نگین آذین پارت|آبنما|روف گاردن|طراحی ویلا|محوطه سازی

۲۵ دی ۱۳۹۸
۰۷:۴۴:۱۶
دانشجوی معماری
نظرات (0)

انتهای ساختمان چگونه به پایان می رسد؟ استفاده از شیشه علاوه بر زیبایی می تواند نور درون ساختمان را نیز تامین کند . آرک های بلند و قوس های آجری نمای ساختمان نوعی دوگانگی با هدف دعوت کنندگی دارد، و واژه زیبایی را با گردش مسیر کاربران از ورودی ساختمان تا بالکن ارگانیک سبز بر روی بام ادامه داده است. ساده ترین ورایج ترین انواع قوسها قوس نیم دایره کامل می باشدعلت رواج آن بدین علت است که در این قوسها نیروها سریع تر وبهتر به طور عمودی به دیوارهای همال منتقل میگردنند . کنیتکس دقیق ترین آزمون های بین المللی کنترل کیفیت را گذرانده است. عدم جذب رطوبت - کنیتکس آکریلیک از جذب رطوبت پایینی برخوردار است که این امر به عمر بیشتر نمای ساختمان و عدم ور آمدن نما چندین سال پس از اجرای نمای ساختمان بسیار کمک می نماید. نحوی اجرای نمای کنیتکس اکرولیک روغنی با کمک پمپ های هوا دستگاه های میکس و جای دهنده رنگ و پیستوله های ویژه و کنیتکس کار مجرب برای پاشش رنگ انجام می گیرد. برای اجرای کنیتکس میتوان از برس و رولر استفاده کرد اما به صورت استاندارد از فشار هوا که بوسیله پمپ باد تولید می شود برای اسپری (پاشش) استفاده می شود.

اجرای نمای تگری

به غیر از این تمهیدات، باید برای پیشگیری از یخ زدن پمپ ها، آن ها را در روزهای سرد سال از محلی که در آن نصب شده اند، جدا کرد تا دچار آسیب نشوند. باید توجه داشته باشیم که هیچوقت قیمت مصالح را به مرغوبیت و کیفیت آنها ترجیح ندهیم و کیفیت را فدای کاهش هزینه ها نکنیم چون ترمیم و بازسازی نما بهمراتب هزینه های بیشتری دارد. از این مصالح برای سایه بان پنجره ها و بالکن ها و جلوگیری از دید به داخل بنا استفاده می شود. توجه به این مورد در نما و استفاده از این اصول سبب می شود که ریتم و تناسب موجود در نما کم تر دیده شود و این نقطه به عنوان مرکز دید بیشتر مورد توجه می باشد. البته این نوع نماها از دید برخی از افراد صرف هزینه بیهوده است اما از دید عده ای دیگر افراد بسیار جالب و جذاب است و از آن استقبال می کنند. البته باید بدانید که با استفاده از این روش ها می تواند علاوه بر خرید های خود از قیمت نما شیروانی ایزوگام هم مطلع گردید چرا که دانستن قیمت نما شیروانی ایزوگام قبل از خرید بسیار مهم می باشد. آجرهای مصرفی باید فاقد هرگونه ترک خوردگی ، شوره زدگی و آلودگی شیمیایی باشند. در این عملیات از بخار به عنوان غشایی برای ممانعت از ترک خوردگی چوب استفاده می گردد. همچنین بخار باعث تسهیل تغییرات شیمیایی صورت گرفته در چوب می گردد.

 • عدم نیاز به کارگر حرفه¬ای جهت نصب
 • فایل تمرینی : دارد
 • سنگ کاری،
 • انواع سنگ های ساختمانی
 • چند نوع نمای لوور داریم؟
 • 6-1-2 حمل و نقل و نگهداری
 • آجرنمای قرمز

کنیتکس می تواند روی هر سطحی استفاده شود و همین امر باعث می شود به جای سنگ نمای ساختمان را با کنتیکس پوشش دهید. استفاده از ترمووود در کنار سنگ یا آجر، نمایی دلنشین و چشمنواز ایجاد میکنند که یادآور حال و هوای خانههای سنتی ایرانی هستند. مواد به کار رفته در ساخت کنیتکس آتش زا بوده و در صورت قرار گیری در معرض آتش به راحتی شعله ور می شوند و آتش سوزی را تشدید میکنند. سرامیک های استراکچردار نیز در این گروه قرار می گیرند. کنیتکس گروه ساختمانی سیب خاص، با ضخامت چندبرابر نسبت به انواع مشابه موجود در بازار می باشد. این برج مسکونی با نمای قوس دار واقع در شهر سیدنی، استرالیا توسط گروه معماری Koichi Takada طراحی و به اجرا رسیده است. ساختمان کمان سیدنی اولین پروژه مسکونی بلند پروازانه با تلفیق فضای سنتی و مدرن در مقیاسی بزرگ است. در این بخش به بررسی خانه ای مسکونی پرداختیم که بر اساس تلفیق سبک های مدرن و روستیک دیزاین شده است. تیم معماران با مطالعه و بررسی ماهیت ساختمان های بندر سیدنی و طیف آجر کاری این شهر، نمای این ساختمان را با استفاده از متریال آجر و قوس دار طراحی نموده اند. عدم نیاز به گچ کاری - کنیتکس آکریلیک به طور مستقیم بر روی سطح قابل اجرا بوده و نیازی به گچ کاری سطح نخواهد بود. متریال اگر از برندهای وارداتی انتخاب شود، قطعا هزینه اجرا به مراتب بالاتر خواهد رفت.

اجرای نورپردازی نمای ساختمان

بهترین متریال ها و زیباترین رنگ ها الزاما نمای خوبی نخواهند ساخت، مگر این که در نحوه ترکیب و طراحی آن ها دقت کافی به خرج داده شود. قیمت ها بر اساس نوع متریال مورد استفاده در نما است و انواع نما را شامل می شود. ترکیبات : انواع رزینهای کو پلیمر، اکسید تیتان، الیافهای مصنوعی در گریدهای مختلف، آب، بی کربنات کلسیم در مش های بالا، پرلایت، فرمالین، آمونیاک ضد رویه، ضد قارچ و. همچنین دارای مقاومت بسیار عالی در برابر نفوذ آب، سایش، آلودگیهای قارچی، آلودگیهای میکروبی، اشتعال و به مدت 10 تا15 سال تضمین و 100 % قابل شستشو می باشد. پس از چسباندن مصالح به بدنه باید درزگیری انجام شود تا آب به سطح زیرین نفوذ نکند. در حالی که دیوارها در مقابل نفوذ آب حفاظت می کند به بخار آب موجود در دیوارها اجازه خروج می دهد. در حالی که طراحی نما مدرن - fa.wikipedia.org - نیازی به تقارن پوسته ی زیرین ندارد. دیوار پشت بند در طراحی بنا، دیوار حائل محسوب می شود و ابعاد سنگ باید به نحوی باشند که برای اتصال نما نیازی به سازه اضافی نبوده و تنها به یک دیوار بنایی برای پشت بند کافی باشد. در ادامه به بیان تفصیلی مواردی که باید در مراحل اجرای نمای ترمووود رعایت شود میپردازیم.

طراحی نمای ساختمان های مسکونی

در ادامه با ما همراه باشید تا با مراحل اجرای نمای ترمووود آشنا شوید. شما می توانید تنها با تغییر جهت نشستن ترمووود یک بافت متفاوت ایجاد نمایید. کنیتکس ها نوعی پوشش شیمیایی می باشند که به غیر از ترکیبات موجود در رنگ های ساختمانی موادی به آنها اضافه میشوند تا ظاهری نا صاف و بافت دار (textured) داشته باشند. این محصول با وزن بسیار کم و خاصیت ضد آب ، قابلیت انعطاف پذیری زیادی داشته و با تنوع رنگ و سادگی خاص خود در بسیاری از پروژههای ساختمانی مورد استفاده قرا گرفته است. حال با توجه به وضعیت فعلی این پرسش ها در ذهن پژوهشگر شکل می گیرد: که چگونه است که ما، فارغ از تاریخ و آنچه هنوز هم -هرچند بسیار ناچیز- بهعنوان معماری بومی شناخته میشود و در دنیا به وجود حتی پوسته مینیمال آن (فاسادیسم) در جهت خاطرهانگیری فضای شهری میبالند، به یکباره به انگارههای پیش از میلاد مغربزمین و شیوههای کلوسئوموار آن روی آوردهایم؟ عایقکاری حرارتی و صوتی در این روش امکانپذیر است؛ روش اجرای نمای خشک ساختمان را به دلیل وجود فضای میانی میتوان بهترین روش برای اجرای عایقکاری حرارتی و صوتی ساختمان دانست! در این حالت خشک شدن چوب صورت می­گیرد. نمای بیرونی این هتل تلفیقی از معماری به کار رفته در کاخ های فرانسوی و آسمان خراش های آمریکا است.

برای کسانی که تقریباً هرگونه سؤالی در مورد مکان و همچنین نحوه اشتغال قیمت طراحی نما تهران شما دارند ، احتمالاً می توانید از طریق وب سایت ما به ما ایمیل دهید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

سایت تخصصی معماری و عمرانی مهندسی ساز اجرای نمای رومی

۲۴ دی ۱۳۹۸
۰۱:۴۴:۱۱
دانشجوی معماری
نظرات (0)

اتلاف و مصرف زیاد انرژی: در نمای شیشهای به دلیل تبادل حرارت بین هوای گرم داخل اتاق و سطح سرد شیشه، دمای داخل کاهش یافته و نیاز به مصرف زیاد انرژی خواهد بود. احتیاط به هنگام آجرچینی، به منظور کاهش ریزش ملات از مسائل مهم در اجرا است. طراحی نما حیاط (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C_%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86) منظور از فریم لس نمای ساختمان های است که قابلیت های مختلفی را دارا می باشد. در این حالت فرد وارد شونده به ساختمان فقطیک راه باریک کنار دیوار برایش باقی میماند. به طوری که با سایر درزهای ملات قائم در دیوار نمای آجری مطابقت داشته باشد. روش فریم لس (frameless) به این صورت است که ابتدا زیرسازی سطح نمای ساختمان به صورت شبکه ای انجام می شود و سپس پروفیل های آلومینیومی فریم دار روی این شبکه زیرسازی نصب می شوند. فریم نگهدارنده شیشه از خارج، بسیار با ظرافت دیده میشود و سطح بصری یکنواختی از شیشه میدهد. در ساختمانسازی، در واقع نما جلوه ساختمان و مهمترین حالتی است که طراح یا مالک ساختمان از آنچه درون ذهن خودش میگذرد، به فضای بیرون ارائه میدهد. در صورتی که از کارشناسان مجموعه ما مشاوره بخواهید، پس از بررسی نوع ساختمان و بر اساس نوع کاربری آن، لیستی از نما های پیشنهادی به شما ارائه خواهد شد. سیستم فریم لس دارای فریمی است که از پشت شیشه را قاب کرده و روی لامل بواسطه لقمه های آلومینیومی مخصوص متحرک نگه داشته می شود و از خارج ساختمان تنها ژوین هایی مابین شیشه ها دیده خواهد شد .

 • عدم استفاده از تکههای آجر در پشت سنگها همراه با دوغاب
 • مزایای استفاده از کامپوزیت های لانه زنبوری
 • تماس تلفنی ( ۰۲۱۲۲۸۸۸۰۵۳)
 • حجم مجموعه: 319MB
 • تنظیمات بک گراند و محیط
 • نمایندگی انحصاری کامپوزیت آلومینیوم
 • طراحی نمای رومی ساختمان های ویلایی
 • سبک آتی برای نمای ساختمان UFO

ـ طراحی و اجرای نمای کامپوزیت پانل آلومینیومی ،ساندویچ پانل. طراحی و اجرای نمای مدرن ساختمان ، ترکیبی ، کامپوزیت پانل آلومینیومی و سنگ . نمای کرتین وال یکی از نماهای مدرن با ترکیب پروفیل های آلومینیومی به عنوان سازه و لاستیک های آب بندی و هوابندی و اتصالات نصب می باشد. در این روش جهت عایق کاری از لاستیک های عایق بندی EPDM و چسب های سیلیکون مهندسی استفاده می شود. ـ طراحی و خدمات مهندسی معماری ـ خدمات نقشه برداری ـ فاز 1 معماری ـ فاز 2 معماری - معماری داخلی و ارائه خدمات CNC . ـ خدمات نقشه برداری ، برداشت از بیلت نمای ساختمان و داخل ساختمان. عایقکاری حرارتی و صوتی در این روش امکانپذیر است؛ روش اجرای نمای خشک ساختمان را به دلیل وجود فضای میانی میتوان بهترین روش برای اجرای عایقکاری حرارتی و صوتی ساختمان دانست! در این مقاله قصد داریم با معرفی انواع اجرای نمای ساختمان شما را در انتخاب روش مناسب راهنمایی کنیم. در این بخش قصد معرفی ساختمان ۵ طبقه ای را داریم که از این قاعده مستثنی است . امروز سیتاک قصد دارد در مورد طراحی نما ترکیبی یا طراحی نما مدرن با شما صحبت کند. سیتاک دارای یک تیم متخصص و فنی در طراحی نما است و از مرحله مشاوره تا اجرا در کنار شماست.

طراحی نما ویلایی دوبلکس

نمای خانه یک عامل مهم دکوراسیونی است تا خانه را چشمنواز کند، همان عاملی که گاهی سبب میشود جلوی یکخانه بایستید و به آن خیره شوید. طراحی نما در ساختمان شما از جنبه های زیادی دارای اهمیت است و یکی از آن جنبه ها بحث جذب مخاطب است. به این ترتیب، قاب نمای فریم لس (frameless) روی لامل های نمای شیشه ای نصب می شوند و شیشه ها ثابت می شوند. استفاده از این نماهای مدرن سبب گردیده که جزییات نصب متفاوت نیز طراحی گردد که از آن جمله شیشه های فریم لس و نماهای لامل (Face Cap ) می باشد . نمای شیشه ای فریم لس نوعی شیشه دو جداره است که در آن یکی از لایه ها بزرگتر از لایه دیگر است و یکپارچگی و زیبایی شیشه های فریم لس موجب استفاده روزافزون آن در ساختمان های مدرن گردیده است. 40 با دقت شبکه بندی گردیده و سپس فریم نما در داخل این شبکه ها قرار می گیرد. رمز موفقیت اجرای نماهای ماندگار در ظرافت و دقت عمل مجریان نما است. در طراحی و اجرای نمای ساختمان از نوع فریم لس، باید به پارامترهای مؤثر در طراحی این نوع نما دقت کرد. این نوع قطب نماها در دوربینهای دو چشمی نظامی، تانکها، نفربرها و حتی در ساختمان برخی خودروهای پیشرفته نیز به کار میرود. در داخل ساختمان نماها بیشتر خصوصی هستند و نماهایی که در سمت کوچه و رو به بافت شهر هستند، عمومیترند؛ بنابراین طراحی و اجرای نمای ساختمان نمود اجتماعی داشته و از جهت دیگر وجهه ساکنان را مشخص میکنند.

به این معنا که ما می تونیم نمایی که مدنظرمان هست رو به صورت متریال به نرم افزار بشناسونیم و این کار کاریه که همه ی نرم افزارهای طراحی به راحتی و به این سرعت انجام نمیدهند. اغلب درب و پنجره های ساخته شده از فریم لس دارای دکمه لمسی هستند که از طریق آن به راحتی در و پنجره باز می شوند. در برابر حرارت سیگار مقاوم است و اثری از آن باقی نمی ماند . البته رنگ سطح مورد نظر را هیچ وقت تغییر نمی دهد. در این سطح عملکرد، علیرغم خرابیهای قابل توجه و هزینه بر نمای خارجی، احتمال جداشدگی و سقوط این اجزاء به داخل یا خارج ساختمان وجود ندارد. در این واحد رنگ های پودری را روی کل سطح می ریزند. برای مشاهده کل آبجکت ها میتوانید کاتالوگ را دانلود کنید. هر یک از فریم ها میتواند به صورت مستقل در برابر زلزله عمل میکند. جلوههای منحصربه فرد روشنایی میتواند جلوهای سه بعدی ایجاد کند، به ساختمانها شخصیت دهد و آنها را در چشم انداز شهری به عنوان جاذبههایی پرطرفدار تبدیل کند. در پروژه های معماری که در سال های اخیر در ایران به اجرا در آمده است، ما می توانیم تمایل به تفسیر کشیدن مجدد تاریخ را مشاهده کنیم.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

طراحی و اجرای نمای کامپوزیت ، خدمات طراحی و اجرای نمای کامپوزیت در کرج وتهران

۲۴ دی ۱۳۹۸
۰۱:۰۱:۴۸
دانشجوی معماری
نظرات (0)

در ایران تعداد کمی از این نوع نماها طراحی و ساخته شده است و انتظار می رود در آینده تعداد اینگونه نماها بیشتر شده و از تعداد نماهای با مصالح متعدد و فرم های شکسته کاسته شود. در طراحی نما سعی نمایید که بحث فرم و عمکرد را فدای یک دیگر نکرده و در تلفیق مثبت از یک دیگر استفاده نمایید . معماری کلاسیک در نما بیشتر با سنگ های تراورتن و یا سیمان سفید و سیمان شسته نما بکار می رود . دست عنکبوتی: این قطعه که اصلیترین آنها هم است در واقع نگهدارنده شیشه در نما است که با توجه به محل و نحوه قرار گرفتن شیشه از نوع یک شاخ، دو شاخ، سه شاخ یا چهار شاخ استفاده میکنند. این ورق ها طی فرآیند تولید برش داده می شوند و بعد از اینکه تحت عمل کشش واقع شدند پنل هایی با نام استرچ متال یا اکسپندد متال تولید می شود . پس یک طرح سهبعدی میتواند کار را به شکل حجمی یا متریال و یا با دلایل در هر مرحله از کار نمایش دهد . در هر اتصال، نصب ۲ پیچ به صورت متقارن از چوب نما به چوب زیرسازی توصیه می گردد. ترمووود یک نوع چوب فرآوری شده مقاوم است که بدلیل گذر از مراحل فرآوری در مقابل شرایط بد آب و هوایی ، حرارت و پوسیدگی کاملا مقاوم می باشد .

اجرای دیوار نما

کدام یک می تواند شرایط روحی و آسایشی بهتری را در این هیاهوی شهرها ایجاد کند؟ البته این ورود همراه با تغییر و تحولاتی بود که باعث زیباتر شدن بیش از پیش این نماها گردید. آلومینیوم کامپوزیت پانل: آلومینیوم کامپوزیت پانل معمولی از ترکیب چندلایه مختلف به همراه پوشش آلومینیوم به دست می آید. این نما به لطف شفافیت، زیبایی ظاهری و عیان کردن باطن درونی ساختمان، سیستمی ضروری برای نماهای مدرن است؛ با ویکی ساختمون همراه باشید. تیم معماران نمای این ساختمان را با استفاده از متریال اندود گچ و سیمان سفید طراحی نموده اند. به طوری که علاوه بر رنگ های موجود در طبیعت، می تواند به شکل انواع سنگ، چوب و حتی طیف های متفاوت رنگ برحسب زاویه تابش نور و هرآنچه که بتوان تصور نموده باشد. گروه معماری ساختمانی باروک نمایندگی فروش ورق کامپوزیت در استان خوزستان می باشد. نمای کامپوزیت طرح چوب : این نوع ورق گونه دیگری از کامپوزیت است که همانند طرح فلز هم در داخل و هم در خارج کاربرد وسیعی دارد . ۳- پوشش Nano-PDF: همانند رزین PVDF اجرا می گردد با این تفاوت که یک لایه سوم هم روی رزینPVDF اجرا می شود که از لحاظ ساختار مولکولی با رزین های عادی متفاوت است.

 • 2- مواردی که در طراحی بایستی به آنها توجه داشت
 • 5 .کاهش اتلاف انرژی
 • سازه کابلی structure Cable
 • مدیریت پروژه : R.S Builders
 • آسیب پذیر در اثر ضربه
 • طراحی باغ و یا ویلای رویاهای شما
 • مدلسازی جداره با استفاده از یک آبجت

عناصر که تشکیل دهنده نما هستند باید به میزان متعادل و کافی و با حفظ سادگی طراحی و اجرا شوند. 1. ضرورت طراحیت اجرا و نصب کلیه عناصر مربوط به تأسیسات ساختمان اعم از مکانیکیت الکتریکی و نظایر آن در مکان هایی که در معرض دید از معابر عمومی قرار نگیرند. جدا از بحث زیبایی شناسی تنوع در اجرا و کیفیت متفاوت کامپوزیت آلومینیومی به طور خلاصه از ۲ منظر وجوه تمایز دیگری بین این محصول و سایر مصالح نماسازی وجود دارد. کد بیرون آمدگی: اگر به نماهای ساختمان های شهری توجه کرده باشید متوجه شده اید که بخشی از نما دارای بیرون آمدگی ها و بخشی دیگر دارای تو رفتگی هایی است که این هم تابع ضوابطی در شهرداری است. طراحان با ایده هایی که از هنرهای فوق الذکر میگیرند اکثراً نما را با ستون های بزرگ طراحی می کنند. تصاویر زیر نمونه هایی از طراحی نمای ساختمان ها با طرح چوب کامپوزیت می باشند. برای ساختمان هایی در کنار خیابان های پر رفت و آمد و پر سرو صدا یا در کنار اتوبان ها ساخته شده اند بسیار مناسب هستند.. محصولات این روش، بین ۵ الی ۶ درصد بسته به میزان رطوبت محیط تغییر ابعاد یا تورم خواهند داشت .

این نوع آلومینیوم، از هسته پلیاتیلن با وزن مخصوص کم و ضدآلاینده، بین دو ورق آلومینیومی با تکنولوژی پیشرفته ساخته شده است. آیا پرت کم مصالح، سرعت اجرای بالا، امکان تغییر نما، امکان استفادهی مجدد از مصالح نما، امکان عایقکاری و همچنین محافظت از ساختمان که تنها بخشی از مزایای نمای خشک به حساب میآیند شما را برای خداحافظی با روشهای سنتی متقاعد نمیکنند؟ در آن زمان معماری به شیوه سنتی انجام میشد و معماران این کارها را به شکل تجربی یاد گرفته بودند و نسل به نسل به فرزندان خود یاد میدادند. در دنیای معماری قدیم همه ی ساخت و ساز ها به شکل قدیمی و سنتی انجام میشدندو احساس نیاز به تغییرات مدرن در بین معماران و مردم مشاهده نمیشد . در این بخش قصد داریم نگاهی به معماری یک ساختمان ویلایی در شهر آستین در ایالت تگزاس داشته باشیم. نما عنصری است که امروزه جزء جدائی ناپذیر از بدنه شهری محسوب می گردد مانند دیگر پدیده های معماری دارای تاریخچه است که در اینجا مورد مطالعه قرار می گیرد . پیچ از روی نمای لوور تنها برای چوب های با ضخامت کمتر از ۵ سانتی متر توصیه می گردد برای ضخامت بیشتر می بایست از نبشی مخصوص استفاده شده و یا از پشت پیچ شوند.

اجرای نما اجر

برای محاسبه قیمت یک متر مربع ترمووود میبایست چوب زیرسازی , نحوه اجرای نما آجری (fa.wikipedia.org) خود ترمووود و رنگ آن را محاسبه کنیم . چوب ها را قبل از شروع عملیات نصب مطابق با نقشه ها برش داده و عملیات رنگ کاری مطابق با دستورالعمل مربوطه بر روی تمامی وجوه چوب اعمال گردد. امکان برش و ابزار زدن سنگ تراورتن آسان است. قیمت انواع نمای ساختمان : طراحی نمای ساختمان با توجه به متریال کاربردی ، ابزار و مواد و مصالح دارای قیمت های کاملا متفاوتی می باشد که با توجه به نوع مصالح و متراژ نما تعیین می شود . یکی دیگر از انواع نماها که قابل پیاده سازی در نمای ساختمان می باشد مونولیت است . ضمناً چنانچه به هر دلیلی نیاز به تعویض آنها باشد این کار به راحتی قابل انجام است که دیگر مصالح عموماً در همه موارد فوق ضعفهای فراوانی دارند. چسباندن این سطوح آلومینیومی به هسته، توسط فرایندهای شیمیایی و مکانیکی صورت می گیرد، به طوری که در مقابل ورقه ورقه شدن به شدت مقاومت می کند. دلیل اول گسترده شدن استفاده از سنگ تراورتن و کشف معادن متعدد آن است. برای محوطه نیز یک استخر طولی کوچک کار شده است که با توجه به شکل زمین این ساختمان ویلایی به این شکل طراحی شده است. گاهی اوقات انتخاب بین این دو متریال سخت می شود. از این لحاظ برای امنیت ساختمان بسیار مفید است چرا که باعث میشود آتش نتواند از بحش جلویی ساختمان که همان نما می باشد به داخل ساختمان نفوذ کند و این مهمترین مزیتی است که یک نما میتواند داشته باشد.

طراحی نمای کمپوزیتی همان نمای آلمینیومی است که این قابلیت را به طراح و شما میدهد که دست به ایده های خلاقانه برای ساختمان خود بزنید. گاهی اوقات یک سطح پیوسته و صاف با ایجاد چند شکست به ایجاد نمایی منجر می شود که شما را شگفت زده می کند. در واقع هسته پلاستیکی شامل عنصر ضدآتش بوده که سبب می گردد این ترکیب به سختی آتش گیرد، همچنین این قابلیت توسط استانداردهای خاص، آزمایش شده و گواهی کیفیت درجه یک را دریافت نموده است. این محصول جزء مصالح آب بند محسوب می شود و همچنین خواص آکوستیکی داشته. هنگام اجرای نمای ساختمان می بایست عواملی همچون تابش نور خورشید به داخل ساختمان و ایجاد چشم انداز از داخل ساختمان به خارج از آن مدنظر قرار داده شود . نما در واقع یک سطحصاف و تخت نیست بلکه آن سطح انتقالی بین فضای داخل و خارج است که با عقب نشستگی وپیش آمدگی، تراس و غیره با فضای داخل مسکن ارتباط پیدا میکند. · قیمت تمام شده بسیار مناسب: با توجه به این که این نوع نما پیش تر وارداتی بوده است و در حال حاضر در داخل کشور تولید می شود قیمت آن به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

فعل و انفعالات بین نور و مواد، انعکاس، انکسار و جذب همه اینها رازهای تاثیر رنگ موجود در این محصول می باشد. ۲- پوشش محافظ PVDF: این پوشش تحت نام پلی وینیل دین فلوراید نوعی رزین خاص است که تولیدکننده آن شرکت PPG می باشد. انواع ورق های کامپوزیت از برندهای معتبر و معروف داخلی و خارجی در این زمینه، با تضمین کیفیت در اختیار خریداران محترم قرار خواهد گرفت. این نوع ورق برای اولین بار توسط شرکت آلوباند در کشورمان ایران عرضه شده و به طور گسترده در حال استفاده است. در این مطلب با تصاویر مدل نمای کامپوزیت با طراحی مدرن و لوکس آن آشنا می شویم. تنوع در رنگ یا قدرت طراحی و پایین بودن وزن کامپوزیت که باعث کاهش بار مرده ساختمان می گردد از دیگر محاسن آن می باشد. شیشه در این فریم ها به صورت یک یا دوجداره بوده و غالباً از یک جهت یا دو جهت به صورت سکوریت اجرا میشود. پنل های اچ پی ال به سه شیوه تعبیه خشک (بدون ملات)، تعبیه چسبی و تعبیه تنظیم پذیر اجرا می گردند. همچنین از ایجاد پل حرارتی در اجرای نما جلوگیری می شود. دلیل این امر نیز این است که تا به حال هیچگونه نارضایتی از طراحی نما کامپوزیت مشاهده نشده است و این خود نشان دهنده این است که میتوان از نما کامپوزیت به عنوان یک متریال خوب برای نما استفاده کرد. تصاویر زیر نمونه ی از ساختمان هایی که با نمای کامپوزیت رنگی ساخته شده اند را نشان می دهد.

طراحی نما با سرامیک

فضای داخلی نیز همانطور که در تصاویر می بینید، بر اساس سبک مدرن دیزاین شده است. 4- سیستم های اجرایی مخصوصی برای نصب این سرامیک به لحاظ نمایان بودن و یا غیر نمایان بودن طراحی و قطعات ان تولید گردیده است که تمام استانداردهای جهانی را نیز دارا می باشد. دلیل این امر این است که این سنگ دراری سطح یکدستی است و سوراخ های بسیار ریزی دارد و مناسب برای استفاده در کف و دیوار راه پله ها است. انتخاب رنگ مبل اختیاری است اما استفاده از رنگ هایی مثل کرم روشن و یا حتی سفید به زنده تر کردن فضا کمک بیشتری می نماید و فضا بزرگتر به نظر می آید. آلومینیوم کامپوزیت پانل طیفی (رنگی): آلومینیوم کامپوزیت پانل طیفی الهام گرفته از رنگهای موجود در طبیعت مثل رنگهای رنگین کمان می باشد. هر یک از این سبک ها نیاز به تجربه و استعداد خاصی می باشد که پیشنهاد می کنیم برای اجرای طراحی داخلی منزل خود از بهترین دیزاینرها کمک بگیرید. به این صورت که پنجره ها به گونه ایی طراحی شده که اتاق ها را محصور کرده و با دقتی مناسب نسبت به جهت مسیر حرکت خورشید قرار گرفته اند. میتوان پنجره ها را در گروههای کوچکتر ترکیب شده که شکل مشخصی را ایجاد میکنند دسته بندی کرد.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

اجرای نمای کلاسیک،مدرن و نمای رومی

۲۴ دی ۱۳۹۸
۱۰:۲۵:۲۷
دانشجوی معماری
نظرات (0)

اجرای نمای ساختمان باید توسطِ معماران حرفه ای در طراحی و ساخت صورت بگیرد. سرامیک نما طرح تراورتن در سال های اخیر با مدل های جذاب خود توانسته نظر خانه دارها و معماران بسیاری را متوجه خود نماید. مثلا اگر از طبقه ی بالای ویلای خود به تماشای باغ و حیاط تان بنشینید متوجه هارمونی و طراحی خاص شوید. کار پنج طراح، هفت طبقه از ساختار مخلوط استفاده از فضاهای خرده فروشی زمین و ظرفیت 800 وسیله نقلیه را شامل خواهد شد. این پروژه دارای 5 ظبقه مسکونی و 2 طبقه مشاعات می باشد. 1- این نوع سرامیک خشک پرسلانی با داشتن سوراخ هایی در ضخامت خود مزیت های عایق بندی بیشتری دارند . 1. به دلیل وجود سوراخ در ضخامت سرامیک، خاصیت عایق بندی بهتری دارند. آجر به خاطر داشتن خاصیت مدولار از کار های نئوکلاسیک ایرانی تا کار های پارامتریک و امروزی بازه ی استفاده دارد. معماری ایرانی از دیرباز، ریشه در فرهنگ فارسی دارد. اگر نگاهی به تاریخ کوتاه ایران در روزگاران بسیار دور بیندازیم شاهد تخت جمشید خواهیم بود که متناسب با فرهنگ ایرانی ساخته شده بود . طراحی یک نما می تواند معرف شخصیت و فرهنگ مالک باشد و یا معرف موقعیت مکانی و نوع کاربری ملک باشد. اگر نگاهی به تاریخچه معماری ایران در روزگاران بسیار دور بیندازیم شاهد تخت جمشید خواهیم بود که متناسب با فرهنگ ایرانیان ساخته شده بود . کتیبه های تخت جمشید و سر ستون های زیبای آنها دقیقا در طراح های رومی وجود دارد و به کرات از آنها استفاده می شود.

 • 2 طراحی نمای خرپشته در هماهنگی با نمای ساختمان
 • با کیفیت عالی و درجه یک
 • 10-نقشه های معماری مصوب (مقیاس 200/1 یا 100/1) فایل Cad
 • تجهیز و برچیدن کارگاه محل پروژه
 • PRC (کامپوزیتهای تقویت شده توسط ذرات)
 • 1 ماه و 22 روز پیش
 • 20 روز پیش
 • تنوع در طرح و رنگ

شکلهایی مانند ستون های برجسته با سر سفارش طراحی نما ستونهای مخصوص طراحی نمای ساختمان به خود وهمچنین عکس نمونه کار طراح های قاشقی بر روی ستو نها شیشه از زیبایی های این ساختمان ها هستند . زمانی که زیبایی ظاهری و آرامش و صرفه جویی در انرژی برای ساختمان ها مدنظر قرار گرفت، ایجاد نما ها با مصالح و شیوه های مختلف در دستور کار مالکان و سازندگان ساختمان ها قرار گرفت. که برای کاهش هزینه ها و انجام یک روش بدون عیب و نقص بهتر است . آجر نما از جمله دیوار پوشش های سنتی می باشد که امروزه بخاطر عایق نبود در برابر صدا و گرما و همچنین تنوع کم نسبت به دیگر دیوار پوش های زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد. تنوع سنگ یکی از دلالیل محبوبیت این متریال است . در این مقاله ضمن بررسی متریال های رایج طراحی نما در ایران ، به متریال های به روز تر ، ارزان تر ، با دوام تر و با اجرای آسان تر اشاره می کنیم . در طراحی نما ساخت نمای سنگی بسیار شیک و حائز اهمیت است. • طراحی نماهای جنوبی و غربی ساختمان اصلی و نیز نمای شمالی ساختان سرایداری در پیوند با محوطه سازی و گودالباغچه و حجم کلی گلخانه ها.

اجرای نما چوب ترموود

در ساختمان های بلند مرتبه و انبوه سازی ها بزرگترین مشکل در اواخر پروژه، مربوط به طراحی نمای پروژه ها می باشد. سیستم در نظر گرفته شده اجرا در طراحی نما این پروژه، نصب آجرها به روش خشک و با همپوشانی های مختلف است. اما چطور باید طراحی نمای ساختمان یک ساختمان را نور پردازی کامپوزیت آلومینیوم سفارش طراحی نما شرکت عکس نمونه کار کرد . باید به شما بگوییم که هماکنون در حال خواندن مقالهای درباره اجرای نمای خشک و مزایای نمای خشک ساختمان هستید. چوب سرخ مقاومت بسیاری در برابر جمعشدگی و انقباض دارد؛ همین موضوع تا سالها خیال شما را بابت مراقبت از نما (در صورت اجرای صحیح آن در هنگام نصب) راحت خواهد کرد. کشور فنلاند پس از سالها تحقیقات و آزمایش در زمینه عمل آوری حرارتی چوب ، به روش ترمووود (THERMOWOOD) دست یافت . استفاده از چندین منبع نور در این زمینه بسیار مفید است، همچنین بهره گیری از آینهها برای بازتاب نورهای موجود به روشنتر شدن محیط کمک به سزایی میکنند. همانطور که استودیو CAAT اظهار دارد، یک اصل ثابت تاریخی در معماری ایران وجود دارد: غنای جزئیات در همزیستی با بازنمایی سادگی در مقیاس کلی که با زمینه و عملکرد ادغام می شود.

طراحی نما خارجی

همانطور که استودیو BAS اظهار می دارد، روی نمای این ساختمان، حرکت نما وجود دارد که این حرکت پس از طراحی بر روی نمای ساختمان پیاده سازی شده است. ذخیره شده ۲ روز پیش - پاورپوینت طراحی نمای ساختمان مسکونی ارغوان 1 . News-View-5731.html ذخیره شده ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ه.ش. ۲۳ مهر ۱۳۹۴ ه.ش. ۵- کلیه نقشه ها دارای نام و نام خانوادگی مالک ، شماره پرونده ، پلک ثبتی ، آدرس ملک ، نام طراح و مهر شرکت باشد. WORKac، J. Mayer. H، Clavel Arquitectos، Nicolas Buffe برای ساخت نماهای گاراژ همراه با شرکت معماری Riley K / R (Keenen / Riley) Exxesite Corpse انتخاب شدند. ضرورت ایده های ساختمان ها عکس نمونه کار زیبا نو شرکت طراحی نمای ساختمان در نمای ساختمان به جرات میتوان گفت بسیاری کامپوزیت آلومینیوم از ساختمانهای ساخته شده در سطح شهر حس دلزدگی را در بیننده القا می کنند . طراح نمای پوسته ای آجری را به لباسی تشبیه می کند که همانطور که لباس بدن را فرا می گیرد، این پوسته آجری نیز ساختمان را در بر گرفته است. در ساختمان های بلند مرتبه و تجاری قیمت تمام شده ی مناسبی برای کار فرا دارد. بسیاری از ساختمان های مدرن در طول روز کاملا ساده به نظر می رسند، اما زمانی که شب فرا می رسد، این بناها داستان دیگری برای گفتن دارند.

معمولا این روش برای نماهایی مفید است که مصالح سخت دارند؛ مانند سنگکاریهای تزئینی. انتخاب چسب مناسب که از نظر خصوصیات فنی با آجر، سرامیک و… همخوانی داشته باشد مهم است و نیاز به مطالعات مهندسی دارد. برای درزگیری و آب بندی نمای فریم لس از چسب های مختلف مانند پلی اورتان استفاده می شود. چوب از انواع مصالح خاص و متفاوت برای طراحی نمای طراحی نما اجری ساختمان است. بتوانید با ایده گرفتن از آنها، نمایی بینظیر و منحصربهفرد را برای ساختمان خود انتخاب کنید و جلوه بینظیری را به نمای خارجی ساختمان بدهید. برای به کار بردن نمای چوبی بایستی به عوامل بسیار زیادی توجه داشته باشید که از مهمترین آنها می توان به شرایط آب و هوایی محیط زندگی و نوع چوب انتخاب شده اشاره کرد. ساختمان زیر، یک نمای شفاف توری مانند دارد که فضای داخل را کاملا به نمایش می گذارد و مرز محیط درون و بیرون را از بین می برد. بعد از اجرا سنگ ها علی الخصوص سنگ گرانیت به دلیل سطح صیقلی خود و چسبندگی پایین به ملات امکان کنده شدن از ساختمان را دارند. ورق های کامپوزیت دارای وزن کمی حدود ۸-۵ کیلوگرم در هر مترمربع می باشند که در مقایسه با دیگر - سبکی وزن-۱ مصالح از قبیل سنگ، شیشه و سیمان دارای پایین ترین وزن ممکن می باشد. گرمی و طراوتی که چوب در کنار متریال های دیگر مانند سنگ یا سیمان القا می کند باعث شده تا مجریان به سمت ترکیب این متریال با دیگر متریال ها بروند.

نحوه ی اجرای نمای چوبی

برای ایجاد نمای کاهگلی منزل یا ساختمان خود می توانید از کاهگل مدرن و یا مصنوعی استفاده کنید، کاهگل مدرن قابل استفاده در کلیه سطوح فلز، سنگ، گچ، سیمان است. برای طراحی نما باید از مصالحی استفاده کرد که عایق انرژی و صدا باشند. پانلهای این محصول، بهصورت تک جداره یا دوجداره و با عایق حرارتی ارائه میگردد، این پانلها توسط اتصالات فولاد ضدزنگ در چهار، شش یا چند نقطه به یکدیگر متصل میگردد. فناوری مورد استفاده در این نما شامل به کار بردن تکیهگاههای مخصوص غلتکیِ ساخته شده از فولاد ضد زنگ است که روی سازه اصلی از نظر طراحی معماری و توسعه راهحلهای نهایی، آزادی بسیار خوبی را فراهم میآورد. طراحی نما می تواند برخلاف چیزی که اکثریت فکر می کنند، ساده باشد و تنها با اجرای یک الگوی خاص و دارای کم ترین پیچیدگی به نتیجه منحصر به فردی منجر شود. ما برای پیشرفت در طراحی نمای ساختمان همیشه در تلاشیم تا با بکار گیری از تکنولوژی های برتر طراحی نما بهترین نتیجه را برای مشتریان رقم زنیم. معماری پارامتریک یک پروسه بر پایه تفکر الگوریتمیک می باشد که یک سری پارامتر و قوانین همراه یک دیگر روابط بین هدف طراحی و نتیجه طراحی را تعریف و روشن می کنند. انتخاب متریال از دیگر اصولی است که نقش مهمی در طراحی نما ایفا می کند. با توجه به نمای ساختمان زیر می توان به سادگی دریافت که روشنایی و تاریکی تا چه حد در چگونه به نظر رسیدن نما تاثیر دارند.

قیمت اجرای نمای فریم لس

در ایران نیز همواره طراحی های متفاوت و زیبای نمای خارجی ساختمان نقش بسیار پر رنگی در ساخت و ساز ساختمان های مسکونی و تجاری دارد. هر متریال بستر و ملزومات خاصی دارد و هر جایی نمی توان از آن استفاده کرد و نکته ی خیلی مهم دیگر اینکه ترکیب متریال ها اهمیت بسیاری دارد. باید توجه داشت که استرچ متال بر روی متریال های دیگر مانند شیشه اجرا می شود و می توان نور گیری خاصی نیز ایجاد کرد. از دیگر مزایای نصب نمایان سرامیک، امکان تعویض تایل ها بدون جا به جا کردن تایل های مجاور می باشد. البته باید دقت داشته باشید که استفاده کردن از روش تر دوام سنگ هایی که در نما به کار می رود را بیشتر می کند. اگر به دنبال کم کردن مصرف انرژی خانه بدون دردسر میگردید آجر می تواند متریال مناسبی برای شما باشد. بازسازی نما و اصلاح پوسته پروژه برای حفظ ساختار اصلی بود. برای اجرای و طراحی نما رومی از سنگ استفاده شود مانند اکثر کارهایی که در تهران انجام می شود. استفاد ه از شیشه های دو جداره و یا دو قاب موازی برای این سطوح به ویژه برای پنجره ها توصیه می شود . برای داشتن خانه ای سبز کافی است از همان روزهای ابتدایی بازسازی ساختمان یا نوسازی ساختمان به این مورد توجه کنید.

اجرای نمای ترکیه

اگر این نوشتن را دوست دارید و دوست دارید حقایق بیشتری راجع به اجرای نمای طرح چوب مهربانی به صفحه وب مراجعه کنید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

طراحی نما - دکوراسیون داخلی - طراحی ویلا - بازسازی ساختمان

۲۳ دی ۱۳۹۸
۰۴:۱۸:۳۱
دانشجوی معماری
نظرات (0)

نورپردازی نما در یک ساختمان در صورتی موفق خواهد بود که نه تنها ظاهر زیبایی را به نمایش بگذارد، بلکه ساختمان را با توجه به نقش آن در منظر و یا فضای شهری احیا کند. به این منظور میتوانید از تکرار عناصر بهره گیرید و در طراحی نمای ساختمان به الگوی خاصی برسید که بتوانید آن را تکرار کنید. مزایای کامیون الکتریکی تسلا در مقابل کامیون های دیزلی از زبان ایلان ماسک قصه حضرت یونس (ع) گوشه ای از محتوای محصول نکات طلایی دادرسی مالیاتی آموزشی | میشه به من یک نمره ارفاق کنید؟ مجاهدت های شهید المهندس در زمان سیل خوزستان از زبان امام جمعه آبادان ظریف: ایالات متحده آمریکا جواب قاطع خواهد گرفت باب اسفنجی رپ میخواند ؟ دقت در کیفیت ترسیمات و ارائه ی درست طرح اهمیت پیدا میکند. تاریخچه سازه بتنی رومیان باستان ، هنگامی که در حال استخراج سنگ آهک برای درست کردن ملات بودند ناگهان به طور اتفاقی متوجه معدن غنی از سیلیکا و آلومینا در دامنه کوه های وزوویوس شدند . روش اجرای نمای اسپایدر یکی از مهم ترین قسمت ها در ساخت سازه های مدرن است.نمای اسپایدر امروزه به عنوان یکی از زیباترین و مدرن ترین نماها در ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد.

�! شهید حاج قاسم سلیمانی: همان دختر کمحجاب دختر من است با سردار دل ها حرف بزن فیلمی از جانباختگان ازدحام جمعیت کرمان در تشییع حاج قاسم سلیمانی کارتون اوگی و سوسک ها قسمت لباس اوگی آیا رنگ کردن مو بعد از کاشت ابرو مجاز است ؟

طراحی گچبری نمای ساختمان

ریسه های LED قسمت های مختلف بنا و خطوط افقی و عمودی آن را از سایر قسمت ها جدا می کند. این جمله حکایت فصل بهار است، فصلی که در آن گلها سر از دل خاک بیرون میآورند و منبع الهامی میشوند برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه. رنگهایی که هر کدام دارای تنالیتههایی از آرام و ملایم گرفته تا برجسته و شاداب هستند.بعد از فصل بهار شما میتوانید از رنگهای روشن فصل تابستان استفاده کنید و خانه ای به خنکی بستنی در تابستان داشته باشید. طراحی نمای ساختمان ، نمای ساختمان میتواند مهم ترین موردی باشد که باید در ظاهر ساختمانتان دقت کنید چون طراحی نمای ساختمان کار هر کسی نیست به دست کسی بسپارید که حتما در این کار تبحر خاصی داشته باشد. پشت بام منازل معمولا فضایی غیر قابل استفاده و به اصطلاح مرده است، از جهتی نیز کمبود فضاهای سبز در آپارتمان ها باعث شده که امروزه شاهد افزایش بام های سبز در سطح شهر باشیم. تناسب رنگ ها، استفاده مفید ازفضاها، درنظرگرفتن فضای کافی برای کمدها نیز از شروط مهم طراحی و اجرای یک طرح بازسازی موفق است، به طوری که رضایتمندی کارفرما جلب شود. به طوری که کمتر از 10 درصد می باشد. لامپ مناسب نورپردازی باید از مصرف انرژی پایین اما بازدهی بالا برخوردار باشد تا بتواند روشنایی لازم را برای نمای بنا فراهم نماید. گروه آرتا ورجاوند می تواند در این راستا مشاوره لازم را به شما کارفرمایان محترم به صورت حضوری و غیر حضوری ارائه نموده و در صورت جلب رضایت، اقدام به بازسازی ملک شما نماید.

طراحی و اجرای نما

کلیه مراحل این روش از طریق سبد خرید سایت و پس از ثبت نام در سایت قابل انجام می باشد. همچنین موارد سئو و بهینه سازی سایت را برای شما انجام دهد تا شما توسط موتور های جست و جو گر دیده شوید و در رتبه ی خوبی از این لیست قرار گیرید. فصل اول این مجموعه مروری بر اصول طراحی سایت پلان و بررسی حدود اربعه (چهار بر پلان) همسایگی های پلان اصلی با مجاورتهای موجود جهت آنالیز ارتفاع نما و ضوابط بازشوها در طراحی نمای ساختمان میباشد. با توجه به آن چه که در بالا گفته شد، هر شهر از ضوابط خاص خود در طراحی نما برخوردار می باشد. بهره گیری از المان های ساختمانی که نماینده شکوه معماری نمای آن ساختمان هستند. در این مطلب قصد داریم به بررسی طراحی معماری ساختمان آزمایشگاهی - اداری با نام Park Street Building بیاندازیم. در اجرای این آبنما متن و برنامه ریزی ها از قبل تعیین شده و قابلیت نمایش انواع متن به وسیله ریزش آب وجود دارد. از نماهای چوبی اغلب در ساختمانهای با ارتفاع کم تا متوسط استفاده میشود چون در ساختمانهایی با این ارتفاع مراقبت از نما آسانتر انجام میشود. در مقابل شرایط آب و هوایی مقاومت بالایی از خود بروز می دهند. نور تاکیدی یا منطقهای همانطور که از نامش پیداست بایستی یکی از جنبههای بنا را بیشتر از باقی به یاد تعرفه طراحی نما نظام مهندسی مخاطب بیاورد. اصولا رنگ های روشن باعث می شوند که فضا بزرگ تر به نظر آید و هر چه شفافیت و درخشندگی آن بیشتر باشد به دلیل انعکاس نور فضا زنده تر( دینامیک) به نظر می رسد.

 • واحد آنودایز
 • دارای تنوع رنگی است و
 • 5 قیمت تمام شده این محصول به دلیل
 • 4- رنگهای مناسب

در نورپردازی باید به رنگ نور و شدت تابش آن توجه کرد. از این جهت توجه به نمای ساختمان در شب تاثیر بسیار زیادی بر نورپردازی نمای ساختمان دارد. در دیوارهای پشت بند قائم فولادی برای رسیدن به همان درجه از سختی در دیوارهای پشتیبان بلوک سیمانی، باید هزینه زیادی صرف شود. بر خلاف پشت بندهای قائم فولادی، اتصال نمای آجری بر روی دیوار پشتیبان بلوک سیمانی وابسته به پیچ است. مقایسه دیوار پشتیبان بلوک سیمانی با دیوارهای پشتیبان فولادی: یکی از بزرگ ترین مزیت دیوار پشتیبان با پشت بند قائم فولادی در مقایسه با دیوار پشتیبان بلوک سیمانی، وزن کم دیوار پس از اتصال نمای آجری بر روی آن است. اگر میخواهید بنا نقشی ماندگار در ذهن بیننده به جای بگذارد این نوع نورپردازی مهمترین نوری هست که باید از آن بهره ببرید. ☆فالو:فالو☆ لعنت بر تو توی چیکا زگیل تناسلی در زنان درمان شد.. جزئیات نمای خشک و طراحی آن: فرم و حجم ساختمان و حتی تعداد و اندازه بازشوها در سطح نما بر روی میزان مصرف مصالح زیرسازی و در نتیجه هزینه تمام شده اثرگذار میباشند. تمام زیبایی در طراحی نما بحث تقارن است. شاید اجرای نمای خشک ساختمان نسبت به نماسازی سنتی با یک متریال مشخص در نهایت کمی برایتان گرانتر تمام شود، اما در مقایسه با مزایایی که دارد واقعا ارزشش را دارد. خوشبختانه کشور ما نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دارای آفتاب است و می توان با به کارگیری شیوه های صحیح، آفتاب را به داخل ساختمان رهنمون ساخت و با گرما و شفافیت آن، آرامش را به فضا دعوت کرد.

طراحی نما دو طبقه

اگر در مورد مکان و نحوه استفاده از طراحی و اجرای نمای ساختمان سؤالی دارید ، می توانید در وب سایت با ما تماس بگیرید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

10 نکته مهم در طراحی نمای ساختمان کدامند ؟

۲۳ دی ۱۳۹۸
۰۳:۳۸:۱۳
دانشجوی معماری
نظرات (0)

این امر موجب تفاوت بین نمای فریم لس کرتین وال با نمای شیشه ای فریم لس می شود. در نمای فریم لس کرتین وال به علت شکست حرارتی، اتلاف انرژی به صورت قابل چشمگیری کاهش می یابد. شما می توانید فروشگاه، محصولات و خدمات خود را در کرج آگهی ثبت و از این طریق به تعداد کثیری از مشتریان معرفی شوید. پروژه طراحی معماری مجتمع مسکونی بصورت ویژه طراحی شده و یک از برترین محصولات فروشگاه معماری آرچینا است که مورد تایید تیم فنی ما قرار گرفته و سپس در سایت قرار داده شده است. پلان آکس بندی و ستون گذاری سه تیپ بلوک این مجتمع طراحی و در داخل محصول قرار داده شده است. بلوک های در نظر گرفته شده برای مجتمع ما دارای ۳ تیپ مختلف هستند. شیارهایی که در دو سمت ناودانی و وسط ناودانی تعبیه شده جهت حرکت ناودانی به بالاو پایین و شیار وسط جهت حرکت ناودانی بولت یا بچه ناودانی به بالا و پایین میباشد. پروژه طراحی مجتمع مسکونی جزوه پروژه های پر طرفدار برای درس طرح ۴ به حساب می آید. تو این دوره آموزشی قصد دارم قدم به قدم یک نمای کلاسیک معروف و پر از جزئیات را از صفر شروع به مدل سازی، متریال دهی، نور پردازی شب، پست پرو داکشن کامل و در نهایت رندرش را انجام دهم.

 • پانل های رسی و …
 • فایبرسمنت دکوراتیو
 • دارای 12000 نمونه آماده از لوازم خانه
 • آجرنمای پرتقالی
 • جایگزین کردن ماژول با استفاده از مقادیر منطقی

ولی ما روش دیگری به کار بردیم و همه واحدها را دوبُعدی از کار درآوردیم. در این نوع نمای شیشه ای فریم لس اسپیسرهایی به کار برده شده است که به شکل U هستند و به صورت پازلی به وسیله لقمه های آلومینیومی یا فلزی بر روی لامل های آلومینیومی قرار می گیرند. فیلم آموزشی تستر ایربگ آرمین صنعت شهید حاج قاسم سلیمانی تتو وقتی هکر فناف بازی می کنه(دوبله فارسی) دکوچید دکوراسیون مدرن امروز کار کردن تیلر در بین ردیفهای نهال سفر به ابوزید آباد و بررسی عملکرد ورسیس - قسمت دوم گزارش اختصاصی تسنیم از مراسم تشییع پیکر شهید ابومهدی المهندس 8 ببینید: چرا آمریکا، سردار سلیمانی را ترور کرد؟ چرا طراحی نما برای یک ساختمان مهم است؟ یکی از مهم ترین کارها پس از گرفتن مجوز ساخت تهیه نقشه برای طراحی نمای ساختمان می باشد. از مهمترین تفاوت های میان نمای کلاسیک و مدرن می توان به نوع متریال های استفاده شده در نمای ساختمان اشاره کرد. نمونه هایی از طراحی نمای تجاری را در ادامه این مطلب به نمایش گذاشته ایم, اجرای نمای فریم لس - fa.wikipedia.org - شما می توانید با انتخاب هر یک از این نماهای خارجی جدید آن ها را به مرحله اجراء آورید. طراحی نمای مجتمع مسکونی دهلی چالش جدید و مهیجی از معماری مدرن امروزی را به نمایش گذاشته است. چنانچه قصد ساخت ویلا دارید مشاوران ما در مهندسین مشاور آرین کاوش آماده مشاوره به شما می باشند.

طراحی نمای ساختمان سه طبقه

 

معماری این دوره بیشتر در مورد معابد و پرستشگاه ها چندان مورد توجه نبود ، بلکه در این دوره بیشتر در ساختن ساختمان ها و ابنیه بزرگ و عمومی خلاصه می شد . نورپردازی نمای ساختمان بسیار مهم است و سبب جلب توجه بیشتر آن خواهد شد. در این نوع نما نخست، شبکه ای از پروفیل آلومینیومی که به آن ها لامل گفته می شود بر روی دیواره های خارجی ساختمان نصب خواهد شد. به همین دلیل برای جلوگیری از اتلاف بالای انرژی از شیشه های دو جداره استفاده می شود. اگر از مزایا و ویژگی های منحصر به فرد طراحی و اجرای نمای شیشه تک جداره و دو جداره فریم لس اطلاع ندارید، به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. سپس، با استفاده از لاستیک های مخصوص آب بندی و هوابندی شده و در نهایت شیشه های تک یا دو جداره بر روی آن ها به وسیله لقمه های آلومینیومی متحرک قرار گرفته و نصب می شوند. کف آن ها با لاستیک هایی که در زمین بازی بچه ها می بینید ساخته شده. این لاستیک ها هم صدای محیط را خفه می کنند، هم هویت و جذابیت خاصی به فضا می دهند. با پروژه های بزرگ و کوچک و کانسپت های متنوع که این امکان را به معماران جوان میدهد تا در پروژه های بزرگ کشور مشارکت کنند. یک ورودی شاخص میتواند تا حد بسیار زیادی در جلب توجه مخاطب تاثیرگذار باشد؛ پس، توجه ویژه به طراحی ورودی را فراموش نکنید! این ریتم، نظم و ترتیب میان عناصر تشکیل دهنده ی نمای آجرنما را در خطوط، صفحات و احجام به کار رفته به نمایش می گذارد.

با توجه به نوع خرپا و سازه و ارتفاع مفیدی که از نمای شیروانی انتظار می رود و همچنین با توجه به نوع نما از سایزها و طرح های متنوع می توان استفاده نمود. البته این نوع سرامیک خود دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در ادامه نام برده می شود. آپارتمان مسکونی در شهر Box Hill کشور استرالیا واقع شده که توسط گروه معماری استرالیایی KUD طراحی و اجرا شده است. برش های طراحی شده برای این مجتمع مسکونی ، به تفکیک و برای تیپ بلوک ها، جداگانه طراحی شده است . کف راهروی هر طبقه، رنگ مخصوص به همان طبقه را دارد. پس اولین گزینه این است که ساختمان مورد نظر شما در چه مکانی قرار گرفته دارد. روند رو به رشد ساختمان سازی و احداث پروژه های عظیم ساختمانی در سال های گذشته موجب پیشرفت و تغییرات فراوان در این صنعت شده است. این طبقه، دارای یک تراس مشترک در پشت بام و منقل کبابپزی است که به صمیمیت ساختمان اضافه می کند. در ویدیوی زیر به معرفی این پروژه کامل مجتمع مسکونی میپردازیم. در مناطقی که رطوبت هوا بالاست بهتر است که برای نصب سرامیک کف از ملات ماسه - سیمان با نسبت اختلاط ۱ به ۶ استفاده شود. در ورودی نشانه گذر از فضای عمومی خارجی به فضای خصوصی داخلی و یکی از مهم ترین عناصری است که میتوان به عنوان نشانه ساختمان از آن نام برد. نکته حائز اهمیت در طراحی معماری این پروژه، استفاده از متریال بتن اکسپوز در طراحی داخلی و همچنین دکوراسیون داخلی پروژه می باشد.

اگر این مقاله را دوست دارید ، بنابراین می خواهید اطلاعات بیشتری راجع به طراحی آبنما عکس لطفا به صفحه ما مراجعه کنید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

نحوه ی اجرای نمای آجری در ساختمان

۲۲ دی ۱۳۹۸
۰۹:۰۱:۵۸
دانشجوی معماری
نظرات (0)

به گونه ای که علاوه بر زیبایی و نمایی که به ساختمان می بخشد، در مصرف بهینه انرژی های مختلف بسیار تاثیرگذار است. به همین دلایل امروزه یادگیری نرم افزار تری دی مکس یکی از اصول و مکمل های اصلی رشته معماری ، عمران و کلیه کسانی که با نقشه های معماری سروکار دارند می باشد. ضرورت طراحی، اجرا و نصب کلیه عناصر مربوط به تأسیسات ساختمان اعم از مکانیکی، الکتریکی و نظایر آن در مکان هایی که در معرض دید از معابر عمومی قرار نگیرند. از آنجا که طبقه همکف ساختمان قسمت اتصال به زمین یا کف پیاده رو است، به صورت قابل توجهی در معرض دید قرار می گیرد. صورت ظاهر ساختمان و آنچه که در برابر دید عموم قرار دارد، در واقع پر اهمیت ترین قسمت ساختمان در برابر عابران و سایر افراد غیر استفاده کننده از ساختمان است. یعنی رنگ های روشن را در کنار رنگ های گرم قرار دهید. به این شرط که متریال هایی را در کنار هم قرار دهید که رنگ آنها باعث ایجاد تضاد در سبک طراحی نما نشود. وقتی اولین شرط طراحی نما مدرن را داشتید می توانید با انتخاب طرح هایی خلاقانه کار را آغاز نمایید. بعد از تایید توسط شهرداری و پرداخت فیش نما توسط شما مرحله دوم آغاز می شود و فاز ۲ طراحی نما شروع می شود.

طراحی نما پلان

شرکت بهین نما گستر صفاهان در سال 1390 تاسیس گردید و فعالیت خود را با این عنوان در زمینه فروش و اجرای نمای ساختمان آغاز کرد. به همین دلیل اکثر مدیران سعی دارند نمای ساختمان محل کار خود را به گونه ای طراحی نمایند که نشان دهنده نوع و اهمیت فعالیت آنها باشد . این ها سوالاتی است که اصولا در ابتدای راه طراحی ساختمان ، به میان می آید. مطمئنا بهترین سایت برای تهیه پروژه کامل طراحی دانشکده معماری , پلان , نما , مقطع , اجرای نصب نمای کامپوزیت رندر و 3d این سایت می باشد. همچنین در نرم افزار Revit Architecture ، می توان متره و برآورد مصالح نماهای اجرایی، خروجی نما، پلان ها و دتایل ها را نیز انجام داد. در روش فیکس می توان از دو نوع زیرسازی آلومینیومی و آهنی بهره گرفت. در پودمان طراحی نمای ساختمان و طراحی منظر، می توان از نرم افزار فتوشاپ برای طراحی نمای ساختمان استفاده نمود. نورپردازی نمای خارجی ساختمان یکی از مهمترین بخش های طراحی ساختمان به شمار می رود. و باکیفیت معماری خارجی، چیدمان و طراحی های زیبا و مدرن خارجی ساختمان. توجه داشته باشید برای داشتن نما ساختمان شیک و مقاوم بهتر است از اصول کاربردی در طراحی نمای خارجی ساختمان خود استفاده کنید.  • عکاس پروژه: Yuchen Zhao  • مدل موج و ستاره  • 1-طراحی نمای ساختمان و دکوراسیون -کلاسیک(رومی) و مدرن ,  • اجرای نمای کامپوزیت پروژه آتش نشانی شهررضا  • روش نصب و مونتاژ این سیستم ساده تر است  • نسبتا وزن آن زیاد است
زیبایی نمای ساختمان تا حد زیادی به طراحی اولیه وابسته است. این مجموعه گام به گام با بخشهای مختلف تیم شما (فنی، مدیریت و بازاریابی ) در ارتباط خواهدبود تا با همکاری یکدیگر به بهترین محصول خروجی دست یابیم. از جمله که این سبک طراحی را در تضاد با فرهنگ معماری ایران می دانند. آموزش طراحی نما در مجموعه آموزش تری دی مکس ۱۵ دی وی دی مجمد است. برای اینبار فیلم آموزش طراحی نما در تری دی مکس رو برای شما عزیزان آماده دانلود کرده ایم. در طراحی نما کلاسیک می توانید از رنگ هایی مانند کرم، سفید، شکلاتی، پرتغالی، دودی، خاکستری، استفاده کنید. البته باید توجه داشته که هزینه اجرای نمای سنگی می تواند به مراتب بیشتر از اکثر گزینه ها باشد. برای طراحی نما به صورت اصولی باید به نکاتی توجه داشت که یکی از آن ها استفاده از متریال هایی متناسب است که سبب ایجاد هماهنگی در تمام بخش های ساختمان شود. در طراحی نما ترکیبی معمولاً ورودی با تقارن خاص به سبک کلاسیک طراحی می شود و نمای طبقات به صورت مدرن. نماهایی خاص که یا در ساختمان های بزرگ دیده می شوند یا در مناطقی که هنوز به اجماع بصری نرسیده اند. در اینگونه پروژه ها یا طرح بسیار خاص و خلاقانه است، یا استفاده از المان های طراحی نما کلاسیک به درستی و با دقت انجام شده است.

تاکید بسیار بر روی طراحی درست نمای بیرونی ساختمان مسکونی، تجاری، اداری و ویلا از آن جا نشات می گیرد که نمای هر ساختمان تاثیر بسزایی در تداعی کیفیت و نحوه ساخت بنا در ذهن اشخاص دارد. نما یکی از بخش های اصلی ساختمان است که می تواند سبب مستحکم شدن آن در برابر شرایط جوی و بلایای طبیعی همچون زلزله شود . در متریال های دیگر نیز تقریباً به همین صورت است. در طراحی نما مدرن نیز به همین صورت است. امروزه در تهران نماهایی را می بینیم که فقط اسمشان طراحی نما کلاسیک است و هیچ شباهتی با سبک کلاسیک اصلی ندارند. در بحث طراحی نما ، موضوع توجه به حریم شخصی و درونگرایی را در نظر بگیرید و از ایجاد نماهای برونگرا که حریم شخصی افراد در منزل را به خطر می اندازد پرهیز کنید . در طراحی نما ساخت نمای سنگی بسیار شیک و حائز اهمیت است. در سبک کلاسیک استفاده از اجزای اصلی بسیار مهم است. نمای رومی یکی از نماهای حرفه ایی در سراسر جهان به شمار می آید. ضخامت و مقاومت حرارتی کم، افزایش بیش از حد دمای داخلی ساختمان در فصول گرم و معتدل سال را سبب می شوند. آپارتمان های دو تا چهار طبقه در تمام شهرهای ایران بسیار یافت می شود که طراحی نمای ساختمان های چند طبقه را بیش از پیش مهم و حیاتی نموده است. بیش تر ساختمان هایی که در کلان شهرهایی مانند تهران و اصفهان دیده می شوند، با استفاده از روش های مشابه آجر چینی ساخته شده اند.

طراحی نمای ساختمان سه طبقه

برای کسانی که تقریباً هرگونه سؤالی در مورد مکان و همچنین نحوه اشتغال اجرای کناف نما شما دارند ، احتمالاً می توانید از طریق وب سایت ما به ما ایمیل دهید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

نحوه ی اجرای نمای آجری در ساختمان

۲۱ دی ۱۳۹۸
۰۳:۲۵:۱۱
دانشجوی معماری
نظرات (0)

به گونه ای که علاوه بر زیبایی و نمایی که به ساختمان می بخشد، در مصرف بهینه انرژی های مختلف بسیار تاثیرگذار است. به همین دلایل امروزه یادگیری نرم افزار تری دی مکس یکی از اصول و مکمل های اصلی رشته معماری ، عمران و کلیه کسانی که با نقشه های معماری سروکار دارند می باشد. ضرورت طراحی، اجرا و نصب کلیه عناصر مربوط به تأسیسات ساختمان اعم از مکانیکی، الکتریکی و نظایر آن در مکان هایی که در معرض دید از معابر عمومی قرار نگیرند. از آنجا که طبقه همکف ساختمان قسمت اتصال به زمین یا کف پیاده رو است، به صورت قابل توجهی در معرض دید قرار می گیرد. صورت ظاهر ساختمان و آنچه که در برابر دید عموم قرار دارد، در واقع پر اهمیت ترین قسمت ساختمان در برابر عابران و سایر افراد غیر استفاده کننده از ساختمان است. یعنی رنگ های روشن را در کنار رنگ های گرم قرار دهید. به این شرط که متریال هایی را در کنار هم قرار دهید که رنگ آنها باعث ایجاد تضاد در سبک طراحی نما نشود. وقتی اولین شرط طراحی نما مدرن را داشتید می توانید با انتخاب طرح هایی خلاقانه کار را آغاز نمایید. بعد از تایید توسط شهرداری و پرداخت فیش نما توسط شما مرحله دوم آغاز می شود و فاز ۲ طراحی نما شروع می شود.

قیمت اجرای نمای ترکیبی

شرکت بهین نما گستر صفاهان در سال 1390 تاسیس گردید و فعالیت خود را با این عنوان در زمینه فروش و اجرای نمای ساختمان آغاز کرد. به همین دلیل اکثر مدیران سعی دارند نمای ساختمان محل کار خود را به گونه ای طراحی نمایند که نشان دهنده نوع و اهمیت فعالیت آنها باشد . این ها سوالاتی است که اصولا در ابتدای راه طراحی ساختمان ، به میان می آید. مطمئنا بهترین سایت برای تهیه پروژه کامل طراحی دانشکده معماری , پلان , نما , مقطع , جزئیات اجرای نما رندر و 3d این سایت می باشد. همچنین در نرم افزار Revit Architecture ، می توان متره و برآورد مصالح نماهای اجرایی، خروجی نما، پلان ها و دتایل ها را نیز انجام داد. در روش فیکس می توان از دو نوع زیرسازی آلومینیومی و آهنی بهره گرفت. در پودمان طراحی نمای ساختمان و طراحی منظر، می توان از نرم افزار فتوشاپ برای طراحی نمای ساختمان استفاده نمود. نورپردازی نمای خارجی ساختمان یکی از مهمترین بخش های طراحی ساختمان به شمار می رود. و باکیفیت معماری خارجی، چیدمان و طراحی های زیبا و مدرن خارجی ساختمان. توجه داشته باشید برای داشتن نما ساختمان شیک و مقاوم بهتر است از اصول کاربردی در طراحی نمای خارجی ساختمان خود استفاده کنید.  • عکاس پروژه: Yuchen Zhao  • مدل موج و ستاره  • 1-طراحی نمای ساختمان و دکوراسیون -کلاسیک(رومی) و مدرن ,  • اجرای نمای کامپوزیت پروژه آتش نشانی شهررضا  • روش نصب و مونتاژ این سیستم ساده تر است  • نسبتا وزن آن زیاد است
زیبایی نمای ساختمان تا حد زیادی به طراحی اولیه وابسته است. این مجموعه گام به گام با بخشهای مختلف تیم شما (فنی، مدیریت و بازاریابی ) در ارتباط خواهدبود تا با همکاری یکدیگر به بهترین محصول خروجی دست یابیم. از جمله که این سبک طراحی را در تضاد با فرهنگ معماری ایران می دانند. آموزش طراحی نما در مجموعه آموزش تری دی مکس ۱۵ دی وی دی مجمد است. برای اینبار فیلم آموزش طراحی نما در تری دی مکس رو برای شما عزیزان آماده دانلود کرده ایم. در طراحی نما کلاسیک می توانید از رنگ هایی مانند کرم، سفید، شکلاتی، پرتغالی، دودی، خاکستری، استفاده کنید. البته باید توجه داشته که هزینه اجرای نمای سنگی می تواند به مراتب بیشتر از اکثر گزینه ها باشد. برای طراحی نما به صورت اصولی باید به نکاتی توجه داشت که یکی از آن ها استفاده از متریال هایی متناسب است که سبب ایجاد هماهنگی در تمام بخش های ساختمان شود. در طراحی نما ترکیبی معمولاً ورودی با تقارن خاص به سبک کلاسیک طراحی می شود و نمای طبقات به صورت مدرن. نماهایی خاص که یا در ساختمان های بزرگ دیده می شوند یا در مناطقی که هنوز به اجماع بصری نرسیده اند. در اینگونه پروژه ها یا طرح بسیار خاص و خلاقانه است، یا استفاده از المان های طراحی نما کلاسیک به درستی و با دقت انجام شده است.

تاکید بسیار بر روی طراحی درست نمای بیرونی ساختمان مسکونی، تجاری، اداری و ویلا از آن جا نشات می گیرد که نمای هر ساختمان تاثیر بسزایی در تداعی کیفیت و نحوه ساخت بنا در ذهن اشخاص دارد. نما یکی از بخش های اصلی ساختمان است که می تواند سبب مستحکم شدن آن در برابر شرایط جوی و بلایای طبیعی همچون زلزله شود . در متریال های دیگر نیز تقریباً به همین صورت است. در طراحی نما مدرن نیز به همین صورت است. امروزه در تهران نماهایی را می بینیم که فقط اسمشان طراحی نما کلاسیک است و هیچ شباهتی با سبک کلاسیک اصلی ندارند. در بحث طراحی نما ، موضوع توجه به حریم شخصی و درونگرایی را در نظر بگیرید و از ایجاد نماهای برونگرا که حریم شخصی افراد در منزل را به خطر می اندازد پرهیز کنید . در طراحی نما ساخت نمای سنگی بسیار شیک و حائز اهمیت است. در سبک کلاسیک استفاده از اجزای اصلی بسیار مهم است. نمای رومی یکی از نماهای حرفه ایی در سراسر جهان به شمار می آید. ضخامت و مقاومت حرارتی کم، افزایش بیش از حد دمای داخلی ساختمان در فصول گرم و معتدل سال را سبب می شوند. آپارتمان های دو تا چهار طبقه در تمام شهرهای ایران بسیار یافت می شود که طراحی نمای ساختمان های چند طبقه را بیش از پیش مهم و حیاتی نموده است. بیش تر ساختمان هایی که در کلان شهرهایی مانند تهران و اصفهان دیده می شوند، با استفاده از روش های مشابه آجر چینی ساخته شده اند.

اجرای نمای فایبر سمنت

برای کسانی که تقریباً هرگونه سؤالی در مورد مکان و همچنین نحوه اشتغال اجرای نمای تگری شما دارند ، احتمالاً می توانید از طریق وب سایت ما به ما ایمیل دهید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

انتشار کتاب «نماهای پایدار؛ روشهای طراحی پوسته ساختمانها با عملکرد پیشرفته»

۲۱ دی ۱۳۹۸
۰۲:۳۵:۰۶
دانشجوی معماری
نظرات (0)

سنگهای ساختمانی طبیعی به دلیل زیبایی ظاهری و هزینه نگهداری پایین، یکی از رایجترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در نمای ساختمانها به شمار میروند. 1. عایق: رایجترین مواد برای عایق، فوم پلیاستایرن منبسط شده و پشم معدنی تختهای است. امکان برش و ابزار زدن سنگ تراورتن آسان است. در این روش از زیر سازی آلومینیوم استفاده می شود و همانطور که از اسمش مشخص است ورقهای کامپوزیت بعد از برش و مونتاژ , شیار خورده و روی ریل های آلومینیومی قابل ریگلاژ نصب می شوند . اگر اتاق مورد نظر شما مستطیل شکل است و عرض کمتری دارد، بهتر است روی طول اتاق مانور دهید و از دیوارهای آن بیشترین استفاده را ببرید. چرا مس به عنوان پوشش سقف و نما استفاده می شود و پاسخ اینکه خوردگی سطح بیرونی مس اکسید شده یک پوشش محافظ روی فلز زیر را فراهم می کند. 1. EIFS پایه پلیمری (PB) که EIFS با پوشش نرم نامیده میشود. نمای عایق حرارتی بیرونی و نازک کاری EIFS شامل یک لایه فوم عایق پلی استایرن، مش تسلیح از جنس الیاف شیشه، یک لایه پوشش پایه پلیمری و لایه پوشش نهایی پایه پلیمری میباشد. البته در سالیان اخیر آجرهای نما با عرض کم نیز به عنوان آجر نمای نازک (آجر پلاک) متداول شده است. در دیوارهای پرده ای غیرشفاف ممکن است به منظور فراهم کردن امکان نازک کاری دیوار داخلی، افزودن عایق حرارتی، برقکاری و عبور لوله های تاسیساتی در داخل دیوار، یک دیوار پشتیبان اضافه شود. دیوارهای سبز معمولا به دو شکل نمای سبز و دیوار زنده اجرا میشوند.

اجرای نمای اچ پی ال

 

دیوارها و نماهای سبز یکی از راه حلهایی است که به همراه سقفهای سبز برای افزایش مساحت فضای سبز شهرها اندیشیده شده است. یکی از نماهای خشک که امروزه مورد استقبال زیادی قرار گرفته است سرامیک خشک می باشد. سرامیک نام گروهی خاک های شکل گرفته ای است که ، در گرمای 900 تا 2000 درجه پخته شده و شکننده باشند. ورقهای کامپوزیت آلومینیوم متشکل از دولایه آلومینیوم به ضخامت ۳ تا ۰/۵ میلیمتر در اطراف و یک هسته از جنس پلاستیک یا یک ماده معدنی پرکننده ضدحریق (نظیر مواد پلیاتیلنی) به ضخامت ۳ الی ۵میلیمتر میباشند. به طور معمول حداقل ۵۰ میلیمتر فاصله بین دیوار پرده ای و قاب سازه ای درنظر گرفته میشود. نمای خارجی مهار شده به میان قاب (دیوار غیرباربر قرار گرفته در فضای بین تیر و ستون) در فضای خالی بین تیرهـا و ستونها قرار میگیرد و در این حالت قاب سازه ای در معرض دید قرار دارد. در سازه هایی که چنین سیستم نمایی دارند، به دلیل پائین بـودن مقـادیر مقاومـت حرارتـی قـاب سـازهای بتنـی یـا فولادی، مشکل عایق بندی حرارتی وجود داشته و انتقال حرارت از طریق تیر و ستون انجام میشود. از آنجا که دیوار پرده ای مستقیماً به قاب سازه ای متصل است، بار باد را به قاب و درنتیجه به تیر و ستون منتقل کرده و لذا در برابر بار باد مقاومت میکند. استفاده از رنگ های سفید، کرم و نقره ای بیشترین تاثیر در جذب مخاطبان را دارد و بیشتر به ماهیت یک ساختمان تجاری شبیه است. این طرح فوق العاده است و حتی می توانید برای تاکید بیشتر از مدلهای کاسه، بشقاب، قابلمه یا حتی کتاب آبی رنگ هم در فضا استفاده و همه نگاه ها را به مرکز فرماندهی خانم ها جلب کنید.

علاوه بر این نماهای آجر نیاز کمی به نگهداری و تعمیر دارند و برای ساختمانهایی با ارتفاعهای مختلف قابل استفاده اند. پانلهای بتنی پیش ساخته بطور کلی بیشتر در ساختمانهایی چون بیمارستانها با ارتفاع متوسط تا بلند، آپارتمانها، هتلها، پارکینگها و ساختمانهای تجاری به کار میروند. براساس یک روش ساده، ضریب متوسط نور طبیعی روز در اتاق های دارای روشنایی جانبی، تقریبا معادل یک پنجم نسبت درصدی شیشه به مساحت کف اتاق است. آیا نمای فایبر سمنت برد از مقاومت و دوام کافی در برابر گرما و سرمای شدید و تابش مستقیم نور خورشید برخوردار است؟ باز شو ها و پنجره ها علاوه بر تامین نور و تهویه فضای داخلی، نقش مهمی در شکل گیری نمای ساختمان بازی می کنند. ۶- طراحی نمای ساختمان با بهره گیری از سنگ تراورتن برای مناطقی که این متریال جزء متریال بومیشان است می تواند مناسب باشد. در ادامه انواع نمای ساختمان ویلایی کلاسیک و مدرن را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که امیدواریم از مشاهده آن ها نهایت بهره را ببرید. در طراحی نمای کلاسیک یا رومی علاوه بر تمامی مواردی که در طراحی نما بهصورت کلی در نظر گرفته میشود، باید به یک سری موارد اضافهتری همچون تناسبات میان اجزای بهکاررفته در نمای کلاسیک توجه کرد.

 • اجرای آجر چینی در صورت لزوم هره چینی و سپس آجر راسته
 • 1- از نور طبیعی حداکثر بهره را ببرید
 • مراحل کار
 • مقاومت در برابر جداشدن و افتادن از نما

نمای چوبی به سادگی با سایر مصالح ترکیب میشود و امکان ساخت نماهای متنوع را فراهم میآورد. نماهای آجری به علت دوام زیاد، تطبیق پذیری، صرفه اقتصادی، مقاومت در برابر آتش و ظاهر زیبا مورد توجه اند. یکی دیگر از انواع مدل های کامپوزیت مورد استفاده در نماهای خارجی, کامپوزیت با طرح استیل می باشد که در رنگ های مختلفی یافت می شوند. شما میتوانید برای طراحی نمای خارجی مدرن ساختمان ، از این مدل نماها استفاده کنید. در طراحی دکوراسیون و چیدمان اتاق کوچک بهتر است تا حد امکان از وسایل ظریف و باریک استفاده کنید. سخت چوبها عموماً محکمتر و پایدارتر از نرم چوبها هستند. استفاده از سخت چوبها نیز به غیر از گونه های خاصی از آنها در حال افزایش است. عملیات حرارتی (نظیر ترمو چوب) و فرایندهای اصلاح چوب (نظیر Accoya) توانسته است قابلیت دوام محدوده وسیعی از نرم چوبها را بدون اصلاح در روشهای نگهداری افزایش دهد. البته به کمک روشهای نگهداری پیشرفته نمونه های کم دوام تر نیز میتوانند برای کاربردهای نمای خارجی مورد استفاده قرار گیرند. طبقه همکف این نقشه ساختمان مسکونی به صورت پیلوت است .اختلاف سطح منهای 30 سانتی متر پایین تر از سطح زمین قرار دارد.این طبقه شامل یک پارکینگ و یک سوئیت نقلی دو خوابه است. این گروه محصول به دلیل سهولت در تولید و پایین بودن قیمت توسط تولیدکنندگان داخلی تولید می گردد.

اگر این مقاله را دوست دارید ، بنابراین می خواهید اطلاعات بیشتری راجع به طراحی نمای ساختمان همکف لطفا به صفحه ما مراجعه کنید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

پنج متریال رایج در طراحی نما ساختمان کدام اند؟

۲۰ دی ۱۳۹۸
۰۷:۵۵:۳۲
دانشجوی معماری
نظرات (0)

وی گفت: از کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس می خواهیم موادی که به این کمیسیون بازگشته است با تامل بیشتری بررسی کنند. در ادامه به بررسی تأثیرگذاری ۳ عامل فوق میپردازیم. طبقه همکف اهمیت ویژه ای در زندگی شهری دارد، به این علت که عابران پیاده این قسمت را بهطور مستقیم میبینند. در متن آیین نامه به این صورت آمده است که کلیه ساختمان هایی که تعداد تعداد طبقات آن ها 6 طبقه روی همکف و یا بیشتر باشند؛ موظف به دریافت مصوبه از کمیته نما و منظر شهری هستند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: ماده 5 این لایحه می گوید همه قراردادها با شهادت لغو می شود و اکنون شاهد خریدنی است. اقای حاجی دلیگانی افزود: بر اساس این ماده اگر دو نفر شهادت بدهند سند شش دانگ از اعتبار می افتد. سپس پروفیل های فریم لس به همراه شیشه بر روی شبکه بندی سوار می گردند. با توجه به تجربه های متعدد اخذ تاییدیه کمیته نما در دفتر راستا، اکثر پروژه های نمای مدرن که تغییر کارفرما روی طرح ارائه شده کم باشد؛ در یک یا نهایتا دو جلسه، تاییدیه نما اخذ می گردد. سادهترین تعریفی را که بخواهیم برای آجر بگوییم آن است که آجر، سنگی است مصنوعی که پختن خاک رس به شکل آجر و با استخوان بندی رنگ به دست میآید و ابعاد آن مطابق احتیاج ما قابل تغییر میباشد. تمام واژه هایی که ذکر شد؛ اصطلاحات رایج در بحث طراحی نما است.  1. زیبا و جذاب تر کردن ظاهر ساختمان ها  1. معمار : گروه معماری Dok architects  1. اجرا در بالاترین سرعت و کیفیت نما با سنگ ها  1. قیمت نمای لوور چند است؟  1. قیمت مناسب  1. 3-افزایش کیفیت ساخت و سازهای شهری
از دیگر اصطلاحات رایج در بحث طراحی نما، نمای کلاسیک است. آب بندی نما ساختمان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. امروزه نمای کلاسیک یا به اصطلاح عام ، نمای رومی ، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده . یکی از مواردی که در طراحی نمای ساختمان رومی در بسیاری از موارد فراموش می شود ، عنصر اقلیم منطقه می باشد . باید بدانید که یکی از مهم ترین مواردی که در این زمینه موجود است نصب کردن آن ها می باشد و کیفیت ایزوگام ها است. دنبال کردن زیبایی شناسی در استفاده از مواد تولید شده توسط فرآیندهای صنعتی. این کار علاوه بر ایجاد زیبایی بیشتر در نمای یک ساختمان، باعث عایق کاری نمای ساختمان و یا ضد آب شدن آن می شود. با انتخاب مناسب منابع نوری و همچنین جای گذاری صحیح آن ها در نمای خارجی ساختمان می توان منظره و دید زیبایی از نمای خارجی ساختمان در شب ایجاد کرد. در نمای ساختمان باید با دقت زیادی نورها را استفاده کرد و آن ها را در جای مناسبی نصب کرد چرا که نحوه نورپردازی نمای خارجی ساختمان ارتباط مستقیمی با زیبایی ساختمان دارد. شرکت تولید و اجرای نمای خارجی ساختمان و طراحی نما به مدیریت افق گستر در موقعیت جغرافیایی استان تهران و شهر تهران در سایت ساخت و ساز ثبت شده است. این ایده ، تا حدی حریم خصوصی ساکنان درون ساختمان را نیز در نظر گرفته است. اگر به نمای ساختمان واحدی، بدون در نظر گرفتن نمای دیگر ساختمانها فکر شود، همگونی نمای شهری در کلیت از بین میرود.

نحوه اجرای نما آجری

از آنجایی که نمای ساختمان ها، سازنده بدنه شهری هستند؛ در بسیاری از شهرهای مطرح جهان، ضوابط و مقررات ویژه ای در ارتباط با سیما و کالبد شهر وجود دارد. بالکنها نباید حالت موقت و ناپایداری که در بیننده تصور بهراحتی جدا شدن از بدنه ساختمان القا شود را داشته باشند. آنچه در نما سازی باید مد نظر قرار گیرد پیوند صحیح واصولی نما با اسکلت ساختمان است . این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه حتما هزینه انجام کار را دریافت می کنید. ابتدا احکام سلبی یا الزامات به معنی آنچه نباید انجام شود. در ادامه احکام ایجابی یا اقدامات به معنی آنچه باید شود و در آخر توصیه ها به معنی آنچه بهتر است انجام شود؛ ولی رعایت و انجام آن الزامی نیست. ساختمان اداری پل رومی با ترکیب سنگ گندمک شیراز، آجر دودی و چوب طراحی و اجرا شده که یکی از نمونه کارهای نمای مدرن توسط دفتر راستا است. متخصصین ما انواع نمای ساختمان ویلایی, طراحی نما فروشگاه مسکونی، یک طبقه نمای ساختمان دوطبقه، سه طبقه رومی و شیشه ای را با ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت بدون هیچ خطایی در کترین زمان ممک برای شما انجام می دهند. به طور کلی نمای یک ساختمان به صورت گسترده در معرض شرایط آب و هوایی مختلف است، و یکی از تهدیدهای بزرگ برای کاهش کیفیت و طول عمر آن، نفوذ آب در قسمت های مختلف آن است.

آب بندی نمای ساختمان همچنین باعث می شود ساختمان مذکور تا حدود زیادی در مقابل شرایط مختلف عایق کاری شود. استفاده همزمان از ترمووود و آجر یا سنگ و آجر در نمای ساختمان، زیبایی خاصی به نما می دهد. آب بندی نما در یک ساختمان علاوه بر حفظ زیبایی و کیفیت نمای یک ساختمان، از ایجاد پوسیدگی ها و در نتیجه کاهش طول عمر مفید ساختمان جلوگیری میکند. و نکته ی آخر در مورد انتخاب گیاهان، این است که از گیاهانی که در چهار فصل محل زندگی شما زنده و سبز هستند بیشتر استفاده کنید تا حیاط تان در چهار فصل از زیبایی لازم برخوردار باشد. ضمن اینکه هماهنگی در طراحی نما با سایر همسایگان نیز یکی دیگر از ضوابط طراحی نما است. پس از اجرای نما یکی از کارهایی که باید حتما انجام شود، آب بندی یا ضد آب سازی نما است. مصالح بومی نشان میدهد که نما مربوط به چه منطقه ای است. نه فرهنگ مشترکی برای بیان دارند، نه مصالح یکسانی بهکار گرفته اند و نه سبک مشخصی را دنبال میکنند. واژه «ریشه ها» در این مقاله اشاره به ساختارهای ماندگار (و نه زودگذر) و الگویی، و همچنین تجارب و یافتههای دورههای تاریخی مربوط به آنها دارد.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دیتیل طراحی و اجرای نما است.