه زنبوری ساخته اند که به عنوان لایه ایی برای ایجاد سایه عمل می نماید. در نهایت یک تجربه تنفسی با کاربرد هندسه ایی جسورانه نمای ساختمان را کامل نموده است. بدین صورت که ابتدا از بخش های مختلف فایل عکس گرفته شده ، سپس تمام تصاویر وارد فایل پاورپوینت شده و تیترها نوشته شده و دسته بندی شده است . قوس نیم دایره: ساده ترین ورایج ترین انواع قوسها قوس نیم دایره کامل می باشدعلت رواج آن بدین علت است که در این قوسها نیروها سریع تر وبهتر به طور عمودی به دیوارهای همال منتقل میگردنند .

این فایل توسط تیم تخصصی معمار طراحی گردیده است و با سایرفایل های موجود در فروشگاه های اینترنتی متفاوت است و به صورت انحصاری در فایل سازه به فروش می رسد. مدل های کابلی هم از لحاظ نصب و هم از لحاظ ظاهری، پیچیده ترین مدل هستند و به همین خاطر آن ها را می توان پرهزینه ترین و گران قیمت ترین مدل دانست. آبنما در معماری حوضچه ای کوچک و پر آب بود که به رودخانه یا قنات ها متصل بوده و آب مورد نیاز مردم را تامین می کرد. عمدهی تزیینات، درون خانهها و نهایتاً در حیاط مرکزی بود. برای شروع، خانهها از حیاط مرکزی خارج شده و به حاشیهی خیابانها آورده شدند. برای نصب آجر بر روی نمای ساختمان راهکار های متفاوتی پیش روی ماست که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد. محدوده های افقی ساختمان عبارتند از نقطه اتصال به آسمان ( محدوده پایانی ساختمان) نقطه اتصال به زمین (محل نشستن ساختمان بر زمین) و پوشش ساختمان مثل بام و شیروانی. آلاچیق یا کلاهفرنگی یا تارَم سازهای چوبی یا فلزی است که در گوشه باغها، پارکها یا باغچهها قرار داده میشود و بهعنوان سرپناهی برای نشستن در هوای باز استفاده میشود. برای آشنایی با دیگر خدمات شهرنگ از صفحه اصلی ما دیدن فرمایید.

اگر در مورد مکان و نحوه استفاده از قیمت اجرای فلاشینگ نما - صفحه اصلی - سؤالی دارید ، می توانید در وب سایت با ما تماس بگیرید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

عکس های طراحی نمای ساختمان های مدرن و لوکس ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

۲۰ دی ۱۳۹۸
۱۰:۵۴:۱۱
دانشجوی معماری
نظرات (0)

از انواع نما های ساختمانی می توان به نوع فریم لس اشاره کرد. بنابراین شما باید با توجه به منطقه ای که در آن قرار دارید، نمای متفاوتی را برای ساختمان خود انتخاب کنید. ستون های فولادی در دیوارها دقیقا نشان داده شده اند تا تکتونیک های سازه ای را در بازی برجسته نمایند. در غیر این صورت هر چند سال یکبار می بایست مقابل نما را داربست فلزی ببندید تا تیم ترمیم نما بتواند چوب ها را احیا کند. شهرداری اجازه کار کردن هر متریالی را به شما نمی دهد. پیشنها سیتاک این است که چوب ها را به صورت مربع های منظم در بین طبقات کار کنید. حمل مصالح به طبقات به عهده پیمانکار می باشد . اول اینکه سیتاک را به لحاظ نمونه کار بررسی کنید. پس از اتمام کار پیمانکار موظف است نسبت به تهیه صورت وضعیت کارهای انجام شده اقدام و پس از تائید نماینده کارفرما با توجه به مفاد قرارداد نسبت به پرداخت مبلغ کارکرد پس از کسر کسورات قانونی اقدام خواهد شد. در هر دو سیستم از تجهیزات حمایتی و کابلهای استیل کششی استفاده میگردد و میتوان سایزها و الگوهای مختلف و متنوعی با توجه به نوع دیوار استفاده نمود. هر آیتمی را که در یک طرف نما طراحی می کنید حتماً می بایست عین آنرا در سمت دیگر نما هم طراحی کنید. طراحی نما چه با سنگ و چه با سیمان طراحی شود می بایست دارای خلاقیت باشد. استفاده از فرم های نیم دایره که با افزایش ارتفاع ساختمان در هر طبقه بزرگ تر می شوند یک خلاقیت بصری در نمای این ساختمان ایجاد کرده است .

 • قابلیت استفاده در بیرون و داخل ساختمان
 • اجرا در بالاترین سرعت و کیفیت نما با سنگ ها
 • نصب آسان
 • 2- عایق حرارتی ورطوبتی
 • کیفیت بالا
 • قابلیت افزایش سطح زیربنا با اجرای فایبر سمنت
 • عایق حرارتی، مقاومت در برابر آتش سوزی
 • پنجره و بازشوهای طولی و سراسری

سیتاک برای هر متر طراحی نما به همراه نقشه های فاز ۲ و اخذ تایید در شهرداری منطقه بین ۵ الی ۸ هزار تومان در نظر گرفته است که نسبت به همکاران بیش از ۵۰ % تخفیف لحاظ شده است. طراحی این نقشه در 5 طبقه با سازه بتنی و نما شیک و مدرن ،حس زیبایی و رضایت مندی را القا می کند. طراحی نمای ساختمان مسکونی و ویلایی ، مدرن ، رومی ، کلاسیک طراحی نمای ساختمان مسکونی و ویلایی ، مدرن ، رومی ، کلاسیک در یک پروژه ساختمانی اولین ارتباط افراد از طریق نمای خارجی آن شکل میگیرد . نمای خارجی ساختمان زیبا و جذاب می تواند توجه هر بیننده ای را به سوی منزل شما جلب کند. یادتان باشد که این مشاوره ها در اجرا رایگان بوده و هزینه ای برای شما نخواهد داشت. نمای فریم لس نیز همانند سایر نما ها دارای انواع مختلفی است، که در این بخش به این موضوع می پردازیم. با توجه به این موضوع بنابراین در مورد مباحث مختلف راجع به چگونگی طراحی نمای ساختمان توضیح داده میشود . به گفته وی، این دستور با تصویب کارگروه موضوع بند 1 دستورالعمل مدیریت صادرات و - قیمت اجرای انواع فلاشینگ ساختمان مشهد - در راستای حمایت از تولید داخل صادر شده است. زیرا همانطور که می دانید، هر چقدر از سازه های محکم تری جهت اجرای نمای فریم لس استفاده شود، قیمت آن هم افزایش خواهد یافت. فریم لس استعلام قیمت نمای فریم لس حضور محترم: با سلام و احترام پیرو مذاکرات حضوری حدود ؟

طراحی آبنما در حیاط

قیمت نمای کامپوزیت استعلام قیمت نمای کامپوزیت حضور محترم: با سلام و احترام پیرو مذاکرات حضوری و بازدید از محل حدود ؟ جهت مشخص نموندن قیمت طراحی باید به تمامی این موارد توجه کرد. که با توجه به اینکه در ایران با این مشکل مواجه هستیم توصیه می گردد این عمل انجام شود. دوم اینکه نمونه کارها به شرطی باید مورد ملاک عمل شما باشند که در عمل بتوان آنها را اجرا کرد. جواب: بله بدلیل اینکه ورق های فایبر سمنت برد قابل CNC و واترجت شدن میباشد در نتیجه انواع طرح ها و نقوش اسلیمی بر روی آن قابل اجرا است. هرچند که توجه به طراحی اغلب سلیقه ای است. نه تنها در ایران بلکه در جهان استفاده از نمای های شیشه ای در حال گسترش است. حال شما وظیفه دارید تا سنگی را که بیشترین هماهنگی با این نوع متریال دارد را انتخاب کنید. انجام تعمیرات و اصلاحات نمای ساختمان به این صورت که اگر نمای ساختمان کثیف باشد باید حتما شستشو شود یا اگر سنگ نما در حال ریزش باشد. معمولاً سنگ های سفید حاجی آباد از نوع تراورتن یا تراورتن های پرتغالی موج دار جلوه ی خاصی را در کنار چوب به نمای ساختمان شما می دهند.

طراحی نما فروشگاه

آنگاه بوسیله سنگ های تراورتن موج دار عمق کار را نیز خلق کنید. اگر بخواهید به کار کنتراست دهید نیز می توانید از سنگ های تیره ماربل یا سنگ های گرانیتی استفاده کنید. رنگ های کرم تیره، قهوه ای روشن و تیره از رنگ های پایه در متریال چوب است. هماهنگ کردن متریال های چوب و سنگ به لحاظ بصری کار دشواری است. برای این منظور می بایست چوب ها را در بخش هایی کار کنید که دسترسی به آنها ساده تر باشد. با اشاره به این تفاوت ها بین سیتاک و دیگر همکاران ۲ نکته دیگر باقی می ماند که از جانب شما می بایست به آنها دقت بیشتری شود. انتخاب رنگ مبل اختیاری است اما استفاده از رنگ هایی مثل کرم روشن و یا حتی سفید به زنده تر کردن فضا کمک بیشتری می نماید و فضا بزرگتر به نظر می آید. همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره شد، نوع ارزان فریم لس دارای پروفیل ها و یا سازه های کم استحکامی هستند. در دیزاین آبنما ها علاوه بر طرح باید به نور پردازی آن ها نیز دقت کنید. بهتر است شرکتی را انتخاب کنید که علاوه بر طراحی نما، تاییدیه آن در شهرداری و اجرای نما را هم انجام دهد. کیفیت شیشه های مورد استفاده در طراحی نما، زمانی که این متریال در سطح وسیعی به کار می رود، مواردی مثل عایق بودن، مقاومت در برابر شکستن و جلوگیری از ورود اشعه های مضر را در بر می گیرد. کانکس جنگلی دارای دو متریال چوب طبیعی و ورق های طرح چوب می باشد که در ادامه به جزییات خواهیم پرداخت.

تمام زیبایی در طراحی نما بحث تقارن است.

بعد از انجام مراحل گفته شده نوبت به اجرای رنگ نما می باشد. مهندسان ناظر مسئول اجرای دقیق نقشه های مصوب نما و حجم خواهند بود. به مهندس معمار مسلط به طراحی نقشه های فاز ۲ و طراحی نما نیازمندیم . داشتن مسکن و سرپناه قسمت مهمی از نیازهای ابتدایی انسان به حساب میآید. زیبایی ساختمان شما به این قسمت وابسته است. تمام زیبایی در طراحی نما بحث تقارن است. در اعصار مختلف بازشوها به شکل مشابهی در سطحنما قرار میگیرند و تنوع در قرار گیری آنها تابع عوامل داخلی چون بزرگی ساختمان،عریض بودن آن و یا عوامل اقلیمی چون جهت قرارگیری و محل قرارگیری است. برای این منظور باید برای ثابت نگه داشتن سنگ یا هر متریال دیگری، تمهیداتی را اندیشید. در ادامه تصاویر طراحی های مدرن و زیبای نمای ساختمان ۲ طبقه مسکونی که هر ساختمان متریال خاص خود (استفاده از مصالحی مثل آجر دست ساز، سنگ، چوب، ترکیبی، کلاسیک، رومی،کامپوزیت و… می باشد) را دارد، مشاهده خواهید کرد. تولید و اجرای نمای کرتین وال با مدرن ترین طراحی ها توسط این شرکت مهندسی انجام می گیرد. ارزان ترین قیمت نمای فریم لس در تهران و سراسر کشور از طریق شرکت های مهندسی مجرب انجام می گیرد. قیمت های فوق برای زیرسازی با سیستم fixing پیشنهاد شده و در صورتیکه از روش hanging استفاده کنیم مبلغ 1.500.000 ریال به عدد فوق افزوده میگردد.

این بازه قیمت نیز بستگی به متراژ نما در ساختمان شما و نوع کاربری آن دارد. شاید هزینه اجرای بالایی داشته باشد، اما مقاومت خوبی دارد. در ایران هم پیرو تغییرات صنعتی، اجرای نمای خشک در دهه هفتاد خورشیدی در ایران رواج پیدا کرد و روزبهروز پیشرفتهای به سزایی را شاهد هستیم. کامپوزیت پانل یکی از مدرن ترین مصالحی است که استفاده از آن، این روز ها در میان معماران و طراحان نما رواج یافته است. سرامیک خشک در ایران بیش ترین میزان تولید را به همراه داشته است و محصولات خود را به صورت عمده به فروش می رساند. چیدمان زیبا و خاص آجر در نمای این پروژه یادآور تار و پود پارچه است و بافتی پارچه ای شکل را به نما داده که با کاربری های واقع در خیابان اینسادونگ مطابقت دارد. ۲- نما بر اساس بودجه ای که شما برای ساختمان خود در نظر دارید طراحی می شود . بافت و گره چوب ها را افقی در نظر بگیرید تا ساختمان شما عریض تر دیده شود. جهت اجری ارزان ترین نمای فریم لس و همچنین دریافت مشاروه در این زمینه با این مجموعه ارتباط بگیرید. سیمان در ایران یکی از ارزان ترین متریال های موجود است. گزینش و انتخاب متریال مناسب برای سردر ورودی نیز به همان اندازه دارای اهمیت و برجستگی است. ارتفاع ورودیه ساختمان شما نیز به همان اندازه اهمیت دارد. همان طور از یراق الاتی مناسب پروژه کاری استفاده می کند.

قیمت اجرای نما کامپوزیت

در صورتی که این مقاله را دوست داشته باشید و می خواهید جزئیات بیشتری را در رابطه با اجرای نمای رومی با سنگ اطمینان کسب کنید به سایت اینترنتی ما بروید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دیتیل طراحی و اجرای نما است.